نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟
۰
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۵
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

به نظر می رسد در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا تیم های ایرانی در خاک کشورمان میزبان تیم های عربستانی خواهند بود و برای میزبانی دیگر نیاز به سفر به کشور ثالث نیست.

پایان حضور تیم های ایرانی در کشور ثالث

به گزارش خبر ورزشی، در سال های اخیر  به دنبال بالا گرفتن تنش های سیاسی میان ایران و عربستان و اعلام ممنوعیت سفر شهروندان ایرانی و عربستان به خاک یکدیگر از سوی وزارت امور خارجه دو کشور کمیته جرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت بازی تیم های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا را در کشور ثالث برگزار کند. هر چند این تصمیم درخواست باشگاه های عربستانی بود و تیم های ایرانی اعلام کردند مشکلی برای میزبانی از تیم های عربستانی ندارند. اعتراضات ایران در یکی دو سال اخیر ره به جایی نبرد چرا که بهانه تیم های عربستانی این بود وزارت امور خارجه این کشور سفر به ایران را برای شهروندان این کشور ممنوع اعلام کرده است. 
به هر صورت و در ماه های آینده با از سر گیری روابط عادی میان ایران و عربستان این مشکل حل خواهد شد و کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم خو را تغییر خواهد داد. بعد از مذاکرات هیات ایرانی و عربستانی در ماه های اخیر دیروز به طور رسمی سازمان حج و زیارت اعلام کرد در ماه های آتی سفر بیش از 60 هزار حجاج ایرانی به کشور عربستان از سر گرفته می شود. این می تواند نقطه عطف ماجرا برای باشگاه های ایرانی باشد. چرا که باعث از سر گیری روابط عادی میان دو کشور می شود و در این صورت دیگر تیم های عربستانی نمی توانند برای سفر به ایران بهانه ای بیاورند. 
گفتنی است در ماه های اخیر رئیس کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی و هم چنین وزیر امور خارجه ایران در مورد مشکلات سیاسی پیش آمد میان ایران و عربستان گفتند که ایران هیچ گونه مشکلی با عربستان ندارد و موافق از سر گیری مذاکرات برای ایجاد روابط عادی است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی