۰ نفر
جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱

سرمربی صبا اعتقاد دارد فردا به ناچار مجبور است روبروی هواداران استقلال قرار بگیرد.

مرفاوی: با استقلال هم خانواده هستم

به گزارش خبر ورزشی، صمد مرفاوی در نشست خبری قبل از بازی با استقلال گفت:  بازی با استقلال برای هر دو تیم حساس و مهم است. در پایین جدول هستیم و سعی می کنیم شرایط را بهتر کنیم و استقلال نیز تلاش می کند تا نایب قهرمان لیگ باشد. استقلال تیم قابل احترامی است و من سالها برای این تیم بازی و مربی گری کردم. هواداران استقلال را از خودم می دانم و ما یک خانواده هستیم اما شرایط به شکلی است که باید از حیثیت خودمان دفاع کنیم. 
او ادامه داد: تلاش می کنیم بازی قابل قبولی ارائه بدهیم و هر سه امتیاز بازی را کسب کنیم. باید اشتباهات کمی برابر استقلال داشته باشیم تا نتیجه برای ما رقم بخورد. امیدوارم فردا بازیکنان ما با انگیزه و تلاش بیشتر نتیجه دلخواه را به دست بیاورند تا در جدول به نفع ما شود. استقلال نیز به لحاظ فنی نسبت به نیم فصل اول پیشرفت کرده است. استقلال در نیم فصل دوم فوتبال خوبی بازی می کند و نتایج خوبی کسب کرده است. تا تیمی برنامه نداشته باشد، نتیجه نمی گیرد و به همین دلیل اتقلال در نیم فصل دوم شرایط خوبی داشته و توانسته نتایج قابل قبولی کسب کند. برای استقلال نیز در مسابقات آسیایی آرزوی کسب نتایج خوب دارم و امیدوار به مرحله بعد صعود کند.
او در مورد شایعه غیبت فروزان و عمران زاده در بازی با استقلال گفت: همه بازیکنان به جز دیوسالار که دچار مصدومیت است حضور دارند. موضوع عمران زداه و فروزان مسائل بیرونی است و برخی که ما را دوست دارند شایعه سازی می کنند.
سرمربی صبا در پاسخ به این سوال که آیا عمران زاده در بازی فردا سمت رحمتی می رود یا نه هم گفت: من با هیچ بازیکنی صحبت نمی کنم که به سمت کسی برود یا نه. بازیکنان عاقل هستند و خودشان می دانند که چه کاری باید انجام دهند. اگر بازیکنان استقلال سمت من نیایند ناراحت نمی شوم زیرا در فوتبال داشتن تمرکز لازم مهم است. اگر قرار است کسی به سمت کسی برود، باید قبل از بازی در رختکن ها باشد. روی نیمکت به دنبال این نیستیم که این کارها انجام شود اما این موضوع در فرهنگ ما باب شده است. اگر هم کسی نیاید، نباید گله کرد.
مرفاوی در مورد رتبه تیمش در جدول رده بندی گفت: جایگاه ما انتهای جدول نیست. ما یک نیم فصل را بیهوده هدر دادیم و این جایگاه مناسب ما نیست. وضعیت اما برای ما اکنون این است و حالا حواس ما به جدول است. ما باید در زمین کار خودمان را انجام دهیم و بعد از آن به جدول نگاه می کنیم.
او در مورد شانختش از استقلال گفت: استقلال را کاملا می شناسیم. آنها نیز ما را می شناسند و هر دو تیم یکدیگر را آنالیز کرده اند. بازیکنانی که در ازبکستان بازی نکردند، قطعا با برنامه بوده است. استقلال به برخی از بازیکنانش بازی نداد که در سطح بازیکنان اصلی این تیم است. استقلال با حیدری و غفوری و یا در غیاب آنها استقلال است.
مرفاوی در مورد خداحافظی عنایتی هم گفت: خداحافاظی تصمیم خود عنایتی است. او دیگر برای استقلال بازی نمی کند و این بازی آخرین بازی است که برابر این تیم به میدان می رود. او برای استقلال زحمت کشید و گل های زیادی به ثمر رساند. البته در فوتبال ما برای این مسائل اهمیتی قائل نمی شوند اما فکر می کنم کار عنایتی کار خوبی است که با هواداران استقلال می خواهد خداحافظی کند. مرفاوی و عنایتی هر چیزی که در فوتبال دارند، از وجود هواداران استقلال است که در همه حال در کنار تیم حضور دارند و بازیکنان را تشویق می کنند. من نیز از هواداران استقلال تشکر می کنم که فردا از عنایتی تجلیل خواهند.
او در مورد اینکه گفته می شود اگر استقلال در رتبه دوم قرار نگیرد ممکن است فصل بعد در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشته باشد هم گفت:  هر سال می گویند که سهمیه ایران کم می شود اما این اتفاق نمی افتد.  داشتن نیم سهمیه نیز برای فوتبال ایران خوب است. من با استقلال سوم لیگ شدم اما چون من در استقلال بودم می خواستند من را کوچک کنند و گفتند با مرفاوی سهمیه را هم از دست دادیم اما دیدیم که بعد از من مظلومی آمد و به آسیا رفت. هر سال که می خواهند با کسی لجبازی کنند، این موضوع را می گویند که بیشتر مخصوص به استقلال و پرسپولیس است. خدا برخی را رو سیاه کرد و استقلال فصل بعد به آسیا رفت. فوتبال ایران در سطح آسیا اول است و راحت می تواند به جام جهانی برود. التعاون و الفتح و لوکوموتیو چیز خاصی برای فوتبال آسیا دارند که اکنون حضور دارند؟ کاهش سهمیه ایران در آسیا بیشتر در حد حرف است و اگر هم قرار باشد کاهش پیدا کند به دلیل بدهی و دیگر مسائل است زیرا در مسائل فنی ما سطح بسیار خوبی داریم.
 
 

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __