۰ نفر
جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷

سرمربی استقلال بزرگترین مشکل تیمش را برای بازی با صبا فشردگی بازی های این تیم می داند.

منصوریان: عنایتی دندان پوسیده نیست

به گزارش خبر ورزشی، علیرضا منصوریان در نشست خبری قبل از بازی با صبا گفت:  بازی بسیار سختی برابر صبا داریم. تیم هایی که برای ماندن می جنگند، بازی سختی با آنها خواهیم داشت زیرا چیزی برای از دست دادن ندارند. هدف اصلی ما ایستادن در رتبه دوم است و تلاش می کنیم تا به ان دست پیدا کنیم. امیدوارم بازی قشنگی را هواداران شاهد باشند. با اختلاف 3 روز به جنگ صبا می رویم و تنها دغدغه ما ریکاوری بازیکنان است. به لحاظ روحی و روانی و کار آنالیزی شرایط خوبی داریم و امیدواریم که بازیکنان به شرایط بدنی بازی برسند.
او در مورد این که گفته می شود تیم منصوریان دفاعی است هم گفت: نمی خواهم بگویم ضد فوتبال اما باید آماده بازی دفاعی صبا باشیم تا بتوانیم شرایط تاکتیکی تیمی را تطبیق دهیم. برای فردا پیش بینی این موضوع را نیز کرده ایم تا اگر تیم آقای مرفاوی عقب بازی کرد، به نتیجه برسیم. تیم آقای مرفاوی اما در بازی های گذشته نشان داده که تیمی تهاجمی است و برد برابر تراکتورسازی نیز این موضوع را نشان داد. دفاع نیز جزئی از بازی است و باید آماده آن باشیم.
او در مورد عدم دعوت از نورافکن به اردوی تیم جوانان می گوید:  من در مورد نورافکن با آقای پیروانی حرف نزدم. ایشان سرمربی تیم ملی است و برای انتخاب بازیکنان مختار هستند. با ایشان بسیار دوست هستم اما هیچ ایده ای به او ندادم. نورافکن سرمایه باشگاه است و او را تا مرزی که بتواند خود را تغییر دهد تحت فشار می گذاریم و نمی خواهیم او را حذف کنیم تا هواداران ناراحت شوند. در روز های گذشته شرایط خوبی داشته و پسر خوبی است. او از فرزند من 2 سال بزرگتر است و همه ما دوران او را گذرانده ایم. مربیان ما نیز در گذشته از اشتباهات ما گذشت کردند که به اینجا رسیدیم. ما جام باشگاه های آسیا را پیش رو داریم و نورافکن بازیکن مهمی است اما پرچم ایران نیز برای ما پر اهمیت است اما هرگز درباره شرایط او صحبت نکردیم.
منصوریان در مورد خداحافظی عنایتی هم می گوید: برای خداحافظی عنایتی برنامه داشتیم اما مدیرعامل باشگاه صبا گفتند که این خداحافظی تنها مربوط به هواداران استقلال است. عنایتی برای باشگاه ما زحمت کشیده و بسیار نیز استقلال را دوست دارد. با او رابطه نزدیکی دارم و اگر بخواهم نام یک استقلالی اصیل را بیاورم، قطعا عنایتی یکی از آنها است. در بازگشت به استقلال به او جفا شد و به او گفتند دندان پوسیده که کار درستی نبود. او سرمایه باشگاه استقلال بود و در تمام سال هایی که بود آقای گل استقلال بود. نزدیک به 80 گل برای ما زده و ما قطعا برای او برنامه داریم. سعی می کردیم او را کول کنیم تا دور زمین بزند. می ترسم او این بازی خداحافظی نکند و همچنان به بازی کردن ادامه بدهد(با خنده). او بازیکن قابل احترامی است و ما قطعا برای همبازی سابق خود احترام قائلیم.
منصوریان در مورد گروه تیمش در لیگ قهرمانان آسیا هم گفت: گروه پیچیده ای داریم. لوکوموتیو بهترین تیم گروه ما است. البته انتخاب میان الاهلی و لوکوموتیو کدام تیم برتر هستند اما تیم ازبکستانی فوتبال با نظرم روسی بازی می کند. در نیمه اول ما را تحت فشار گذاشتند. ما بازیکنان جوان زیادی داریم و با کادرفنی نیز در این باره صحبت می کردیم. زکی پور قبل از استقلال اصلا ورزشگاه آزادی را ندیده بود. بسیاری از بازیکنان ما تازه به آسیا رفته اند و ما تلاش می کنیم تا زمان هماهنگی بازیکنان را کم کنیم. آنها بازی را خیلی خوب شروع کردند و در نیمه اول نیز از ما بهتر بودند و می توانستند دو گل نیز به ما بزنند. در نیمه دوم تغییر سیستم دادیم و نتیجه گرفتیم. در آسیا نباید احساسی بازی کرد و باید به دنبال فوتبال زیرکانه بود. در بازی های آخر بازی مستقیم مهمتر از تفاضل گل است. برابر الاهلی کار سختی داریم زیرا این تیم سال گذشته به فینال آسیا رسید و شانس قهرمانی نیز داشت. این تیم نایب قهرمان آسیا است و لوکوموتیو نیز فصل گذشته دبل کرده است. گروه سخت از گروه ما گروه ذوب آهن است و در دیگر گروه ها تیم معمولی حضور دارد. در آسیا با سیاست جلو می رویم. هدف اول ما صعود از گروه است و اگر بتوانیم خوب آماده شویم و از پلی آف عبور کنیم، بعد از پایان فصل 
سرمربی استقلال در مورد عدم دعوت کاوه رضایی به تیم ملی هم گفت: من به چند بازیکن مانند کاوه رضایی استراحت مطلق دادیم. کاوه رضایی در تمام رکوردهای ما اول است. سرعت، استارت زدن و غیره همه در اختیار کاوه رضایی است و احساس کردم او باید امروز استراحت کند تا قوای تحلیل رفته او باز گردد. تلاش می کنیم تا با تمام قوا به زمین برویم و بعد از آن نیز باید به تبریز برویم. تیم هایی که به آسیا می روند، دو ماه سخت دارند. رضایی را در 11 نفر داریم و خوشحالیم که او در ابتدای فصل به ما اضافه شد. از حضور قربانی نیز خوشحال هستم. ابتدای فصل از او انتقاد می شد زیرا کمتر در مطبوعات حضور داشت. اعتقاد دارم رضایی باید در تیم ملی باشد زیرا یکی از دو مهاجم برتر فوتبال ایران است و می تواند در خارج از کشور نیز بازی کند. از کی روش خواهش می کنم به رضایی نگاه ویژه ای دارد.
سرمربی استقلال در مورد سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم گفت: شرط حفظ شدن 3+1 صعود هر چها تیم از گروه است. برای فوتبال ایران که اول آسیا است سهمیه 2+2 کم است و باید بتوانیم سهمیه را حفظ کنیم.
منصوریان اعتقاد دارد عمان نباید میزبان بازی های باشگاه های ایرانی باشد: ما در ایران امنیت داریم و اینکه عربستان به ایران نمی آید به دلیل ترس از هواداران است. ما در عمان التعاون را شکست دادیم اما فاصله مرزی عمان و عربستان کم است و هواداران این تیم راحت به ورزشگاه می آیند. اگر کشور ما در خرداد و شهریور عمان باشد باید در هوای گرم به آنجا برویم. به باشگاه گفته ایم که کشور ثالث ما به ازبکستان تغییر کند و به عمان نرویم. هواداران می توانند به کشورهای آسیای میانه بیایند اما هواداران انها نمی آیند. بخشی از بردهای ما با کمک هواداران انجام می شود و تلاش می کنیم برابر الاهلی طبقه دوم رایگان شود. فشار جمعیت باعث می شود تیم جوان من 10 برابر بهتر شود. تلاش ما این است که اصلا موضوع کشور ثالث عوض شود که این موضوع نیاز به عزم ملی دارد.
سرمربی استقلال در پایان گفت: به لحاظ سخت افزاری ضعیف هستیم. بخش اعظم داده های ما به AFC واقعی نیست. ما به عنوان تیم دو ستاره آسیا، زمین تمرین نداریم. الاهلی اگر به ما در امارات زمین نمی داد، مجبور بودیم به ایران برگردیم. نونهالان الاهلی 6 زمین فوتبال داشت اما استقلال و پرسپولیس ندارند. حتی تیم ملی نیز زمین تمرین ندارد. ما می توانیم سر AFc را کلاه بگذاریم اما سر خودمان را نباید کلاه بگذاریم. هنوز سرویس بهداشتی درست و آب آشامیدنی در ورزشگاه ها نداریم و باید قبول کنیم که ضعف داریم. فدراسیون باید تیم ها را وادار کند تا پیشرفت کنند. کشور بزرگ و با امکاناتی هستیم اما سخت افزار فوتبالی نداریم. سرمربی استقلال بعد از سالها هنوز دغدغه زمین دارد و امروز مجبور شدیم زمین را آب بدهیم تا بتوانیم تمرین کنیم.
 
 

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __