نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

نشست مسئولان کمیته ملی المپیک با فدراسیون های جودو، رزمی و کشتی برای هماهنگی حضور قدرتمندانه در بازی های داخل سالن آسیا امروز برگزار شد.

نشست کمیته المپیک با سه فدراسیون جودو، رزمی و کشتی

به گزارش خبرورزشی ، درادامه برپایی نشست هماهنگی فدراسیون های اعزامی به پنجمین دوره بازیهای آسیایی داخل سالن که اواخر شهریورماه درترکمنستان برگزار می شود امروز مسئولان فدراسیون و کادر فنی سه فدراسیون جودو، رزمی و کشتی با حضور در کمیته به بحث و بررسی و هماهنگی درباره اعزام تیمهای خود پرداختند.
دراولین نشست که با حضور کیومرث هاشمی و شاهرخ شهنازی رئیس و دبیر کل ، اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، عاطفه اسلامیان و محمود عبدالهی مدیران واحدهای روابط بین الملل ، روابط عمومی و نماینده حراست کمیته ، محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو ، کوراش و امیر خوشبین رئیس انجمن جوجیتسو حضور داشتند بررسی تعداد نفرات اعزامی دو رشته کوراش و جوجیتسو دردستور کار قرار گرفت.
رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به حاضرین، سیاست کمیته ملی المپیک برای اعزام به این دوره از بازیها را اعزام کاروانی کیفی با درصد بالای شانس مدال آوری اعلام کرد و گفت: با توجه به محدودیت های مالی موجود و طبق سیاست های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش، اولویت اعزام با رشته ها و نفراتی است که شانس کسب مدال آنهم خوشرنگترین مدال را داشته باشند . لذا با توجه به همین موضوع فدراسیون ها و کادر فنی باید با ارزیابی دقیق نفرات خود و همچنین حریفان آسیایی، پرشانس ترین ملی پوشان را معرفی کنند.
درادامه اصغر رحیمی، رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی با اعلام سوابق حضور این دو رشته در بازیهای مختلف زیر نظر کمیته ملی المپیک به بحث حضور کشورهای اقیانوسیه اشاره کرد و گفت: اگرچه حضور 13 کشور از این منطقه تاثیر زیادی در روند نتیجه گیری دو رشته جوجیتسو و کوراش نخواهد داشت اما قطعا دربعضی از رشته ها باعث سنگین تر و با کیفیت تر شدن دیدارها می شود. امیدواریم با همکاری نزدیک تک تک فدراسیونها بخصوص جودو تیمها و کاروانی کیفی و مدال آور را در پنجمین دوره بازیها داشته باشیم.
عاطفه اسلامیان مدیر واحد روابط بین المللی نیز به شرح قوانین این دو رشته درپنجمین دوره بازیها و همچنین اوزان و تعداد نفرات مجاز برای حضور در هر رشته پرداخت و گفت : خوشبختانه ثبت نام اولیه با توجه به لیست ارسالی برای تمام رشته ها صورت گرفته اما لازم است که در اولین فرصت نفرات اضافی حذف و مدارک نفرات نیمه نهایی تکمیل شود . 
درخشان، رئیس فدراسیون جودو نیز ضمن تائید سیاست های کمیته و وزارت دراعزام کاروانی کیفی اظهار داشت: خود ما هم در فدراسیون با همین سیاست و رویه تیم اعزام می کنیم و خوشبختانه ضمن صرفه جویی درمنابع مالی نتایج نسبتا بهتری نیز می گیریم . برای اعزام به ترکمنستان هم کاملا مطیع این سیاست هستیم و با هماهنگی و همکاری نزدیک بهترین نفرات خود را اعزام می کنیم.
در ادامه این نشست ها نشست فدراسیون ورزش های رزمی برگزار شد که در این نشست شادنیا دبیر فدراسیون، اکبری رئیس انجمن سامبو و عابدی دبیر انجمن موی تای حضور یافتند . در این نشست قرار شد تیم سامبو بعد از مسابقه های قهرمانی آسیا درباره تعداد نفرات اعزامی پیشنهاد خودرا برای بررسی درمرکز نظارت بر تیمهای ملی به کمیته ارسال کند . درباره تیم موی تای نیز قرار شد تا بعد از بازگشت رئیس فدراسیون و رئیس انجمن تیم پیشنهادی که شانس بالایی برای کسب مدال دارند به این کمیته معرفی شوند.
دررابطه با کیک بوکسینگ نیز قرار شد تا فدراسیون ورزش های رزمی با توجه به برخی ملاحظات موجود دراین رشته نظر پیشنهادی خود را برای اعزام دراولین فرصت به کمیته ملی المپیک اعلام کند . 
با پایان نشست فدراسیون ورزش های رزمی ، نوبت به فدراسیون کشتی رسید که طی آن رسول خادم رئیس فدراسیون، خانم منظمی نایب رئیس بانوان و عیسی مومنی مسئول کمیته کشتی های محلی فدراسیون درنشست هماهنگی اعزام حضور یافتند . درابتدای این نشست هاشمی اظهار داشت: کشتی درتمامی اعزامهای کمیته و درتمامی بازیها بعنوان  تیمی منظم، همراه و موفق حضور داشته و دراین دوره از بازیها نیز با توجه به برگزاری کشتی های محلی تقریبا کاروانی بزرگ دردل کاروان اعزامی ایران باشد.
او ادامه داد: روی مدال آوری این رشته در تمامی رشته های اصلی و فرعی حساب ویژه ای باز کرده ایم و مطمئن هستیم که فدراسیون همکاری لازم را همانند سایر بازیها خواهد داشت.
هاشمی به اعزام زمینی کاروان از مشهد به عشق آباد اشاره کرد و گفت: پیش از این نیز اعلام شده که اعزام هوایی مستقیم تهران به عشق آباد به هیچ عنوان مقدور نیست و ناچاریم مشهد تا عشق آباد را زمینی طی کنیم که این موضوع  از لحاظ زمانی به نفع مجموعه ورزش است.
درادامه نشست، رحیمی و اسلامیان به تشریح ماده های مختلف کشتی پرداختند و اعلام کردند که طبق اعلام ستاد برگزاری به جز کشتی آزاد و فرنگی، کشتی در این دوره از بازیها در ماده های کمربندی آلیش، ترکمن گورش، قزاق گورش، کلاسیک و پهلوانی نیز برگزار می شود که بیش از 80 مدال طلا نیز درآن توزیع می شود .
رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی نیز درادامه نشست به نزدیکی این دوره از بازیها با مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی اشاره کرد و گفت : فاصله مسابقه های جهانی فرانسه با این بازیها حدود 20 روزاست و به همین دلیل قصد داریم ترکیبی از نفرات دوم و سوم تیمهای ملی را به این رویداد اعزام کنیم.
رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: البته خوشبختانه با فعالیتهای صورت گرفته طی چند سال گذشته فاصله نفرات اول با دوم و سوم در برخی اوزان بسیار کم است و بی شک نفرات اعزامی ما دراین بازیها که به نوعی مسابقات آسیایی و قاره ای ما به حساب می آید شانس بالایی برای مدال آوری دارند اما این را هم باید در نظر گرفت که  کشورهای میزبان، قزاق و ازبک هم چهره های شاخصی را برای کسب مدال اعزام می کنند.
مومنی و خانم منظمی  نیز دراین نشست به ارائه ارزیابی خود پرداختند .
درپایان این نشست قرار شد در رشته کشتی آزاد و فرنگی 12 نفر در اوزان کامل المپیکی اعزام شوند و در سایر رشته ها از جمله کمربندی آلیش، ترکمن گورش، قزاق گورش، کلاسیک و پهلوانی، فدراسیون در اولین فرصت ترکیب نفرات پرشانس و مدال آور را به کمیته ملی المپیک اعلام شود .

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی