۰
شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

حمید استیلی، سرمربی سابق پرسپولیس بعد از حضور در ملوان دیگر در تیمی مربیگری نكرد.

استیلی: نگران دوری خودم از لیگ برتر نیستم

 با استیلی در خصوص این موضوع و مسائل مختلف دیگر صحبت كردیم كه او به سؤالات خبرورزشی پاسخ داد.

* در مورد تقابل الاهلی و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا چه صحبتی دارید؟

تمام تیمهایی كه به این مرحله راه پیدا كردهاند قوی و خطرناك هستند و شایستگی خودشان را نشان دادهاند. مشكل پرسپولیس این است كه در این مرحله هم نمیتواند میزبانی در ورزشگاه آزادی را تجربه كند و از حمایت هوادارانش محروم است. با این حال من امیدوارم پرسپولیس بتواند به مرحله بعدی برود.

* به نظر شما كدام كشور گزینه مناسبی برای میزبانی پرسپولیس است؟

باید جایی را انتخاب كنند كه هواداران نسبتاً زیادی به ورزشگاه بیایند. من معتقدم امارات بهترین گزینه برای میزبانی پرسپولیس است و بعد از آن میتوان قطر را هم مد نظر قرار داد كه در حال حاضر با عربستان دچار مشكل شده است. به نظر من عمان گزینه خوبی نیست، چون به عربستان نزدیك است.

* پرسپولیس از الاهلی عبور میكند؟

پرسپولیس با اینكه در بازیهای گذشته چند بازیكن خودش را در اختیار نداشت اما عملكرد خوبی داشت. مطمئناً اضافه شدن نفرات جدید نیز میتواند قدرت پرسپولیس را بیشتر كند. عبور از الاهلی برای پرسپولیس غیرممكن نیست.

* پرسپولیس شانس قهرمانی در آسیا را دارد؟

بله، پرسپولیس شانس قهرمانی آسیا را دارد. این تیم بازیكنان خوبی دارد كه حالا تجربه آنها بیشتر شده است.

* در مورد بازی روز دوشنبه تیم ملی مقابل ازبكستان چه صحبتی دارید؟

من فكر میكنم صعود تیم ملی قطعی است و كیروش هم برنامهریزی خوبی برای موفقیت تیم ملی انجام داد. بچهها مقابل مونتهنگرو هم بازی خوبی انجام دادند و الان روحیه بالایی دارند. آنها همیشه از حریفان خودشان آگاهی خوبی دارند و امیدوارم ازبكستان را ببریم تا كیروش در 2 بازی آینده به جوانها بیشتر میدان بدهد.

* برخی معتقدند تیم ملی میتواند در جام جهانی از مرحله گروهی صعود كند. نظر شما چیست؟

الان تیم ما یك مربی بینالمللی دارد و بازیكنانی هم داریم كه نسبت به سالهای گذشته تجربیات بیشتری به دست آوردهاند. مطمئناً لژیونرها میتوانند به تیم ملی كمك كنند تا در جام جهانی بتوانیم عملكرد خوبی داشته باشیم. به نظر من ایران میتواند در جام جهانی از گروهش صعود كند.

* مدتی است از مربیگری در لیگ برتر دور شدهاید. این موضوع شما را نگران نمیكند؟

خیر، من نگران دوری از لیگ برتر نیستم. سالی كه از ملوان بیرون آمدم 2، 3 هفته بعد پیشنهاد داشتم، ولی قبول نكردم. متأسفانه شرایط برای من طوری بود كه در تیمهایی فعالیت كردم كه شرایط مالی خوبی نداشتند. من 800 میلیون طلبم را به ملوان بخشیدم و از این تیم بیرون آمدم. البته در جاهایی كه فعالیت كردم همیشه سعی كردم به بازیكنان كمك كنم. همین صادق محرمی كه الان در پرسپولیس عملكرد خوبی دارد در ملوان با ما بود و به او كمك كردیم. ماهینی و شهاب كرمی هم آن زمان در كنار ما بودند. در راهآهن هم برادران محمدی، خالقیفر، بهنام برزای، مهدیپور و چند بازیكن دیگر توانستند به تیمهای دیگر بروند.

* فكر میكنید چه زمانی به لیگ برتر برگردید؟

من عجلهای ندارم و دوست دارم جایی باشم كه بستر مناسب برای مربیگری فراهم باشد. متأسفانه در فوتبال ایران مسائل حاشیهای تمركز مربی را میگیرد و معمولاً خیلی از تیمها با مشكلات مختلفی مواجه هستند. 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی