نظرسنجی

بهترین تیم هفته دوازدهم؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سریال غیبت های مربیان در نشست خبری دیدارهای لیگ برتر از همین هفته اول رقابت ها آغاز شده است.

آغاز دوباره سریال غیبت در نشست های خبری لیگ برتر

به گزارش خبرورزشی، در آستانه آغاز فصل جدید لیگ برتر امروز اعلام شده یحی گل محمدی سرمربی تراکتورسازی به دلیل زمان پروازش به اهواز به نشست خبری دیدار مقابل استقلال خوزستان نخواهد رسید. در حالی که به مانند موارد قبلی در تمام این سال ها که بسیار زیاد هم بودند هجمه رسانه ای علیه مربیانی شکل می گیرد که در نشست خبری حضور پیدا نمی کنند. اما در بسیاری موارد این غیبت ها تنها به دلیل برنامه ریزی و تداخل زمانی رخ می دهد و نه تمایل شخصی مربیان. مانند همین مورد یحیی گل محمدی. سرمربی تراکتور به دلیل تداخل زمانی پروازش با نشست خبری دیدار تراکتور استقلال خوزستان نمی تواند پاسخگوی رسانه ها باشد که به نظر می رسد برای چنین مواردی راه حل وجود داشته باشد.
زمانی که تیمی دیداری پیش رو دارد حداقل از یک هفته قبل زمان پرواز و حضور در شهر مقصد مشخص می شود. بدین معنی که با در جریان قرار گرفتن از زمان پرواز کاروان تیم های لیگ برتری به راحتی می توان مانع از غیبت یک سرمربی در نشست خبری شد. با یک برنامه ریزی ساده این مشکل حل خواهد شد. کافی است هر هفته از سوی سازمان لیگ با باشگاه های لیگ برتر تماس گرفته شود و زمان سفر آنها را به شهرهای دیگر بررسی کرد و پس از آن برای زمان برگزاری یک نشست برنامه ریزی کرد. 
این موضوع تبدیل به یک عادت همیشگی در فوتبال ایران شده است. در طول این چند سال بارها شاهد غیبت مربیان در نشست های خبری به دلیل تداخل زمانی بودیم در حالی که این غیبت اثر منفی روی رسانه ها می گذارد. خبرنگاران رسانه های مختلف از چند روز قبل از یک دیدار آماده می شوند تا به نشست بروند و سوالات خود را از مربیان بپرسند. زمانی که یک مربی در نشست خبری حاصر نمی شود این مسئله برای یک رسانه اتفاق ناخوشایندی است.
***
در این میان البته هستند مربیانی که به دلایل شخصی در نشست خبری حاضر نمی شوند. سازمان لیگ حتی می تواند برای جلوگیری از چنین حرکتی قوانینی را برای مربیان در نشست های خبری در نظر بگیرد تا یک مربی در طول فصل چندین بار در نشست خبری غیبت نداشته باشد. بارها پیش آمده یک مربی سرشناس زمانی که تیمش در روند نزولی قرار گرفته در نشست خبری حاضر نشده در حالی که اگر قوانین مشخصی وجود داشته باشد همه مربیان در نشست ها حاضر می شوند و پاسخگوی سوالات رسانه ها خواهند بود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته دوازدهم؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی