نظرسنجی

بهترین تیم هفته دوازدهم؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

نواک جوکوویچ ستاره صربستانی تنیس جهان تا سال 2018 در هیچ رقابتی شرکت نخواهد کرد.

جوکوویچ رفت تا سال آينده

به گزارش خبرورزشی، همان موقع كه در يكچهارم نهايي گرنداسلم ويمبلدون مقابل توماس برديچ مجبور شد به دليل مصدوميت از ادامه مسابقه انصراف دهد، ميشد حدس زد كه شرايطش وخيمتر از چيزي است كه نشان ميدهد. اين داستان نواك جوكوويچ مرد شماره دو تنيس دنياست كه بعد از ماهها ناكامي در رقابتهاي ويمبلدون ميرفت تا به همان جوكوويچ هميشگي تبديل شود ولي اسير مصدوميت شد.

خبر بدتر براي خودش و البته هوادارانش اينكه همان مصدوميت آرنج راست حالا ممكن است كاري كند كه او قيد رقابتها تا پايان سال 2017 را بزند. پزشك فدراسيون تنيس صربستان يعني ژنكو ميلينكوويچ كه گفته او احتمالاً بين 6 تا 12 هفته غايب خواهد بود كه حتي همين مورد احتمالي هم عواقب بدي دارد: يكي اينكه رقابتهاي يواس اوپن، آخرين مرحله از گرنداسلمهاي فصل را از دست ميدهد و ديگري هم اينكه در نيمهنهايي رقابتهاي جام ديويس، جايي كه صربستان بايد به مصاف فرانسه برود غايب خواهد بود.

وضعيت مصدوميت جوكوويچ به گونهاي است كه او حتي اجازه نخواهد داشت راكت را هم بلند كند؛ پس مجبور است استراحت مطلق كند و اميدوار باشد درمانش زودتر از چيزي كه گفته ميشود صورت بگيرد. ميلينكوويچ، پزشك فدراسيون تنيس صربستان به اسپورت كلاب، يكي از رسانههاي صرب ميگويد: «در روزهاي آينده ميتوانيم ارزيابي دقيقتري از ميزان مصدوميت او بدهيم ولي موضوع مشخص اينكه در طول اين مدت كه بايد استراحت كند، نميتواند راكت به دست بگيرد ولي ميتواند بقيه تمريناتش را همراه با دوران فيزيوتراپياش سپري كند».

جوكوويچ هفته گذشته هم به تورنتو سفر كرده بود تا با متخصصان ديگري درباره مصدوميتش ديدار كند ولي به نظر ميرسد خودش هم قانع شده كه ديگر زودتر از ماه اكتبر نميتواند دلخوش به حضور در ميادين باشد. اگر همان زمان تصميم بگيرد به ميادين برگردد احتمالاً بين تورنمنت شانگاهي و مسترز لندن بتواند دوباره راكت به دست شود.

نواك رفت تا سال بعد؟

با اين حال سؤال اين است كه آيا بازگشت او در اواخر فصل منطقي است؟ بسياري ديگر از تنيسبازان مطرح بودند كه پيشتر چنين تجربهاي داشتهاند. يكي از آنها رافائل نادال است كه ژوئن 2012 مجبور شد رقابتها را كنار بگذارد. ديگري عم اندي ماري است كه بعد از رقابتهاي ويمبلدون 2013 به توصيه پزشكانش گوش كرد و تنيس را براي مدتي كوتاه كنار گذاشت تا با آمادگي بيشتري برگردد. البته نمونه بارزش هم راجر فدرر است كه 6 ماه دوم فصل پيش را كاملاً بيخيال شد تا روند درمانياش به خوبي طي شود و با قدرت بيشتري به ميادين برگردد. حالا هم به نظر ميرسد جوكوويچ چارهاي به غير از رفتار مشابه ندارد؛ او به احتمال 99 درصد در كنفرانس خبري كه قرار است امروز در صربستان برگزار شود اعلام ميكند قيد حضور در ادامه رقابتهاي اين فصل را ميزند و براي شروع سال 2018 خودش را مهيا ميكند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته دوازدهم؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی