نیمار در ورزشگاه خانگی پاریسی‌ها معرفی شد و این تیم باز هم صاحب یک شاهزاده شد.

شاهزاده در پارک دوپرنس

به گزارش خبرورزشی، نه برج ايفل و نه اطراف شانزه ليزه! هيچكدام؛ نيمار به صورت رسمي در پارك دوپرنس به 48 هزار هوادار پاريسنژرمني معرفي شد تا ديگر همه ترديدها از بين برود! باشگاه براي معرفي ستارهاش كه پيشتر گفته ميشد با همكاري پليس فرانسه در اطراف برج ايفل برنامهريزي ميكند، سرانجام به جلسه معارفه در پارك دوپرنس رضايت داد؛ البته اين موضوع به آن معني نيست كه قرار است مراسم معارفه نيمار مراسمي ساده و معمولي باشد بلكه طبق وعدهاي كه پاريسيها دادهاند، اين مراسم با شكوه هرچه تمامتري برگزار شود.

پنجشنبه غافلگيركننده

روزنامه اكيپ زماني كه سفر نيمار به چين تمام شده بود وعده داد كه امضاي قرارداد اين بازيكن تا روز دوشنبه هفته آينده نهايي ميشود؛ اين رسانه معتبر فرانسوي اگرچه روز دقيقي را براي عقد قرارداد اعلام نكرده بود ولي فكرش را هم نميكرد كه نيمار روز پنجشنبه همه را غافلگير كند؛ اين بازيكن خودش را به پاريسنژرمنيها رساند تا با امضاي قراردادي 5 ساله تاريخ فوتبال را از نو بنويسد. نيمار برزيلي كه 25 ساله است نه تنها با 222 ميليون يورو گرانترين بازيكن تاريخ فوتبال شده، بلكه حالا با دستمزد سالانه 30 ميليون يورويي كه فرانسويها به او ميدهند، تبديل به بازيكني شده كه در سطح اول فوتبال اروپا بيشترين دستمزد را هم ميگيرد. «او رسيد»؛ شايد همين جمله كوتاه به اندازه كافي براي فرانسويها و سايت باشگاه پاريسنژرمن نشاندهنده غافلگير شدن باشد. سايت اين باشگاه با نوشتن همين پيام خبري كه تا همين يكي، دو هفته پيش شبيه يك رؤيا بود، ثابت كرد اين رؤيا محقق شده است!

گودباي پارتي

عصر روز چهارشنبه بود كه نماينده نيمار به همراه ژان كلود بلان، نماينده باشگاه پاريسنژرمن چكي كه حاوي 222 ميليون يورو بود را به باشگاه بارسا تقديم كردند؛ اين مبلغ حق فسخ قراردادي بود كه نيمار بايد به بارسا ميپرداخت تا رضايتنامهاش صادر شود. آنها تقريباً نزديك ساعت 5 عصر بود كه كارهاي نهايي را انجام دادند و رضايتنامه نيمار را گرفتند. بعد از انجام اين كارها تصور ميشد نيمار براي آخرين بار راهي خانهاش در بارسا شود؛ او به آنجا رفت و اندكي بعد به همراه يكي، دو تن از نزديكانش سوار بر آئودي آبيرنگش شد. پست سر او هم چند تن از دوستان نزديك نيمار سوار بر اتومبيلي ديگر راهي شدند. تقريباً ساعت 18:45 عصر بود كه آنها از خانه بيرون زدند تا به سمت فرودگاه رفته و راهي پاريس شوند؛ هرچند كه اين اتفاق نيفتاد! او برخلاف تصورات راهي محلي در بارسلونا شد تا براي آخرين بار تتوي جديدي در اين شهر روي بدنش خالكوبي كند. نيمار حتي بعد از انجام اين كار هم بارسا را ترك نكرد و دوباره به خانهاش برگشت تا «گودبايپارتي» را در كنار چند تن از دوستان و چند نفر از بازيكنان بارسلونا بگيرد و از اين شهر برود.

مادر و خواهر نيمار در پاريس

قبل از اينكه خود نيمار به پاريس برسد و همه را شوكه كند مادر و خواهرش از برزيل خودشان را به اين شهر اروپايي رساندند تا در تاريخيترين نقل و انتقال فوتبال حاضر باشند. آنها كه نميخواستند اين اتفاق مهم را از دست بدهند، قبل از حضور نيمار در پاريس به فرودگاه رسيدند و بعد هم منتظر نيمار جونيور شدند؛ انتظاري كه بالاخره به پايان رسيد و نيمار روز پنجشنبه با قرارداد 5 سالهاش آمد تا عصر جديدي را در پاريسنژرمن شروع كند؛ هرچند كه حضور او حداقل براي خاوير پاستوره، هافبك آرژانتيني اين باشگاه خوشيمن نبود؛ نيمار نرسيده، صاحب شماره 10 پاريس شد؛ پيراهني كه پيش از اين بر تن خاوير پاستوره بود. البته پاريسيها هم كه تقريباً همه شمارههايشان صاحب داشت به خاوير پيشنهاد دادهاند در صورت تمايل شماره 27 را به تن كند كه مدت زمان كوتاهي بر تن زلاتان ايبراهيموويچ، يكي ديگر از خريدهاي جنجالي بارسا بود. موضوعي كه مشخص نشده با روي خوش اين بازيكن آرژانتيني همراه شود يا خير.

اولين مصاحبه

فارغ از اينكه نيمار قرار است امروز پيش از بازي پاريسنژرمن با اميان به هواداران اين باشگاه به صورت رسمي معرفي شود، گفتوگوهاي خبري اين بازيكن روز گذشته، برگزار شد. در واقع معارفه او براي رسانهها روز گذشته برگزار شد و نيمار هم اولين گفتوگوي اختصاصياش بعد از پيوستن به پاريسنژرمن را با شبكه تلويزيوني «بيايناسپرت» انجام داد. اينكه چرا اين شبكه تلويزيوني انتخاب شده هم دليل كاملاً روشني دارد؛ بيايناسپرت يك شبكه ورزشي قطري است؛ يعني متعلق به مالكان اين باشگاه ثروتمند است و طبيعي است كه نيمار هم اولين گفتوگويش را با اين شبكه انجام دهد.

 

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __