نظرسنجی

ارزیابی شما از عملکرد پرسپولیس مقابل النصر در عربستان؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

آخرین بازی هفته دوم لیگ جزیره در ورزشگاه اتحاد بین منچسترسیتی و اورتون برگزار خواهد شد.

منچسترسيتی –  اورتون‌؛ جنگ پولدارهای قديم و جديد

به گزارش خبرورزشی، «جنگ پول»؛ اين شايد بهترين تعبير براي ديدار امروز منچسترسيتي و اورتون باشد. تيمهايي كه به واسطه پول براي خود شهرت و اعتبار كسب كرده و ره صد ساله را يك شبه طي كردهاند. اولي نزديك به يك دهه است كه به لطف دلارهاي نفتي شيخ منصور اماراتي در انگليس به قدرت رسيده و دومي با سهامدار جديد خود فرهاد مشيري همان راهي را ميرود كه پيش از اين تيمهايي همچون سيتي و چلسي طي كردند. هر دو تيم هفته نخست را با برد پشت سر گذاشتند و اكنون براي دومين پيروزي به ميدان ميروند. روبرت مدلي قضاوت اين مسابقه را به عهده دارد.

منچسترسيتي

بعد از گذراندن يك فصل پرفراز و نشيب همراه با ناكامي، سيتي با پول زياد به بازار نقل و انتقالات تابستاني آمد و بيش از 200 ميليون پوند براي جذب بازيكن خرج كرد. ترديدي وجود ندارد با اين همه هزينه، كمترين توقع از پپ گوارديولا قهرماني در جزيره است. به همين خاطر طبيعي است سرمربي اسپانيايي از حالا تحت فشار قرار بگيرد. بازي با اورتون اولين آزمون جدي گوارديولا و مردانش خواهد بود. آنها اگرچه در هفته اول مقابل تيم تازه ليگ برتري شده برايتون با 2 گل به برتري رسيدند اما حقيقت اين است كه راه سخت سيتي از امروز شروع ميشود. راهي از جنس انتقام شكست 4 بر صفر فصل گذشته.

اورتون

درست مثل سيتي روزهاي شلوغي در تابستان داشت و به جز فروش لوكاكو به منچستريونايتد، خريدهاي متعددي انجام داد. همين كه بودجه خريد باشگاه از همشهريشان يعني ليورپول بيشتر شده براي طرفداران اورتون يك گام رو به جلو است. درحالي كه قرمزهاي مرسي سايد بودجه زيادي براي خرج كردن نداشتند، رونالد كومان با تكيه بر سرمايه سهامدار اصلي خود فرهاد مشيري چندين خريد خوب داشت كه اوج آن بازگشت وين روني به گوديسون پارك بود. تافيها در هفته اول با يك گل استوكسيتي را شكست دادند و سپس در مرحله انتخابي ليگ اروپا هايدوك اشپيلت كرواسي را مغلوب كردند تا با روحيه بالا به منچستر بروند.

اخبار مصدومان و محرومان

راس باركلي كه احتمال فروشش در همين تابستان زياد است به دليل آسيبديدگي از ناحيه همسترينگ 3 ماه غايب است. در تيم ميزبان نيز بنجامين مندي و ايلكاي گوندوغان اگرچه اين روزها با سيتي تمرين ميكنند اما هنوز شرايط مناسب براي بازي را پيدا نكردهاند. فابين دلف را هم بايد به ليست غايبان سيتيزنها اضافه كرد.

آخرين جدال

دو تيم آخرين بار فصل گذشته در ورزشگاه گوديسون پارك به ميدان رفتند كه اورتون با 4 گل سيتي و گوارديولا را تحقير كرد.

نكات آماري

* اورتون فصل گذشته از 19 مسابقه خارج از خانه خود تنها 4 برد به دست آورد، 6 تساوي داشت و 9 بار شكست خورد.

* انتظار ميرود گوارديولا تيمش را با سيستم 2-5-3 و رونالد كومان با سیستم 1-3-2-4 بچيند.

* آخرين دیدار دو تيم در ورزشگاه اتحاد با نتيجه يك - يك خاتمه يافت.

* در 5 رويارويي اخير دو تيم، اورتون 2 پيروزي، 2 تساوي و تنها يك شكست كسب كرده است.

تركيب احتمالي

منچسترسيتي: ادرسون، واكر، كمپاني، اوتامندي، استونز، دانيلو، فرناندينيو، داويد سيلوا، دبروين، آگوئرو و ژسوس

اورتون: پيكفورد، مارتينا، كين، ويليامز، بينس، گوئيه، اشنايدرلين، روني، ميرلش، كلاسن و ساندرو راميرز

 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

ارزیابی شما از عملکرد پرسپولیس مقابل النصر در عربستان؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی