۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

بدنساز سابق استقلال مدعی است مصدومیت هایی که گریبان بازیکنان این تیم را گرفته بی ارتباط با دوران آماده سازی پیش فصل این تیم نیست.

حاج قاسم: استقلال دوران آماده سازی خوبی نداشت

به گزارش خبرورزشی، با تشدید مصدومیت ها و افزایش بازیکنان آسیب دیده دراردوی استقلال این سئوال ذهن طرفداران این تیم را به خود مشغول کرده که دلیل اصلی این اتفاقات ناخوشایند برای ستاره های میلیاردی در فصل جاری چیست؟ بازیکنانی که هر کدام شان هفته ها از ترکیب دور ماندن تا بحران جدی به تیم وارد شود.
امیر حاج قاسم بدنساز سابق استقلال که عنوان قهرمانی لیگ را نیز در کارنامه اش دارد در همین ارتباط گفت:« مصدومیت ها عوامل مختلفی می تواندداشته باشد که مهمترین دلیل به دوران آماده سازی پیش فصل برمی گردد که با توجه به افت بدنی استقلال از دقیقه 70 به بعد آن به اذعان بیشتر اهالی فوتبال می توان 70 درصد مصدومیت ها را به عوامل بدنی ربط داد و 30 درصد دیگر به عواملی همچونریکاوری ضعیف ، استراحت کم ، شرایط زمین ها و ... که خود بازیکنان بهتر می دانند و رعایت نمی کنند».
او ادامه داد:« من کار آقای میک درموت را از نزدیک ندیدم اما تا آن جا که شنیدم بدنسازی ایرلندی استقلال اعتقادی به تمرینات قدرتی ندارد که این هم سلیقه ای است اما این تمرینات نقش به سزایی در جلوگیری از آسیب های ورزشی دارد. شما اگر دقت کنید پی می برید که یکی از عمده ترین دلایل موفقیت های پرسپولیس در دو سال گذشته به همین دوران بدنسازی و کار فوق العاده بدنساز این تیم برمی گردد که می توانند در آسیا بازی 2-0 را به 2-2 تغییر دهند».
 بدنساز سابق استقلال در زمان مربیگری امیر قلعه نویی در ادامه تصریح کرد:« من سه سال در استقلال کار کردم و سالی که توانستیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم تیمی به مراتب پیرتر از تیم پارسال و امسال استقلال داشتیم اما طول فصل را بدون این که مصدومی روی دست مان بماند به پایان رساندیم و قهرمان شدیم. دلیلش این بود که دوران آماده سازی خوبی داشتیم. متاسفانه استقلال از پارسال ضعف بدنی دارد و کسی هم نیست به این ضعف ها برسد که دود آن به چشم طرفداران می رود».
 حاج قاسم در پایان گفت:«من نه می خواهم دانش میک درموت را زیر سئوال ببرم نه با ورود مربیان خارجی مخالفم اما واقعیت این است که کار کردن با ورزشکار ایرانی نسبت به ورزشکار خارجی متفاوت است، نکته ای که کسی به آن توجهی نمی کند».

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی