نظرسنجی

کدام‌یک هیجان و رضایت بیش‌تری برای شما داشت؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

میلانی‌ها اخیراً برای پس گرفتن جایگاه‌شان دست به دامان چینی‌ها شده‌اند.

از محله چينی‌ها تا پكن

به گزارش خبرورزشی، شهرآورد سنتي ايتاليا اگرچه در يك دهه اخير به واسطه مشكلات مالي و نبود ستارههاي بزرگ از رونق افتاده اما حتي اسم ميلان و اينتر وقتي كنار هم قرار ميگيرد، براي مخاطبان جذابيت دارد. به خصوص آنكه تيمهاي ميلان و اينتر اخيراً براي بازپس گرفتن جايگاهشان در فوتبال ايتاليا و اروپا، دست به دامن سرمايهگذاران چيني شده و آنها را وارد بازي اقتصادي خود كردهاند. اتفاقي كه نه تنها باعث شده طرفداران چيني دو تيم زياد شود بلكه تب شهرآورد را به محله چينيهاي ميلان و حتي خود پكن برده است.

زندگي با پول چينيها

با اقتصاد رو به ورشكستگي ايتاليا در اتحاديه اروپا طبيعي بود كه پس از يك دوره افت تيمهاي بزرگ ايتاليايي، دولت پاي سرمايهگذاران خارجي را به سرزمين چكمه باز كند. فوتبال هم يكي از بخشهايي بود كه دولت ايتاليا موافقت خود را با ورود سرمايهگذاران خارجي اعلام كرد تا ميلان و اينتر به چينيها برسند. اينتر ابتدا در اختيار اريك توهير اندونزيايي بود اما وقتي فهميد ميتواند با پول چينيها حكم مديرعاملياش را حفظ كند، باشگاه را به ژانگ جيندونگ مالك شركت سونينگ فروخت. ميلانيها هم پس از اينكه فهميدند نميتوانند از پس هزينههاي خود بربيايند با نظر موافق سيلويو برلوسكني از پيشنهاد شركت هولدينگ لوكس استقبال كردند و تيم را به لي يونگ هونگ سپردند.

دعوا در محله چينيها

ورود سرمايهگذاران چيني به ميلان باعث شد طرفداران اين دو تيم هم بيشتر شوند. ميلان 29 هزار چيني دارد كه در بخشهاي مختلف شاغل هستند و طبيعي است با توجه به پول چينيها گرايش آنها به يكي از دو تيم ميلان يا اينتر بيشتر شود. اگر تا ديروز شهرآورد ميلان فقط در بين بوميهاي اين شهر جذابيت داشت، امروز محله چينيها هم تحت تأثير دلامادونينا قرار گرفته است. پرچمهاي ميلان و اينتر پيش از شهرآورد در دل محله چينيها واقع در خيابان پائولو سارپي برافراشته شده و هركدام به طرفداري از يكي از اين تيمها پرداخته است.

پكن در انتظار شهرآورد

اما اين فقط محله چينيهاي ميلان نيست كه تحت تأثير شهرآورد قرار دارد. پاي شهرآورد ميلان به خود پكن هم رسيده است. لورنزو جورجتي مدير تبليغات ميلان كه جمعه شب به منظور گسترش فعاليتهاي باشگاه با چينيها وارد پكن شده بود از جذابيت شهرآورد ميلان براي مردم اين شهر سخن گفت: «با طرفداران بيشماري كه در چين هست پتانسيل خوبي براي همكاري ميلان و فوتبال چين وجود دارد. ما ميخواهيم هوادارانمان در پكن را از بازي ميلان و اينتر سازمان دهيم.»

چينيها در راه سنسيرو

ظاهراً تكاپوي چينيها براي تماشاي بازي ميلان و اينتر به ورزشگاه سنسيرو هم كشيده خواهد شد. بخش بسياري از محله چينيها را جوانها تشكيل ميدهند و پيشبيني ميشود در روز بازي لابهلاي هواداران بومي ايتاليايي، چينيها هم در سنسيرو ديده شوند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

کدام‌یک هیجان و رضایت بیش‌تری برای شما داشت؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی