۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

عملکرد خوب کرواسی در مرحله پلی آف جام جهانی باعث شد مسئولان فوتبال این کشور به مربی جوان تیم ملی کرواسی برای جام جهانی 2018 اعتماد کنند.

دالیچ به جای حضور روی نیمکت استقلال به جام جهانی رفت

 به گزارش خبرورزشی، طبق اعلام مسئولان فدراسیون فوتبال کرواسی، زلاتکو دالیچ مربی جوان کروات که اخیرا سرمربی تیم ملی این کشور شده بود در جام جهانی روسیه نیز هدایت کروات ها را به عهده خواهد داشت.
این تصمیم مهم اتفاقی مهم در زندگی فوتبالی زلاتکو دالیچ یکی از مربیان نسل جوان فوتبال کرواسی است که علاقه فراوانی به فوتبال هجومی دارد و همچنین کار با بازیکنان جوان را به خوبی بلد است. دالیچ سال ها به عنوان مربی در تیم ملی امید کرواسی حضور داشت و در دوران او نسلی درخشان از بازیکنان کرواسی مانند مودریچ، راکیتیچ، کالینیچ، پریشیچ و خیلی های دیگر رو شدند که حالا شاگردان این مربی در تیم ملی بزرگسالان کرواسی برای جام جهانی خواهند بود.
از طرفی موقعیت دالیچ در تابستان 2018 می تواند باعث حسرت هواداران استقلال هم بشود. در روزهایی که صحبت از حضور مربی خارجی در استقلال مطرح شده بود دالیچ گزینه اول استقلال بود که به گفته مسئولان این باشگاه مذاکراتی نیز برای حضور او در استقلال صورت گرفته بود. در نهایت اما مدیران استقلال از گزینه ای همچون دالیچ به وینفرد شفر آلمانی رسیدند و او را  سرمربی استقلال کردند و دالیچ نیز راهی تیم ملی کرواسی شد. هواداران استقلال حق دارند در جام جهانی 2018 با مشاهده دیدارهای کرواسی حسرت حضور این مربی را تیمشان داشته باشند.
همچنین در این چند وقت هواداران پرسپولیس نیز درگیر ماجرای دالیچ بودند. در روزهایی که موضوع تمدید قرارداد با برانکو ایوانکوویچ در باشگاه پرسپولیس در اولویت قرار گرفته صحبت هایی در خصوص حضور برانکو در تیم ملی کرواسی مطرح شده بود و اینکه فکر نشستن روی نیمکت کرواسی باعث شده برانکو تصمیم خود را برای تمدید با پرسپولیس نهایی نکند. هر چند با توجه به اینکه کروات ها به صورت رسمی اعلام کردند دالیچ سرمربی آنها در جام جهانی خواهد بود عملا حضور برانکو در تیم ملی این کشور منتفی خواهد بود و در نتیجه او می تواند به زودی قرارداد خود را با پرسپولیس تمدید کند و خیال هواداران این تیم را راحت کند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی