نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

ژوزه مورینیو پس از کسب توپ‌طلای پنجم کریس رونالدو از این ستاره پرتغالی تمجید کرد.

مورينيو: نام رونالدو در تاريخ جاودانه خواهد ماند

به گزارش خبرورزشی، ژوزه مورينيو سرمربي منچستريونايتد در گفتوگو با نشريه فرانس فوتبال در مورد شايعات اخير پيرامون اختلافات او با كريستيانو رونالدو بازيكن رئالمادريد در زمان مربيگرياش در اين تيم اسپانيايي به ابهامات زيادي پاسخ داد.

اختلاف با رونالدو

ابتدا بايد بگويم كه رابطه من با رونالدو برخلاف تصور بسياري از منتقدان اصلاً تيره نبوده و هم من و هم كريس از بودن در كنار يكديگر به افتخارات زيادي رسيديم. هيچ خصومتي هم بين ما وجود نداشته است. بسياري از كودكان امروزي بازيهاي پله را نديده و فقط در مورد او شنيدهاند. فكر ميكنم كه نام رونالدو هم در سالهاي آينده در تاريخ فوتبال جهان جاودان خواهد ماند. نامهاي بزرگ هيچ گاه از يادها نخواهد رفت. حدود 3 سال در كنار هم بوديم و فكر ميكنم كه بازي او، زماني كه من مربي بودم بهتر هم شد. البته من هم در كنار او به عنوان يك مربي پيشرفت كردم. البته در زمان ما گاهي اوقات جنجالهايي در رختكن شكل ميگرفت كه بايد بگويم اين چيزها هم بخشي از كار من است و لزومي نميبينم كه چنين مسائلي را همه جا عنوان كنم.

بهترين خاطره با كريس

به هر حال همه ما خاطرات خوبي از يكديگر داريم. بهترين خاطره من از رونالدو گلي كه او در سال 2012 در نوكمپ به بارسا زد و ما در آن بازي به پيروزي رسيديم. ما در اين بازي به تساوي نياز داشتيم تا اميدمان به قهرماني حفظ شود اما با گل تاريخي او پيروز شديم و تقريباً قهرماني ما قطعي شد».

هشدار به داور شهرآورد

فكر ميكنم كه گوارديولا تيم خوبي در اختيار دارد و آنها در تركيب خود از بازيكنان مناسبي بهره ميبرند. خوب دفاع ميكنند و وقتي توپ را از دست ميدهند واكنش خوبي دارند. با اين حال تنها نكته ناراحتكننده اين است كه بازيكنان سیتی اگر كمي باد به آنها بخورد تعادل خود را از دست ميدهند! اميدوارم كه داور اين مسابقه به سهم خود جذابيت اين بازي را بيشتر كند.

فعاليت سياسي پپ

مورينيو همچنين در مورد فعاليتهاي گوارديولا طي هفتههاي اخير براي آزادي زندانيان كاتالونيا و نصب روبان زرد رنگ پپ روي لباس خود گفت: «به نظر من در جهان امروز هر فردي بايد آزادانه نسبت به اتفاقات اطراف خود انتقاد كند اما فكر نميكنم كه قوانين موجود به ما مربيان اجازه بدهد كه از طريق ورزش، پيام سياسي خود را به گوش مردم برسانيم! البته پپ را ميشناسم و از احساس او نسبت به كشورش آگاهم اما كاملاً ميدانم كه اگر من بودم قوانين اجازه نميدادند كه اين كار را انجام دهم!.

انتقاد از هواداران

نميخواهم ديگر درباره اين مسئله صحبت كنم چون قصد انتقاد از هواداران تيم را ندارم. به هر حال تشخيص اينكه چه كسي آمادگي حضور در ميادين را دارد به عهده مربي است. به ما پول داده ميشود تا كار خودمان را به بهترين نحو انجام دهيم. كار يك مربي در تيم اين است كه با كسب نتايج خوب، هواداران را خوشحال كند».

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی