نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

امروز شهر لیورپول هم هیجان را تجربه خواهد کرد و تیم‌های لیورپول و اورتون در آنفیلد به مصاف هم می‌روند.

لیورپول – اورتون؛ هیجان دوباره در مرسی‌ساید

به گزارش خبرورزشی، ورزشگاه آنفیلد امروز از ساعت 17:45 میزبان حساسترین رقابت شهر لیورپول خواهد بود. سرخهای مرسیساید در حالی که به دنبال بهبود شرایط خودشان در جدول هستند به مصاف اورتونی خواهند رفت که پس از رهایی از انتهای جدول به بالاتر رفتن فکر میکند. 

لیورپول؛ بین مدعیان قرار بگیر

 بالا و پایینهای لیورپول باعث شده هواداران این تیم انتظار قهرمانی از آنها نداشته باشند. پروژه طولانیمدت یورگن کلوپ در آنفیلد با نتایجی که لیورپول گرفته و رقبای قدرتمندی مثل سیتی و یونایتد به قهرمانی ختم نخواهد شد. شاید آقای معمولی هم به بالا بردن پلهپله تیمش در جدول فکر میکند و حضور در جایگاه سوم هدف او باشد. پس از مقطعی از شکست برابر سیتی تا شکست برابر تاتنهام که فقط یک برد در 6 بازی داشتند حالا در 6 بازی 5 برد کسب کردهاند و تا رده چهارم هم رسیدهاند. چلسی، آرسنال و تاتنهام مثلث لندنی رقبای لیورپول برای سوم شدن خواهند بود. برتری در شهرآورد مرسیساید میتواند روزهای خوب آخر سال لیورپول را تکمیل کند. آنها با نمایش قدرت و زدن 7 گل به اسپارتاک به مصاف اورتون خواهند رفت، اگرچه هنوز اشتباهات عجیب خط دفاعی میتواند کلوپ را آزار بدهد. 

اورتون؛ بازگشت رویایی با بیگ سم

 شرایط در قسمت آبی شهر لیورپول کاملاً متفاوت است. فرهاد مشیری مالک ایرانی- بریتانیایی اورتون سر کیسه را شل کرد تا تیمش بین قدرتهای لیگ برتر قرار بگیرد اما تنها ولخرجی دلیل موفقیت نیست. رونالد کومان تقریباً هر بازیکنی که میخواست را خرید و حتی وین رونی را هم به گودیسونپارک بازگرداند اما کلکسیون شکستها صبر مدیران اورتون را تمام کرد. بعد از این که یک ماه با دیوید اونسورت لیگ را سپری کردند رضایت سم الردایس باتجربه را گرفتند و بیگ سم شروع خوبی هم در لیگ داشت. اورتون که در آخرین روز حضور اونسورت وستهم را با 4 گل شکست داده بود در اولین بازی با الردایس هادرسفیلد را هم مغلوب کرد تا برای نخستین مرتبه در این فصل 2 برد متوالی داشته باشد. با همین 2 برد به یکباره تا رده دهم بالا آمدند. پیروزی در شهرآورد و شکستن طلسم 10 ساله پیروزی برابر لیورپول میتواند شروعی رویایی برای الردایس باشد. 

محرومان و مصدومان

مصدومان لیورپول در شهرآورد مرسیساید جوئل ماتیپ، آلبرتو مورنو، آدام بوگدان و ناتانیل کلاین هستند. اورتون هم به دلیل آسیبدیدگی از رامیرو فوئنس موری، مارتین استکلنبرگ، جیمز مککارتی، راس بارکلی، شیموس کولمن، یانیک بولاسی و لیتون بینس استفاده نخواهد کرد.

آخرین جدال

شهرآورد برگشت فصل قبل هم در آنفیلد برگزار شد که لیورپول با نتیجه 3 بر یک اورتون را شکست داد. برای قرمزپوشان مانه، کوتینیو و اوریگی گلزنی کردند و تک گل آبیپوشان را پنینگتون به ثمر رساند.

آمار بازی

228) در مجموع لیورپول و اورتون 228 مرتبه به مصاف هم رفتهاند که لیورپول 91 برد و اورتون 66 برد کسب کردهاند.

50) در 50 شهرآورد لیگ برتری بندر لیورپول، سرخهای این شهر 22 برد داشتهاند و آبیها 9 مرتبه به پیروزی رسیدهاند.

7) آخرین پیروزی اورتون در شهرآورد برابر لیورپول به سال 2010 برمیگردد. این تیم در 14 بازی آخرِ لیگ برتر پیروز نشده است.

2) لیورپول فصل قبل برابر اورتون دبل کرد، اتفاقی که با وجود شکستناپذیری طولانیمدت سرخهای مرسیساید 5 سال رخ نداده بود.

صفر) آبیهای بندر لیورپول هنوز خارج از خانه پیروزی نداشتهاند. البته این تیم تنها تیمی است که از منچسترسیتی صدرنشین امتیاز گرفته که آن تساوی در زمین حریف بود.

صفر) در سمت مقابل لیورپول هم در آنفیلد این فصل همچنان بدون شکست است و علاوه بر آنها فقط تیمهای شهر منچستر در خانه مغلوب نشدهاند.

 ترکیب احتمالی دو تیم

لیورپول: مینیوله، آرنولد، لوورن، کلاوان، رابرتسون، جان، هندرسون، کوتینیو، صلاح، مانه و فیرمینو

اورتون: پیکفورد، کنی، کین، ویلیامز، مارتینس، گوئیه، لنون، سیگوردسون، رونی، دیویس و کالورت لوین

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی