نظرسنجی

قهرمان این فصل با چند امتیاز جام را بالای سر خواهد برد؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

شهرآورد منچستر هفته شانزدهم تبدیل شد به رقابتی حساس بین تیم‌های اول و دوم جدول.

منچستریونایتد - منچسترسیتی؛ تئاترِ فینال لیگ جزیره

به گزارش خبرورزشی، از ساعت 20 امشب در ورزشگاه اولدترافورد تيمهاي قرمز و آبي شهر منچستر به مصاف هم خواهند رفت. جدالي در تئاتر رؤياها كه با توجه به شرايط منچستريونايتد و منچسترسيتي در جدول ميتوان آن را فينال دور رفت ليگ برتر انگليس ناميد. فينالي كه ميتواند تيم مورينيو را به كورس قهرماني بازگرداند يا تيم گوارديولا را با خيال آسوده در مسير قهرماني قرار دهد. 

منچستريونايتد؛ اميد دوباره براي شياطينسرخ

شروع خوب منچستريونايتد در فصل جاري ادامهدار نشد تا تيم قدرتمندي مثل منچسترسيتي رؤياي اولين قهرماني در دوران «پسا فرگي» را براي هواداران شياطينسرخ كمرنگ كند. از دست دادن پيروزي در 4 بازي منجر به ايجاد فاصله 8 امتيازي بين شاگردان مورينيو و همشهريشان شده است. تنها اتفاقي كه ميتواند اميد دوباره قهرماني را به اردوي منچستريونايتد بازگرداند، پيروز شدن در شهرآورد منچستر است. اگرچه پلهپله بالا آمدن يونايتد در جدول نميتواند نتيجه بدي باشد اما هواداران پرافتخارترين تيم ليگ برتر 5 فصل است تشنه قهرماني هستند. نكته منفي شهرآورد براي منچستريونايتد غيبت پل پوگباست، اتفاقي كه قطعاً مورينيو را نگران خواهد كرد چراكه او ميداند تيمش بدون ستاره فرانسوي خط مياني تا چه حد كماثرتر بوده و توانايي آنها نصف خواهد شد. بايد ديد مورينيو و شاگردانش از بزرگترين چالش نيمفصل اول سربلند بيرون ميآيند يا خير. 

منچسترسيتي؛ ديدن سايه جام در اولدترافورد

فصل قبل منچسترسيتي خوب گل ميزد اما آنقدر گل ميخورد كه خيلي زود از كورس قهرماني خارج شد. ترميم خط دفاعي تيم گوارديولا را به مقصد نزديك كرده و حالا با فاصله شانس اول قهرماني به حساب ميآيند. در حالي كه 15 هفته از ليگ جزيره گذشته حاشيه امنيت 8 امتيازي دارند و در شهرآورد منچستر فرصت دارند تا اين عدد را به 11 برسانند. سابقه نداشته در روزهاي كريسمس تيمي چنين فاصلهاي ايجاد كند و در پايان فصل قهرمان نشود. چنين اتفاقي فصل قبل براي چلسي هم رخ داده بود. جالب است بدانيد سيتيزنها از فصل قبل در هفته پانزدهم 13 امتياز بيشتر كسب كردهاند و اين پيشرفت چشمگيرشان با گوارديولا قابل تحسين است. البته سيتي اين هفته در ليگ قهرمانان ركورد شكستناپذيرياش را برابر شاختار از دست داد اما بعيد است آن باخت تأثيري در روحيه شاگردان گوارديولا در شهرآورد داشته باشد.

محرومان و مصدومان

آخرين شهرآورد رسمي شهر منچستر به ميزباني سيتي ديدار برگشت فصل قبل در ليگ برتر بود كه با تساوي بدون گل تمام شد. پس از آن در تورنمنت دوستانه اينترنشنال چمپيونزكاپ هم اين 2 تيم به مصاف هم رفتند كه يونايتد با 2 گل لوكاكو و رشفورد پيروز شد. 

آخرين جدال

اخراج در بازي با آرسنال باعث شد تا منچستريونايتد پل پوگبا ستارهاش را در شهرآورد در اختيار نداشته باشد. مايكل كريك، اريك بايلي و مروان فليني هم آسيبديدههاي شياطينسرخ هستند. جان استونز، بنجامين مندي و داويد سيلوا هم مصدومان سيتيزنها هستند. 

آمار بازي

يك) پس از شكست خوردن در 4 شهرآورد متوالي، منچستريونايتد در 5 شهرآورد آخر فقط يك شكست داشته.

27) در تاريخ ليگ برتر انگليس هيچ تيم مهماني به اندازه منچسترسيتي و چلسي در اولدترافورد گل نزده كه 27 گل بوده است.

7) در 12 شهرآورد اخير منچستريونايتد 7 شكست داشته در حالي كه پيش از آن در 45 شهرآورد همين تعداد باخت را برابر سيتي داشت.

13) منچسترسيتي به ركورد 13 برد متوالي رسيده، ركوردي كه چلسي و آرسنال در ليگ برتر و ساندرلند و پرستون پيش از آغاز دوران ليگ برتر ثبت كرده بودند.

24) شياطينسرخ طولانيترين شكستناپذيريشان در اولدترافورد را در ليگ جزيره ثبت كردهاند. با 14 برد و 10 تساوي در مجموع در 24 بازي شكست نخوردهاند. آخرين باخت خانگي آنها هم سپتامبر 2016 برابر سيتي بود.

14) اگر تيمِ گوارديولا بتواند يونايتد را شكست دهد با ركورد 14 برد متوالي آرسنال در سال 2002 برابري خواهد كرد.

4) ژوزه مورينيو تنها موفق شده 4 بازي در 19 جدال با پپ گوارديولا را ببرد كه تنها يك برد در رقابتهاي ليگ بوده است و با رئالمادريد الكلاسيكو را فتح كرد. در رويارويي اين 2 مربي 4 برد براي مورينيو، 8 برد براي گوارديولا و 7 تساوي ثبت شده است.

46) در 15 هفته قبلي ليگ برتر انگليس سيتي گل زده و در مجموع 46 مرتبه دروازه رقبا را باز كرده است.

9) بهترين آمار خط دفاعي ليگ جزيره متعلق به منچستريونايتد است با 9 گل خورده. 

تركيب احتمالي دو تيم

منچستريونايتد: دخئا، جونز، اسمالينگ، روخو، والنسيا، ماتيچ، اِررا، يانگ، لينگارد، مارسيال و لوكاكو

منچسترسيتي: ادرسون، واكر، كمپاني، اوتامندي، دلف، دبروين، فرناندينيو، گوندوغان، استرلينگ، سانه و آگوئرو

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان این فصل با چند امتیاز جام را بالای سر خواهد برد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی