نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مهدی مهدوی‌کیا، ستاره اسبق تیم ملی کشورمان که قبل از حضور در مراسم قرعه‌کشی مسابقات جام جهانی گفت‌وگوی جالبی با خبرورزشی داشت،

مهدوی‌کیا: باید برای نمایش بزرگ آماده شویم

به گزارش خبرورزشی، پس از مشخص شدن قرعه تیم ملی ایران هم حرفهای خاصی با خبرورزشی مطرح ساخت و در رابطه با تیم ملی ایران و تیم باشگاهی سابقش صحبت کرد.

قبل از قرعهکشی گفته بودم

یادم میآید قبل از قرعهکشی جام جهانی مصاحبهای با خبرورزشی انجام دادم و در پاسخ به سؤالتان که پرسیدید چه قرعهای را برمیدارید؟ گفتم اصلاً معلوم نیست من و علی دایی قرعه برداریم و شاید تنها نظارهگر باشیم، دیدید که قرعه ایران را کافو برداشت و بعد از آن هم تیمهای همگروه ما مشخص شدند. بالاخره هر کس جز کافو هم ممکن بود آن قرعه را برای تیم ملی کشورمان بردارد، به همین دلیل نباید تمام کاسه و کوزهها را سر مدافع راست اسبق تیم ملی برزیل بشکنیم.

نباید از رویارویی با تیمهای بزرگ بترسیم

قبل از جام جهانی به خبرورزشی گفتم دوست دارم با آلمان همگروه شویم چون حضور یک تیم بزرگ در گروهمان را به سود فوتبال کشورمان و باعث جلب توجه فوتبالدوستان سایر کشورها به فوتبال ایران میدانستم اما حالا قرعه اینگونه شد و با اسپانیا، پرتغال و مراکش همگروه شدیم. نباید از همگروهی با قدرتهای بزرگ فوتبال جهان و اروپا بترسیم و به هر حال باید خودمان را به شکل منطقی آماده رویارویی با حریفان کنیم.

مراکش تعیینکننده است

همیشه بازی اول و کسب 3 امتیاز آن در صعود یک تیم در تورنمنتی مثل جام جهانی بسیار تعیینکننده است. مراکش با سرمربی فرانسوی و لژیونرهای فراوانش تیمی بسیار سرسخت است اما بالاخره باید مقابل این تیم نهایت تلاشمان را برای کسب امتیاز به کار گیریم و خودمان را به بهترین شکل برای رویارویی با این تیم آماده سازیم. کسب امتیاز کامل و حتی تکامتیاز میتواند روحیهمان را برای دیدارهای بعدی به شکل خوبی حفظ کرده و شانس ما را محفوظ نگه دارد.

چه قرعهای دوست داشتم و پیشبینی کرده بودم

درخصوص مناسبترین قرعه برای ایران در مصاحبه قبل از قرعهکشی به نامهای لهستان، پرو و پاناما اشاره کرده بودم. قرعهای که در حد یک رؤیا باقی ماند و ما با تیمهای به مراتب قویتر و بزرگتری نسبت به پیشبینی و البته آرزوی من مواجه شدیم.

بایدی وجود نداشت

بعضی معتقد بودند باید تیم ملی ایران در جام جهانی از گروهش صعود کند اما با توجه به سختی رقابتها به نظرم اصلاً بایدی وجود ندارد. مسلماً شانس هر تیمی محفوظ است و امکان خلق شگفتی و هر نتیجه دیگری در فوتبال وجود دارد.

از رقبا ضعیفتریم اما...

به لحاظ قدرت فوتبالی با تیمهایی نظیر اسپانیا و پرتغال، متفاوت و از آنها ضعیفتر هستیم اما مسائل بدنی و آمادگی بالا در کنار انجام بازیهای تدارکاتی و شبیهسازی با کشورهای همگروهمان میتواند شانس ما را برای امتیازگیری بالا ببرد، نکتهای که حتماً کیروش برای آن برنامهریزی کرده و تمهیدات لازم را اندیشیده است.

قرعه پرسپولیس مناسبتر است

پرسپولیس به لحاظ نام حریفانش در قیاس با سایر تیمهای ایرانی در آسیا شرایط بهتری دارد اما کار در آسیا بسیار سخت و متفاوت نسبت به لیگ ایران است با این وجود از آنجا که برانکو چند سال در پرسپولیس کار کرده و تیمش با قرعه خوب و از همه مهمتر از تجربه قابل قبولی در آسیا برخوردار است، شانس موفقیت و حتی قهرمانی هم برای پرسپولیس دور از دسترس نیست.

کسب امتیازات نیمفصل اول حائز اهمیت است

خوشحالم که پرسپولیس با شایستگی قهرمان نیمفصل شد و چند هفته زودتر به این مقام رسید. کسب امتیازهای نیمفصل اول و بازی به بازی پیش رفتن نقش غیرقابل انکاری در تکرار قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفدهم دارد.

بازگشت طارمی قدرت پرسپولیس را بیشتر میسازد

مهدی طارمی دو فصل گذشته عنوان آقای گلی لیگ را به خود اختصاص داده و بازگشت او از بهمنماه حتماً میتواند قدرت خط حمله پرسپولیس را دوچندان کند. هرچند مهاجمان دیگر پرسپولیس نظیر علی علیپور و منشا موفق شدهاند در لیگ هفدهم در غیاب طارمی بهترین نمایشهای ممکن را ارائه دهند.

تمدید با برانکو بهترین اقدام بود

چندی قبل هم گفته بودم برانکو برای پرسپولیس بهترین گزینه ممکن است. مربیای که در چند فصل حضورش یک قهرمانی در لیگ و یک نایبقهرمانی را نصیب سرخپوشان ساخته و امسال هم تیمش را مدعی جدی فتح لیگ کرده است. به همین دلیل اقدام باشگاه در تمدید قرارداد برانکو را بهترین کار ممکن میدانم. 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی