حميده عباسعلي پرافتخارترين دختر كاراته‌كاي ايران با برگشت از آلمان، تمريناتش را براي ليگ جهاني فرانسه ادامه مي‌دهد.

عباسعلی: راه سختی تا المپيک دارم

او درباره سفرش به آلمان به خبرورزشی ميگويد: «بيشتر براي استراحت و آرامش ذهني به آلمان رفته بودم تا با شرايط بهتري به تاتامي برگردم. بعد از مسابقات جهاني كه تنها نماينده بانوان بودم و مدال نقره گرفتم، زمان مناسبي بود تا علاوه بر استراحت، مصدوميتم را درمان كنم. شرايطي پيش آمد و حدود 45 روز در آلمان ماندم. آنجا تمرينات اختصاصي و فيزيوتراپي انجام دادم. دو هفتهاي است به ايران برگشتهام و دوباره تمريناتم را زير نظر استاد سمانه خوشقدم شروع كردهام تا براي ليگ جهاني فرانسه آماده شوم.»

كاپيتان تيم ملي بانوان براي ليگ جهاني تمرين ميكند: «ليگهاي جهاني از اول سال ميلادي شروع ميشود كه براي ارتقای رنكينگ كاراتهكا خيلي تأثيرگذار است. فكر ميكنم با المپيكي شدن كاراته و دورخيزي كه همه كشورها براي امتيازات سهميه كردهاند، مسابقات سنگيني در انتظارمان باشد. تلاش ميكنم در اين رقابتها عملكرد مناسبي داشته باشم.»

عباسعلي با اشاره به عدم حضورش در سوپرليگ ميگويد: «سال گذشته تيم دانشگاه آزاد در آستانه قهرماني بود كه متأسفانه يكسري اتفاقات افتاد و قهرماني را از ما گرفتند. همين موضوع باعث شد تا مسئولان دانشگاه از حضور در فصل جديد انصراف بدهند، تنها درآمد ما هم از ليگ بود كه آن هم قطع شد. دانشگاه آزاد تنها تيمي بود كه به موقع قراردادها را پرداخت ميكرد و مبلغ قراردادش بالاتر از بقيه تيمها بود.»

او در باره اينكه چرا با تيم ديگري در ليگ شركت نكرد، حرف ميزند: «دوست ندارم با مبالغ پايين قرارداد ببندم چون به نظرم اين كار اجحاف در حق بانوان كاراتهكاست.»

كاپيتان تيم ملي بانوان راه المپيك را دشوار ميداند: «از سال ۲۰۱۸ ميلادي مسابقههايي كه داراي رنكينگ هستند، انتخابي المپيك هستند. با ادغام دو وزن، پنج وزن به سه وزن رسيده است. هر كاراتهكايي كه در صدر رنكينگ قرار گيرد، به طور مستقيم سهميه ميگيرد. با ادغام دو وزن ۶۸- و ۶۸+ كيلوگرم من بايد در۶۱- كيلوگرم شركت كنم و اين كار را براي من سختتر ميكند چراكه نسبت به حريفان وزن ۶۸ + كيلوگرم شناخت دارم اما شناخت زيادي نسبت به حريفان وزن پايينتر ندارم.»

عباسعلي اولويتش را مدال طلاي ليگ جهاني، بازيهاي آسيايي جاكارتا و سهميه المپيك ميداند: «المپيكي شدن كاراته انگيزه من را براي رقابتهاي آينده دوچندان كرد. صد درصد تلاش ميكنم چراكه فكر و ذكر همه رقبايم سهميه المپيك است. چشم بر هم بگذاريم، المپيك از راه ميرسد. در يك ماه آينده ليگ جهاني را دارم و هدف اولم، مدال طلاي آن است. بعد از كاراته وان فرانسه تمام تمركز خود را براي المپيك ميگذارم و يك برنامه بلندمدت براي ۲۰۲۰ توكيو دارم.»

طلايي رقابتهاي جهاني به خاطر تبعيضها قيد فوتبال را زد: «زماني به فوتبال خيلي اهميت ميدادم و مسابقات را دنبال ميكردم اما وقتي تبعيضها را ديدم از فوتبال زده شدم. درست است كه فوتبال هواداران زيادي دارد اما دليل نميشود از حمايت و توجه به ورزشكاران رشتههاي ديگر زده شود و به فوتبال اختصاص داده شود.»

عباسعلي بعد از المپيك هم قصد خداحافظي از دنياي قهرماني را ندارد: «در المپيك 30 ساله ميشوم، فكر كنم بيشتر از اينها ميتوانم در كاراته مفيد باشم، به همين خاطر بعد از المپيك هم در خدمت كاراته ميمانم.»

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __