سال 2018 سال شکوفایی دوباره برخی از ستاره‌ها در فوتبال آلمان است.

2018‌‌؛ سـال بازگشـت ستاره‌ها در آلمــان

به گزارش خبرورزشی، مصدوميت و بدشانسيهاي متوالي در سال 2017 چند ستاره مطرح بوندسليگا را از رقابتها و شرايط آرماني دور كرده. با پايان يافتن سال 2017 و فرا رسيدن سال 2018 پس از شروع نيمفصل دوم بوندسليگاي آلمان برخي بازيكنان خاص را بايد زير نظر داشت تا ببينيم به چه شكل به روزهاي خوب خودشان برميگردند. 

ماركو رويس (دورتموند)

ستاره و كاپيتان 28 ساله زنبورها را ميتوان يكي از بدشانسترين بازيكنهاي تاريخ فوتبال اين كشور ناميد. بازيكني كه ميتوانست ستاره اول مانشافت باشد و تفاوت را براي دورتموند رقم بزند فصل قبل نيمي از ديدارهاي دورتموند را از دست داد. در روزهاي پاياني فصل رويس در تركيب تيمِ توخل قرار گرفت و بعد از يك نيمه به دليل آسيبديدگي بيرون رفت. قهرماني در جامحذفي براي او تلخ شد چراكه باز هم مجبور بود 6 ماه دور از ميادين باشد. حالا 6 ماه گذشته و او دوران نقاهت را سپري كرده تا با شروع مجدد بوندسليگا رويس به تركيب دورتموند برگردد. نكته جالب اين است كه پيتر بوش هلندي در دوران حضورش در دورتموند نتوانست از بهترين مهره تيمش استفاده كند و حالا پيتر اشتوگر خوششانس است كه رويس را از هفته هجدهم در تركيب تيمش خواهد داشت. 

مانوئل نوير (بايرنمونيخ)

به ياد نداريم مانوئل نوير يك فصل آنقدر از ميادين دور باشد. او كه با پاي شكسته فصل قبل در ليگ قهرمانان اروپا برابر رئالمادريد بازي كرد تاوان تعصبش به باوارياييها را داد و مجبور شد در نيمفصل اول بوندسليگا جاي خودش را به اسون اولرايش بدهد. روند درماني دروازهبان اول ژرمنها و بايرن به خوبي سپري شده و انتظار ميرود با آمادگي كامل در نيمفصل دوم به ميادين برگردد. البته براي اينكه مشكلي براي حضور بهترين دروازهبان جام جهاني 2014 در جام جهاني 2018 پيش نيايد يوپ هاينكس عجلهاي براي بازگرداندن او به دروازه نخواهد داشت چراكه اولرايش هم شرايط بسيار خوبي دارد. يواخيم لو هم تأكيد كرده نوير كاپيتان آلمان در جام جهاني است و نميخواهند با ريسك كردن او را در تورنمنت مهم پيشرو از دست بدهند.

كريستين پوليشيچ (دورتموند)

سال 2016 براي پوليشيچ آمريكايي سال بسيار خوبي بود. او توانست خودش را در تركيب دورتموند جا بيندازد و به عنوان يك ستاره جوان مطرح شد. بال 19 ساله زنبورها با افت فوتبال آمريكا در رده ملي و عدم راهيابي به جام جهاني 2018، همچنين عملكرد ضعيف دورتموندِ بوش و سقوط ناگهاني تيم در جدول ردهبندي بوندسليگا روزهاي سخت فوتبالياش را هم ديد. او كه حالا بيش از يك پديده به عنوان يك ستاره معرفي ميشود و بهترين بازيكن سال آمريكا هم شده با توجه به سابقه خوبي كه دارد و با اعتمادبهنفس ميتواند نيمفصل نخستِ نااميدكنندهاش را به دست فراموشي بسپارد. 

ماركو فابيان (اينتراخت فرانكفورت)

هواداران اينتراخت فرانكفورت اميد زيادي در سال 2018 به ستاره مكزيكي تيمشان خواهند داشت. ماركو فابيان كه فصل قبل يكي از بهترينهاي عقابها بود نيمفصل اول را به دليل عمل جراحي از دست داد و با بهبود شرايطش ميتواند عصاي دست نيكو كواچ در نيمفصل دوم باشد. فرانكفورت نيمفصل اول خوبي داشته و در رده هشتم هم قرار گرفته اما در گلزني چندان شرايط خوبي ندارد و در 17 بازي تنها 20 گل زده. بازگشت فابيان ميتواند يك سود دوطرفه باشد؛ هم او با رسيدن به فرم مطلوب شانس حضور در تركيب اصلي مكزيك در جام جهاني را داشته باشد و هم ركورد گلزني فرانكفورت بهتر شود.

لئون بيلي (بايرلوركوزن)

سرعتي، تكنيكي و غيرقابل مهار. يك ستاره جديد در تيم بايرلوركوزن چهره شده كه نيمفصل از ديدن بازي او لذت برديم. او كه با نمايشهاي خوبش در تركيب لوركوزن باشگاههاي بزرگي را خواهان خودش ميبيند در نيمفصل نخست در 16 بازي 8 گل زد و 5 پاسگل ارسال كرد. بيلي هفته به هفته در حال پيشرفت است و با پايان فصل بايد منتظر خبرهاي بيشتري از اين ستاره جامائيكايي باشيم. چه بسا مهره كليدي لوركوزن فصل بعدي را در ليگ برتر انگليس سپري كند. لوركوزن با بيلي اميدوار به حضور در ليگ قهرمانان فصل بعد است.

ديووك اوريگي (ولفسبورگ)

ليورپول نتوانست از ستاره بلژيكياش خوب استفاده كند و به همين دليل مجبور شد براي بيشتر بازي كردن ديووك اوريگي را به آلمان بفرستد. اوريگي در بوندسليگا آنقدر خوب بود كه جايگاه ماريو گومز در تركيب گرگها به خطر افتاد و در نهايت مهاجم باتجربه تيمش را به مقصد اشتوتگارت ترك كرد. اگرچه در ظاهر 4 گل زده در 15 بازي فصل نميتواند آمار چشمگيري باشد اما براي بازيكني كه تازه به بوندسليگا آمده و تأثيرگذار بوده آينده روشني را متصور خواهيم بود. ولفسبورگ قصد دارد قرارداد قرضي او را دائمي كند. 

ساندرو واگنر (بايرنمونيخ)

پس از عوض كردن چند باشگاه سرانجام در دارمشتات فصل قبل و هوفنهايم اين فصل درخشيد تا موفق شود توجه سران باشگاه بايرنمونيخ را براي بازگشت به زادگاهش جلب كند. مهاجمي كه در 30 سالگي به تيم ملي آلمان هم رسيده روزهاي رؤيايي را سپري ميكند و ميتواند جانشين خوبي براي روبرت لواندوفسكي باشد. با توجه به اينكه در فصل منتهي به جام جهاني 2018 قرار داريم احتمالاً هاينكس در برخي ديدارهاي نيمفصل دوم براي اينكه كمتر به مهاجم اول تيمش فشار بيايد از واگنر استفاده خواهد كرد. اين مهاجم مونيخي هم ميتواند اميدوار باشد با درخشش در تركيب باوارياييها مسافر جام جهاني شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین