کیا جورابچیان ایجنت و سرمایه‌گذار ایرانی مقیم بریتانیا نقش پررنگی در انتقال کوتینیو به بارسا داشته است.

كليد خريد بزرگ بارسا در دست یک ایرانی

به گزارش خبرورزشی،  از تابستان 2017 باشگاه بارسلونا به طور جدي پيگير انتقال فيليپه كوتينيو بود اما يورگن كلوپ راضي نميشد ستارهاش را از دست بدهد و باشگاه ليورپول هم با انتشار بيانيه برچسب «غيرقابل فروش» را روي ستاره شماره 10 خودش چسباند. با اين حال اصرارهاي باشگاه بارسلونا از طرفي و علاقه كوتينيو به بازي كردن در نوكمپ باعث شد پس از 5 سال اين بازيكن آنفيلد را ترك كند و با قراردادي 5 سال و نيمه با بند فسخ قرارداد 355 ميليون پوند (400 ميليون يورو) رسماً به جمع ستارههاي كاتالانها بپيوندد. در انتقالي كه براي بارسلونا 142 ميليون پوند آب خورد و در حال حاضر دومين انتقال پرهزينه تاريخ فوتبال محسوب ميشود رد پاي يك ايراني هم به چشم ميخورد.

ستارهاي با 2 ايجنت قدرتمند

تابستان 2016 فيليپه كوتينيو تصميم گرفت در كنار ايجنت برزيلياش با يك ايجنت حاضر در انگليس هم همكاري كند، يعني ستاره ليورپول 2 نماينده در مذاكره با باشگاه بارسلونا داشت. به اين ترتيب كيا جورابچيان ايجنت قدرتمند ايراني-بريتانيايي هم عهدهدار برخي از كارهاي كوتينيو شد و به جيليانو برتولاچي برزيلي كه اصليتي ايتاليايي دارد، پيوست. اين 2 ايجنت معروف در فوتبال انگليس نماينده اكثر فوتباليستهاي برزيلي حاضر در ليگ جزيره هستند. كارهاي انتقال كوتينيو به بارسلونا هم توسط كيا جورابچيان انجام شد و اين فرد شناخته شده ايراني نقش پررنگي در نهايي كردن دومين انتقال بزرگ فوتبال داشت.

جورابچيان كيست؟

كيا جورابچيان ايجنت 46 ساله ايراني متولد تهران است و زماني كه تنها 6 سال داشت همراه خانوادهاش به انگليس مهاجرت كرد. او كه در دانشگاه كويين مري لندن در رشته شيمي تحصیل كرده پس از 5 سال حضور در بورس بينالمللي نفت لندن به نيويورك رفت و يك شركت نفتي در آمريكا تأسيس كرد. آشنايي با رومن آبراموويچ مالك باشگاه چلسي او را به سمت فوتبال كشاند و فعاليتهاي اقتصادي خودش را در انگليس با تأسيس شركت MSI (شركت سرمايهگذاري ورزشي رسانهاي) ادامه داد. جورابچيان با خريد 51 درصد از سهام باشگاه كورينتيانس برزيل براي خودش شهرتي دست و پا كرد و پس از آن هم وكالت برخي از بازيكنان مطرح فوتبال از جمله كارلوس توس و خاوير ماسچرانو را برعهده گرفت. او پل ارتباطي اين 2 بازيكن ارزشمند و بااستعداد با باشگاه وستهميونايتد بود و پس از انتقال آنها به لندن بيش از پيش در رسانهها مطرح شد. كيا جورابچيان كه حالا فعاليتهاي اقتصادياش را گسترش داده و حتي در زمينه ورزشي به مالك چيني اينترميلان هم مشاوره ميدهد. پس از مدتي او باز هم به عنوان كليد اصلي يكي از انتقالهاي بزرگ فوتبال مطرح شده و در راه انعقاد قرارداد كوتينيو با باشگاه بارسلونا همراه او بوده است.

بندهاي مالي قرارداد كوتينيو با بارسلونا

پايه رقم اصلي انتقال فيليپه كوتينيو 106 ميليون پوند است. باشگاه بارسلونا علاوه بر اين 106 ميليون پوند متعهد شده 36 ميليون پوند هم به عنوان پاداش به اين ستاره برزيلي بپردازد. پس از اينكه كوتينيو 100 بازي براي بارسلونا انجام داد 17 ميليون پوندِ اين متغيرها پرداخت خواهد شد. به عبارت دقيقتر براي هر 25 بازي 4/4 ميليون پوند پرداخت ميشود كه تا مرز 100 بازي بيش از 17 ميليون پوند خواهد شد. به اين مبلغ 4/4 ميليون پوند هم براي حضور همراه بارسلونا در ليگ قهرمانان اروپا در 2 فصل اول حضور كوتينيو در نوكمپ اضافه ميشود. باز هم مبلغ 4/4 ميليون پوند پاداش او براي قهرماني همراه با بارسلونا در ليگ قهرمانان خواهد بود. حقوق سالانه فيليپه كوتينيو در تيم جديدش هم 12/1 ميليون پوند است و همانطور كه گفته شد قرارداد او تا 5 سال و نيم ديگر يعني ژوئن 2023 اعتبار خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین