در بایرن‌مونیخ ستاره‌های زیادی مسیر اسطوره شدن را نرفتند.

ستـاره‌های سوختـه در مونیــخ

به گزارش خبرورزشی، چپپاهای تکنیکی و بااستعدادی برای ستاره و اسطوره شدن به بایرنمونیخ آمدند اما در سایه ستارهای مثل آرین روبن قرار گرفتند که با عملکرد برجسته خودش و روزهای درخشانی که در آلیانتسآرنا داشته، بزرگترین چهره یک دهه اخیر باواریاییها بوده است. 5 استعداد بزرگی که میتوانستند در بین اسطورههای باشگاه بایرنمونیخ قرار بگیرند اما در این تیم روزهای خوب انگشتشماری داشتند را معرفی خواهیم کرد.

 1) داگلاس کاستا

سال 2015 پپ گواردیولا در لیست خرید خودش نام یک بال چپپای کمتر شناخته شده را نوشت. او داگلاس کاستا را از شاختار دونتسک برای بایرنمونیخ به خدمت گرفت تا در روزهایی که آرین روبن به دلیل مصدومیت نمیتواند بازی کند، یک مهره جانشین خوب در اختیار داشته باشد. همچنین پپ قصد داشت یک جانشین خوب در طولانیمدت هم برای ستاره هلندی بایرن معرفی کند. فصل اول برای کاستا خوب پیش رفت و او 4 گل زد و 9 پاسگل ارسال کرد اما به تدریج نورِ این ستاره سرعتی و شوتزن کمتر شد. گواردیولا تیم را ترک کرد و کارلو آنچلوتی چندان اعتقادی به بازی کاستا نداشت. در فصل گذشته معمولاً به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین میشد و خبرهایی مبنی بر نارضایتی این بازیکن برزیلی در مونیخ به گوش رسید. به این ترتیب ستاره سابق گرمیو و شاختار تصمیم گرفت به پیشنهاد خوب یوونتوس پاسخ مثبت بدهد و با قراردادی قرضی که به احتمال فراوان قطعی خواهد شد پیراهن بیانکونری را بپوشد.

2) ژردان شکیری

زمانی که سال 2012 بایرنیها ستاره سوئیسی تیم بازل را جذب کردند، عمر حضور آرین روبن در تیم 3 سال بود. انتظار میرفت ژردان شکیری چالش بزرگی برای روبن ایجاد کند و حتی جایگاه آرین را به خطر بیندازد. شکیری همان زمان پیشنهاد حضور در دورتموند را هم داشت اما مونیخ را انتخاب کرد که در آن برای مدت طولانی دوام نیاورد. اوتمار هیتسفلد درباره شکیری میگفت: «او آینده دارد. بازیکنی مخرب با قدرت دریبلزنی بالاست که هواداران او را دوست خواهند داشت.» ژردان با وجود این که آن زمان تنها 21 سال سن داشت، در اولین فصل حضورش 4 گل زد و 4 پاسگل داد اما کمکم از ترکیب دور شد. گواردیولا دقایق کمی به او بازی میداد و در نهایت میانههای فصل 2015-2014 به صورت قرضی به اینترمیلان پیوست. پایان فصل هم راهی لیگ برتر شد تا در تیم استوکسیتی بازی کند؛ تیمی که شاید برای تواناییهای ژردان کوچک باشد.

3) ماریو گوتسه

شاید عمر حضور ماریو گوتسه در بایرنمونیخ از دیگر بازیکنانی که نام میبریم بیشتر باشد اما او هیچگاه به سطحی که مدنظر باواریاییها بود، نرسید. گوتسه به عنوان پدیده فوتبال آلمان از دورتموند به بایرن پیوست تا در فوتبال پیشرفت کند اما نه تنها در مونیخ بزرگتر نشد بلکه با جهش به عقب به جمع زنبورها بازگشت. 13 ماه پیش از آن که یکی از گلهای تاریخی آلمان در جامجهانی را در فینال برابر آرژانتین به ثمر برساند، در سال 2013 به جمع مونیخیها ملحق شد. در 2 فصل نخست حضورش در بایرن 19 گل زد و 11 پاسگل ارسال کرد. نمیتوان گفت در این مقطع ناموفق بوده، اما «مسی آلمانی» هیچگاه بازیکن کلیدی تیمش نشد. روبن در همان مقطع 28 گل زده بود و در اوج قرار داشت، همین هم باعث شد گوتسه باز هم کمتر به چشم بیاید. در آخرین فصل با بایرن هم با مصدومیتهای فراوانی دست و پنجه نرم کرد و در نهایت تصمیم گرفت دوباره شماره 10 دورتموند را بپوشد.

4) لوکاس پودولسکی

پولدی فرصت بسیار خوبی برای تبدیل شدن به یک چهره بزرگ و یک اسطوره در بایرنمونیخ داشت. در فصولی که بایرن آن تیم باصلابت همیشگی در بوندسلیگا نبود و در 3 فصل حضور لوکاس پودولسکی یک مرتبه قهرمان شدند، او هم افت کرد و دوران موفقی در مونیخ نداشت. ستاره متعصب سابق کلن هم پیش از گوتسه شرایطی تقریباً مشابه با او داشت. به عنوان یکی از ستارههای جدید فوتبال آلمان در 21 سالگی به بایرنمونیخ پیوست ولی تنها سایهای از آن بازیکنِ کلن و مانشافت بود. هرقدر در تیم ملی آلمان زیر نظر یواخیم لو پیشرفت میکرد، در بایرن پسرفت کرد. در نهایت او هم پس از 3 فصل عطای بازی کردن در بایرنمونیخ را به لقایش بخشید و به کلن برگشت. اما تنها 15 گل زده در 71 بازی در بایرن نشان میدهد پولدی چقدر ناموفق بوده. بازیکنی که پس از بایرن در آرسنال دوباره به روزهای خوبش برگشت و پس از حضور در اینترمیلان و گالاتاسرای این روزها در ویسلکوبه ژاپن به فوتبالش ادامه میدهد.

5) میچل وایزر

یک بازیکن دیگر که البته به عنوان استعداد جوان و گمنام در 18 سالگی به بایرنمونیخ پیوست. وایزر بر خلاف بازیکنان دیگر راستپا بود اما میتوانست جانشین بسیار خوبی برای آرین روبن باشد. او درست در روزهایی که کمکم جای خودش را در ترکیب بایرن باز میکرد با عدم توجه پپ گواردیولا برای بیشتر بازی کردن مونیخ را ترک کرد تا به برلین برود. در رده جوانان برای کلن 20 گل زده بود و استعدادیابها خرید او را به باشگاههای خودشان توصیه میکردند. وایزر ریزنقش و تکنیکی بود و حتی میتوانست در سمت راست خط دفاعی هم بازی کند. در هرتا شرایط خوبی پیدا کرد و در یورو زیر 21 سالهها هم زننده گل قهرمانی آلمان بود. وایزر با 23 سال سن هنوز شانس دارد تبدیل به یکی از چهرههای برجسته فوتبال آلمان شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین