ستاره دورتموند در آستانه رسیدن به 100 گل در رقابت‌های بوندس‌لیگا است.

اوباميانگ: شادی گل خاصی برای صدمين گل در ذهنم دارم

به گزارش خبرورزشی، وقتي حدود 5 سال قبل پيرامريك اوباميانگ گابني از تيم سنتاتين فرانسه به بوندسليگا ميآمد، پيشبيني اينكه او بتواند يكي از برجستهترين مهاجمان تاريخ دورتموند شود، سخت بود. حالا در ميانههاي پنجمين فصل حضور اوباميانگ كه فصل قبل هم آقاي گل ليگ آلمان شده در زيگنال ايدونا پارك او در آستانه ثبت يكصدمين گل خودش در بوندسليگاست. شايد اين ماههاي آخري باشد كه ستاره دورتموند بتواند به آمار گلهاي خودش در بوندسليگا بيفزايد چراكه بعيد نيست در 28 سالگي او تصميم بگيرد به يكي از پيشنهادهاي خوب انگليسي كه دارد پاسخ مثبت بدهد و تواناييهايش را در ليگي كه هيچگاه فرصت نداشته در آن بازي كند، به اثبات برساند. او در ديدار دورتموند در اولين هفته دور برگشت بوندسليگا برابر ولفسبورگ كه يكشنبهشب برگزار خواهد شد، شانس دارد تا با به ثمر رساندن 2 گل به ركورد 100 گل برسد. در آستانه ثبت اين ركورد سايت رسمي بوندسليگا مصاحبهاي با اوباميانگ ترتيب داده است.

سورپرايز پس از 100 گل

اوباميانگ اين فصل 13 گل به ثمر رسانده و تا پايان نيمفصل 2017-2018 به مرز 98 گل زده در بوندسليگا رسيده است. او كه باز هم در رقابت براي كسب عنوان آقايگلي با روبرت لواندوفسكي است و فعلاً از رقيب لهستانياش 2 گل كمتر زده، درباره شروع نيمفصل دوم و بازي برابر ولفسبورگ در خانه ميگويد: «همه چيز دوباره شروع ميشود و ما اميدوار هستيم بتوانيم با يك برد خانگي سال جديد را آغاز كنيم.» اوباميانگ درباره ركوردي كه ميتواند به آن برسد هم اظهار داشت: «من به 100 گل در ليگ نزديك هستم. شاديهاي پس از اين گل در ذهن دارم اما اين مسئله سورپرايز است.»

گلزنترين آفريقايي

اوباميانگ در فصل 2017-2016 موفق شد لواندوفسكي را پشت سر بگذارد و با 31 گل زده به عنوان اولين بازيكن خارجي بوندسليگا معرفي شود كه به اين تعداد گل در يك فصل ميرسد. ستاره زنبورها درباره آقايگلي فصل قبل بيان ميكند: «لحظه فوقالعادهاي بود. من نميتوانستم جلوي اشكهايم را بگيرم. براي اينكه به اين آرزو كه روزي آقاي گل شوم، برسم زياد تمرين كرده بودم. اين دستاورد زماني سختتر ميشود كه رقيب شما روبرت لواندوفسكي باشد.» اوباميانگ حتي موفق شد در پايان هفته پانزدهم با گلزني برابر وردربرمن گلزنترين آفريقايي بوندسليگا شود. او در اين مورد هم ميگويد: «براي من به عنوان يك بازيكن آفريقايي بسيار خاص است. اميدوارم بتوانم ركورد گلهايم را بيشتر هم بكنم.»

بازي كردن جلوي يك ديوار

شايعههاي زيادي پيرامون جدايي پيرامريك اوباميانگ مهاجم سابق ميلان، ليل، موناكو و سنتاتين از دورتموند به گوش ميرسد اما او هنوز در باشگاه مورد علاقهاش توپ ميزند. اوباميانگ با ابراز خوشحالي از بازي كردن در زيگنال ايدونا پارك گفت: «اينجا بودن هم براي من بسيار خاص است. كل شهر ديوانه تيم هستند. طرفداران ما همانند يك ديوار تا آخرين ضربه پشت سر ما هستند. واقعاً اين شگفتانگيز است.»

ستاره چندزبانه

متولد فرانسه، از پدري اهل گابن و مادري اهل اسپانيا به پيرامريك اوباميانگ اين فرصت را داده كه بتواند فرانسوي را به خوبي صحبت كند و به زبانهاي اسپانيولي، ايتاليايي و انگليسي هم مسلط باشد. اوباميانگ كه يكي از معدود بازيكنان فوتبال دنيا به حساب ميآيد كه ميتواند به چند زبان صحبت كند در اينباره ميگويد: «واقعاً آسان نيست كه به چند زبان صحبت كنيد. گاهي اوقات كمي اسپانيايي صحبت ميكنم. بعد از آن تغيير ميكنم و ايتاليايي هم حرف ميزنم چراكه پدرم از من خواسته اين زبان را ياد بگيرم. البته اين را هم بگويم كه مقدار كمي هم زبان آلماني ياد گرفتهام. به زبان انگليسي هم تا حدودي ميتوانم حرف بزنم. خيلي خندهدار است.»

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما