نظرات: ۰
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سجاد استكي، در دومين بازي دور مقدماتي قهرماني هندبال آسيا، ستاره شد.

استكی: جنگ قهرمانی را استارت زده‌ايم

به گزارش خبرورزشی، لژيونر هندبال دلش ميخواهد تيم ملي ايران همانطور كه شانس قهرماني دارد، قهرمان هم بشود. هندباليست اصفهاني معتقد است آسياييها از ايران با 10 لژيونر ميترسند و همين بهترين فرصت براي جنگ تمامعيار تا قهرماني است. اگرچه كار تيم ملي از امروز و مسابقه با سه تيم مدعي سخت ميشود اما نااميدي در كار نيست.

* مسابقات قهرماني آسيا چطور است؟

ما دور مقدماتي با ازبكستان و ژاپن قرعه خوبي داشتيم. مسابقات را با بازي راحت ازبكستان شروع كرديم، بيشتر جنبه هماهنگي داشت. بازي دوم هم برابر ژاپن بود كه از همان اول با قدرت به زمين رفتيم و با استارت خيلي خوب با اختلاف 5 امتياز برنده شديم، هر چند اول اختلاف ما 10 امتياز بود اما جلو كه افتاديم كمي بيخيال شديم تا براي بازي امروز آماده شويم.

* يعني حريفان دور مقدماتي ضعيف بودند؟

ازبكستان تيم ضعيفي است اما ما آن را دستكم نگرفتيم. ژاپن با سرمربي آلمانياش تيم خيلي خوبي است حتي بهتر از بقيه تيمهاي گروههاي ديگر و يكي از مربيان مطرح آلمان را دارد. ما از همان اول محكم شروع كرديم و آنها هرچه فشار آوردند، نتوانستند. در واقع ما 60 دقيقه جنگيديم.

* تو از اينكه در بازي با ژاپن بهترين بازيكن شدي، خوشحالي؟

بچهها در اين فازها نيستند كه براي خودشان بازي كنند تا بهترين بازيكن زمين شوند. همه هدف ما براي سهميه جهاني است و سكوي آسيا. همه بچهها زحمت كشيدند و نظر ناظر بازي است كه چه كسي را انتخاب كند ولي من خوشحالم بهترين بازيكن شدم. هرچند جنگ براي تيم برايم اولويت دارد.

* سجاد ندري گفته بود مهمترين مشكل تيم هماهنگي است. حالا تيم هماهنگ شده؟

به خاطر اينكه لژيونرها بيرون از كشور هستند و متأسفانه با بازي آنها در اروپا و شرايط ليگها نميتوانستند بيشتر كنار هم در اردو باشند، اوايل كمي ناهماهنگ بوديم اما خدا را شكر بعد از اردوي يك ماهه هماهنگ شدهايم، 5-6 بازي تداركاتي خوبي داشتيم و ديگر مشكل ناهماهنگي نداريم. از طرفي بچهها همديگر را ميشناختند و تنها بازي تداركاتي لازم داشتيم. انشاءا... تا فينال همينطور ادامه دهيم.

* بازيهاي دور دوم، به ويژه بازي امروز با عربستان را چطور پيشبيني ميكني؟

عربستان، عمان و كره تيمهاي خيلي خوبي هستند اما ما با همه وجود ميجنگيم تا اول سهميه بگيريم و بعد سكوي آسيا. ما سه حريف قدر در دور دوم داريم. اميدوارم اتفاقات خيلي خوب بيفتد.

* پس دور مقدماتي تداركاتي براي شروع جنگ اصلي از اين دور بود؟

بازيهاي دور مقدماتي خيلي به ما كمك كرد و تأثير زيادي داشت. ما جنگ را از دور مقدماتي شروع كرديم و همين فرمان را ميرويم تا نتيجه خيلي خوب بگيريم.

* تو قبلاً گفته بودي در كره ايران قهرمان آسيا ميشود، حالا با ديدن تيمها باز هم همين حرف را ميزني؟

با اطمينان كامل نميشود اين قول را داد. البته من گفته بودم ايران شانس قهرماني آسيا را دارد. باز هم ميگويم بچههاي ما به خاطر بازي در ليگهاي اروپا باتجربهتر از قبل شدهاند و هنوز هم ميگويم شانس داريم اما قول قهرماني آسيا را نميتوان داد. اگر بجنگيم ميتوانيم مدال خوشرنگ بگيريم.

* بقيه تيمها چه واكنشي به حضور 10 لژيونر ايراني در تركيب تيم ملي داشتند؟

همه تيمها از اين قضيه ميترسند چراكه كيفيت تيم ملي هندبال بالا رفته است بنابراين با اين شرايط ما بايد همه توانمان را رو كنيم و اين فرصت را از دست ندهيم تا اتفاق قشنگ بيفتد.

* در اين باره بازيكنان يا مربيان تيمهاي ديگر با شما حرف زدهاند؟

با اينكه چند بازيكنان قطر در اروپا بازي ميكنند اما مسئولان تيمهاي آسيايي معتقدند ايران تنها تيمي است كه ميتواند جلوي قطر بايستد. البته من صحبتي با بازيكنان نكردهام اما اين هم شنيدههاي ما از حرفهاي مربيان و داوران با كادر است. 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی