سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، گفت:فرق ما با استقلال و پرسپولیس این است که تیم‌هایی مثل استقلال چندین بازیکن طراز اول دارند.

درگیری کمالوند / انگار پیش از این 5 بار قهرمان جام حذفی شده‌اید!

به گزارش خبر ورزشی، فراز کمالوند بعد از شکست دو بر یک تیمش در نیمه نهایی جام حذفی مقابل استقلال در نشست خبری، گفت: از همه هواداران خوب صنعت نفت تشکر می کنم. هواداران نشان دادند فرهنگشان بالا است و اگر فاصله با زمین کم باشد و تیمشان شکست بخورد مشکلی به وجود نمیآورند.

* می شد یک پنالتی به نفع ما اعلام شود

وی افزود: در نیمه اول عملکرد خوبی نداشتیم و شرایط ما بد بود. گل اول را بسیار بد خوردیم اما در نیمه دوم کاملا صاحب توپ و میدان بودیم در کل موقعیتهای بیشتر از استقلال بود. بازیکنان تیم معتقدند ضربهای که به سمت دروازه استقلال  زده شد از خط دروازه عبور کرده است، حتی در فیلم داور وسط میدان را نشان میدهد اما کمک داور اعتقاد دارد که گل نشده است حتی میشد یک پنالتی به نفع ما اعلام شود در کل به استقلال  تبریک میگویم این عملکرد قدم خوبی بود برای ما. صنعت نفت نشان داد میتواند به موفقیت برسد.دوست داشتم فینالیست شویم و در  دیدار فینال در شهر خرمشهر بازی کنیم میتوانستیم نتیجه را در نیمه دوم تغییر دهیم. امیدوارم سال بعد بتوانیم از مرحله نیمهنهایی بالاتر برویم. 

* جز گل اول در بازی امروز سوشا روی کدام گلهایی که خورده مقصر بوده است؟
سرمربی صنعت نفت در مورد انتقاد خبرنگاران از سوشا مکانی و عملکرد او در دیدارهای صنعت نفت گفت: در مورد بازی امروز صحبت کردم به غیر از گل اول در بازی امروز مکانی روی کدام گلهای دیگری که دریافت کردیم مقصر بوده است؟ در بازی مقابل ذوبآهن از درون شش قدم توپ وارد دروازهاش شد. نباید چشمانمان را ببندیم و فقط انتقاد کنیم. او در هفتههای بعد گل بد نخورد و در بازی امروز روی گل اول مقصر بود میتوانست روی توپ دوم خروج نکند. مربی گلرها تشخیص داد سوشا آمادهتر است، به هر حال هر کسی میتواند گل بد بخورد، نباید برد به مربی و باخت را گردن بازیکن انداخت. بازیکنان هم میتوانند اشتباه کنند اما مکانی بد جایی و بد زمانی اشتباه کرد.

* برای سال اول بیلان کاری ما در جام حذفی خوب بوده است

کمالوند افزود: اگر نیمه اول یک بر صفر به رختکن میرفتیم بازی را میبردیم گل دوم استقلال  کار ما را خراب کرد زیرا در نیمه دوم اول به بازیکنانم گفتم گل نخوریم و بعد به دنبال جبران باشیم. ضمن اینکه ما گل را هم جبران کردیم توپ وارد دروازه شد اما کمکداور تشخیص نداد. با تیمی بازی کردیم که 10 ـ15 ملیپوش دارد حتی بازیکنان نیمکتنشین آن هم ملیپوش هستند. نورافکن که به تیم ملی دعوت میشود هم روی نیمکت بود ما نشان دادیم می تـوانیم وارد بازی بزرگان شویم و وارد بازی مدعیان بشویم. سپاهان را در اصفهان و پرسپولیس را در تهران حذف کردیم. برای سال اول بیلان کاری ما در جام حذفی خوب بوده است. 

* اگر کسی مقصر باشد من هستم

سرمربی نفت آبادان در مورد اینکه چرا با وجود شرایط بد مالی دروازهبانی مثل سوشا مکانی را گرفتنید که اینگونه بازی میکند و روی هر دو گل مقصر است اظهار داشت:قرارداد سوشا چه ربطی به مشکلات مالی دارد قرارداد این بازیکن از دو دروازهبان دیگر ما کمتر است مسائل را به هم ربط ندهید. اینکه گل بدی خورده است یک بحث است روی گل اول مقصر بود. اما روی گل دوم وقتی بازیکن حریف از 6 قدم شوت میزند او چه کار میتواند بکند. منطقی حرف بزنید.قبول دارم روی گل اول مقصر بود اما توپ روی گل دوم در محوطه شش قدم افتاده و او هم زاویه را بسته است. اگر میگویید چرا داود نوشیصوفیانی بازی نکرده باید بگویم من با نوشیصوفیانی 5 سال کار کردهام و در چند تیم با او بودهام. اما باید قبول کنیم که یک مربی دروازهبانی با این دروازهبانها کار میکند و او نظرش را میگوید. این مربی نفس به نفس این دروازهبانها است. ضمن اینکه دروازهبانهای بزرگ دنیا هم اشتباه فاحش میکنند اما از شانس ما این اشتباه در این بازی رخ داد. شاید اگر در بازی دیگری رخ میداد شرایط فرق میکرد. بارها گفتهام وقتی میبریم همه تیم میبرد وقتی هم میبازیم همه تیم بازنده شده است کسی مقصر نیست. اگر کسی مقصر باشد من هستم. 

کمالوند در مورد نحوه قضاوت علیرضا فغانی گفت: فغانی مثل همیشه خوب بود. 

* طوری حرف میزنید که انگار پیش از این 5 بار قهرمان جام حذفی شدهاید!

 در این لحظات جو نشست خبری رو به تشنج و درگیری لطفظی بین سرمربی نفت و برخی از خبرنگاران رفت، سرمربی نفت آبادان در مورد گلایههای یکی دو خبرنگار از حذف این تیم در جام حذفی گفت: طوری حرف میزنید که انگار پیش از این 5 بار قهرمان جام حذفی شدهاید اکنون هم بهتر است ساکت شوید تا من حرف بزنم زیرا وقتی شما حرف میزدید من ساکت بودم. اگر یکبار دیگر وسط حرفم بپرید دیگر جواب نمیدهم. یادتان رفته که پارسال در حال سقوط بودید. ما برنامهریزی کردیم که شرایط کاری تیم بهتر شود. اگر هم در نیمهنهایی بازنده شدیم به تیمی مثل استقلال باختیم که پرافتخارترین تیم ایران است. با این حال در این بازی هم میتوانستیم برنده شویم. این اشکال است که وقتی میبریم همه چیز خوب باشد و وقتی میبازیم فکر کنیم همه چیز بد است. 

* کرار امروز خوب نبود

وی افزود: امروز سه چهار بازیکن ما خیلی بد بودند و سه چهار بازیکن ما خوب بازی کردند. جذابیت فوتبال هم به این است که نتیجهاش قابل پیشبینی نیست هیچکس فکر نمیکرد ما سپاهان را در اصفهان و پرسپولیس را در تهران حذف کنیم امروز هم 70 ـ 80 درصد فکر میکردند ما استقلال  را میبریم اتفاق بدی برای ما نیفتاده است. اتفاق خوبی میشد اگر فینالیست میشدیم اما تیمهای مدعی مثل سپاهان، پرسپولیس و ذوبآهن هم حذف شدند. در نیمه نهایی حریف دو توپ آورد و گل شد. شاید اگر همه تمرکزمان را برای جام حذفی نمیگذاشتیم از کجا معلوم که امروز شیمبا را در اختیار داشتیم. کرار امروز خوب نبود دلیلش هم این است که 27 ـ28  روز است که بازی نکرده است. بیایید با واقعیت صحبت کنیم. 

* صنعت نفت آبادان نه پرسپولیس است نه استقلال و نه تراکتورسازی

کمالوند تصریح کرد: صنعت نفت آبادان نه پرسپولیس است نه استقلال  و نه تراکتورسازی البته شأن این تیم پایینتر از دیگر تیمها نیست و حتی از آنها بزرگتر است زیرا قدیمیتر است. اما فرق ما با استقلال  و پرسپولیس این است که تیمهایی مثل استقلال  چندین بازیکن طراز اول دارند. استقلال  امروز قائدی و کریمی را نداشت، نورافکن هم روی نیمکت بود. سیدحسین حسینی هم نیمکتنشین بود اما تیم پرمهرهای است ولی نفت آبادان اگر شیمبا و آگوستو را نداشته باشد نمیتواند بازیکن خوب دیگری جایگزینش کند چون هر تیم فقط میتواند 6 بازیکن جذب کند. پس باید با واقعیتهای موجود صحبت کرد من از همه شما ناراحتتر هستم که باختیم. ولی باید قبول کنید که امروز با شرایط گذشته خیلی فرق کرده است.

* واقعیتهای کنونی فوتبال آبادان با واقعیتهای گذشته همخوانی ندارد
وی با اشاره به اینکه باشگاه باید برای بهتر شدن برنامهریزی کند گفت: باشگاه اکنون باید برود برای فصل آینده تیم را تقویت کند و بگوید ما در جام حذفی فصل گذشته به نیمهنهایی رسیدیم و چه کنیم که تیم را تقویت کنیم صحبتهایی مثل اینکه اگر سوشا گلر این بازی نبود میبردیم و ... درست نیست. ما مقابل پدیده و ذوبآهن باختیم شما برنامه ما را نگاه کنید شنبه باید در اهواز بازی کنیم بعد از آن هم با پرسپولیس بازی داریم. واقعیتهای کنونی فوتبال آبادان با واقعیتهای گذشته همخوانی ندارد امسال سال دوم است ما فقط میتوانستیم 6 بازیکن داشته باشیم.

* سپاهان به خاطر داشتن ساختار موفق شد
وی افزود: راه این است که می گویم. باشگاه باید نفرات شاخص تیم را حفظ کند و 6 بازیکن دیگر هم جذب کند. سپاهان با استانکو شروع کرد و در سال اول لیگ برتر هم شدند. در سال دوم فرهاد کاظمی آمد و خودشان را بالاتر کشیدند و در سال سوم به قهرمانی رسیدند. بعد از آن تیم راه خودش را پیدا کرد و هر کسی آمد توانست عملکرد خوبی داشته باشد. بوناچیچ، آمد، قلعهنویی آمد، کرانچار آمد، فرکی آمد و ... همه خوب کار کردند. دلیل این مسئله داشتن ساختار بود.
* به فینال میرفتیم برای خود من هم یک افتخار بود
سرمربی صنعت نفت در ادامه تصریح کرد: امسال اگر صنعت نفت بماند که میماند میشود دو سال حضور در لیگ برتر در سال سوم باید برنامه ریزی کرد. باید 11-12 بازیکن شاخص را نگه داشت و 6 بازیکن خوب دیگر هم اضاهف کرد. الان ما به اندازه کافی یار نداریم. یک دفاع چپ فقط داریم. نفر دوم را از کجا بیاوریم. باید با منطق جلو رفت. توقعمان را بالا نبریم. اگر به فینال حذفی میرفتیم این مسئله برای خود من هم یک افتخار بود اما به این مسئله فکر کنید که 128 تیم در جام حذفی بودند و در نهایت ما توانستیم جزو چهار تیم بیایم.

* وقتی عقبیم تعویض میکردم که وقت تلف شود؟!
کمالوند در مورد اینکه چرا به طالب ریکانی بازی نداد، گفت: خیلی ها بازی نکردند، درویشی، جبیره و .. هم فرصت حضور در میدان را به دست نیاوردند. در دقیقه 82 که دو بریک عقب هستیم و برای جبران حمله میکنیم توقع دارید یک بازیکن را وارد کنم و دقایق دیگری از بازی تلف شود. طالب مگر مقابل ذوب آهن، پدیده و ... بازی نکرد. ما به تناسب شرایط مسابقه از بازیکنانمان استفاده میکنیم. این از همان سوالها است که میگویم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین