۰ نفر
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶

ليونل مسي ستاره آرژانتيني بارسا بالاخره در روز سه‌شنبه موفق شد تا در ورزشگاه استمفورد بريج طلسم‌شكني كرده و دروازه چلسي را در خانه‌‌اش باز كند. او ۷۳۰ دقيقه نتوانسته بود به چلسي گل بزند و گلي كه وارد دروازه تيبو كورتوا نمود، باعث شد تا ۹ بازي مسي بدون گلزني مقابل اين حريف انگليسي همين‌جا متوقف شود.

طلسم‌شكنی مسی در استمفوردبريج

به گزارش خبرورزشی،بازي تماشايي اينيستا به مسي كمك كرد تا بالاخره بتواند دروازه چلسي را باز كند. دن آندرس با بهرهگيري از اشتباه بازيكنان چلسي فرصت شوتزني را براي مسي فراهم كرد تا مسي داستان جديدي را در استمفوردبريج رقم بزند.
سه دروازهبان مختلف در استمفورد بريج پيشروي مسي قرار گرفته بودند و در طول اين سالها توانسته بودند تا مانع از گلزني مسي شوند: پترچك، ايلريو و كورتوا...  اول پترچك بود كه ليونل مسي در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ حتي يك پنالتي را هم مقابل او از دست داد. آن فصل آخرين فصل چك در چلسي بود. مسي مجموعاً در ۷ رويارويي با چلسياي كه پترچك را در درون دروازهاش ميديد، موفق به گلزني نشد.
مسي اگرچه تا قبل از بازي سهشنبه موفق به گلزني در استمفوردبريج نشده بود ولي در اين ورزشگاه پاس گلهايي تماشايي داده بود كه به يادماندنيترين آنها پاس گل او به اينيستا بود تا يكي از جنجاليترين گلهاي بارسا در ليگ قهرمانان اروپا به ثمر برسد. در نهايت سهشنبه شب او مجموعاً بعد از ۱۲ ساعت بازي در اين ورزشگاه لندني توانست اين طلسم را بشكند و در پنجمين حضورش در استمفوردبريج بالاخره دروازه چلسي را باز كرد.
كمتر پيش ميآيد كه تيمي تا اين اندازه بتواند مقابل مسي سرسختي كند. لئو هم نهايتاً بعد از ۹ موقعيت گل و۳۰ شوت به دروازه چلسي توانست به اين تيم گل بزند. گل او در دقيقه ۷۴ بازي به ثمر رسید؛ آن هم از روي اولين شوت درون چهارچوب بارسا در اين بازي.
جالب اينجاست كه در دو سال اخير سابقه نداشته كه بارسا نيمه اول مصافهايش در ليگ قهرمانان اروپا را بدون شوت در چهارچوب به سمت دروازه حريفان به پايان ببرد و اين اتفاق آخرين بار در فوريه ۲۰۱۶ در مصاف با آرسنال رخ داده بود و در بازي سهشنبه با چلسي هم تكرار شد.
از ۹۸ گلي كه بارسا در مراحل يكهشتم پاياني ليگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده، ۲۲ تا به نام مسي ثبت شده است و او در عين حال در ۴۲ تا از ۸۶ گلي كه تيمش در اين فصل زده، نقش داشته است.
مسي در ۱۴ فصل حضورش در تركيب بارسا ۱۰۰ گل در ليگ قهرمانان اروپا زده و مجموعاً مقابل ۳۷ تيم به ميدان رفته ولي تا پيش از اين هرگز موفق نشده بود به چلسي كه ۸ بار رودررويش قرار گرفته بود گل بزند و در آخرين مصافش با چلسي يك ضربه پنالتي را خراب كرده بود اما در نهمين مصافش با اين تيم توانست تا پس از ۳۰ شوت به سمت دروازه چلسي به گل رسيده و صد و يكمين گل اروپايياش را به ثمر برساند.
ركورد مسي و اينيستا در استمفوردبريج
حضور مسي و اينيستا در تركيب اصلي بارسا در اين بازي، باعث شد تا آنها ركورد پويول و ژاوي را پشتسر بگذارند. بنا بر گزارش ميسترچيپ، اينيستا و مسي در اين بازي تبديل به زوجي شدند كه در طول تاريخ رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا بيشترين بازيها را كنار هم برگزار كردند (با ۹۷ بازي) و توانستند از ركورد ژاوي و پويول كه در۹۶ بازي ليگ قهرمانان اروپا كنار هم قرار گرفته بودند عبور كنند.
رائول و روبرتو كارلوس هم با ۹۴ بازي كنار هم در ليگ قهرمانان اروپا حالا به رده سوم اين رنكينگ تنزل يافتند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک از گزینه‌های زیر رئیس فدراسیون فوتبال خواهد شد؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین