۰ نفر
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰

مسعود مصطفي‌جوكار نايب‌قهرمان المپيك، به عنوان يكي از مربيان جوان، زحمتكش و بي‌ادعاي تيم‌ ملي كشتي‌ آزاد بزرگسالان در خدمت ملي‌پوشان و اردونشينان است.

جوكار: برای سربلندی كشتی می‌جنگيم

به گزارش خبرورزشی، او مدتهاست كه مثل يك آچار فرانسه فني، هر جا كه تيمهاي ملي نياز به کمک دارند، آماده خدمت بوده و در هر رده سني كه از او دعوت ميشود، يار و ياور كادر فني تيمهاي ملي شده و با جان و دل به كادر فني ردههاي سني مختلف، مليپوشان و اردونشينان كمك كرده و براي آمادهسازي، رفعِ نواقص فني و برنامههاي مورد نظر سرمربيان و فدراسيون كشتي تلاش ميكند. او به عنوان يكي از مربيان اعزامي به اوكراين، ساعت 5 صبح امروز تهران را به مقصد كيف ترك كرد. قبل از اعزام كاروان كشتي، براي شركت در مسابقات بينالمللي جام مربيان و كشتيگيران برتر اوكراين، دقايقي با او به گفتوگو نشستيم كه نايب قهرمان المپيك به خبرورزشي گفت:

* متأسفانه الان شرايط خوبي بر ورزش و كشتي حاكم نيست. فشارهاي سياسي خارجي، IOC و اتحاديه جهاني كشتي را عليه ورزش و كشتي ما وارد صحنه كرده و متاسفانه وضعيت نگران و نااميدكنندهاي را به ذهن و افكار مليپوشان و اردونشينان تحميل كرده است.

* خوشبختانه با تلاش نماينده كشورمان در اتحاديه جهاني از تعليق كشتي كشورمان جلوگيري شده ولي مشكلات ورزش اول كشور يكي، دوتا نيست. همانگونه كه رسول خادم بارها تأكيد و گوشزد كرده، بايد مسئولان ذيربط هرچه زودتر به فكر انديشيدن راه چارهاي براي جلوگيري از تكرار تحميل محروميتهاي يا جرائم سنگين براي ورزشكاران ما باشند و به اين وضعيت و شرايط بغرنج خوف و رجا حاكم بر كشتي كشور خاتمه دهند.

* بچههاي اعزامي به اوكراين و قهرماني آسيا براي آماده سازي و كسب افتخار در ميادين پيشِ رو، خيلي تلاش كردهاند و براي رسيدن به پيروزي و موفقيت با جان و دل تمرين كرده، زحمت كشيدهاند و مطمئن باشيد كه براي كسب پيروزي با تمام وجود ميجنگيم.

* هرچند بعضي از بچههاي ما اولين حضورشان در پيكارهاي قهرماني آسيا يا يك مسابقه بينالمللي برونمرزي است ولي اكثر همين نفرات جوان و خوشآتيه، ميتوانند در آينده حرفهاي زيادي براي گفتن داشته باشند.

* ما در همين تيمهاي اعزامي جواناني را داريم كه در سطح اول مسابقات جهاني جوانان هم خوش درخشيده و پشتوانههاي بسيار خوبي براي نامداران و مدالآوران كشتي كشورمان هستند و با توجه به تلاشها و حمايتهايي كه فدراسيون، مربيان و اردونشينان دارند، ميتوان نسبت به كسب نتايج خوب هم اميدوار بود ولي مسئولان ذيربط بايد فكري اساسي براي تصميمات آينده كميته بين المللي المپيك و اتحاديه جهاني كشتي برعليه كشتي ايران بكنيم. 

 

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین