۰ نفر
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱

سیکل تکراری ارجح دانستن منافع باشگاهی بر تیم ملی از سوی مربیان باشگاه‌‌ها امسال هم ادامه پیدا کرد و همچنان مربیان داخلی به ویژه مربیان تیم‌های حاضر در آسیا برنامه‌های کارلوس کی‌روش برای تیم ملی و برای حضور در جام جهانی را مورد انتقاد قرار دادند.

قطر؛ سنگ محک برای اثبات لیاقت

به گزارش خبرورزشی، این در حالی است که از آخرین قهرمانی باشگاههای ایرانی در آسیا ۲۵ سال گذشته و طی ۷ سال اخیر که تیم ملی با هدایت کیروش ۲ بار راهی جام جهانی شد هم باشگاهها موفقیت چشمگیری در سطح قاره نداشتهاند. در همین حال هم منتقدان کیروش برای کوچک نشان دادن موفقیتهای تیم ملی با این مربی سعی در عادی جلوه دادن دو صعود پیاپی ایران به جام جهانی داشته و مدعی شدهاند با توجه به سطح فوتبال ایران در آسیا و منطقه دیگر صعود به جام جهانی اتفاق مهمی نیست و این مربی پرتغالی کاری برای فوتبال ایران انجام نداده است اما از عدم حضور ایران در جام جهانی ۲۰۱۰ پیش از حضور کیروش که بگذریم، خوشبختانه هر ساله حضور باشگاههای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا سطح واقعی فوتبال ایران در قاره را نشان داده و حباب توهم قدرت و آقایی فوتبال ایران در آسیا را میترکاند.

برای مقایسه عملکرد تیم ملی کیروش با باشگاههای ایرانی در آسیا قطعاً رویارویی با فوتبال قطر بهترین مثال خواهد بود، چراکه در فوتبال این کشور تیم ملی هم همچون باشگاهها از ستارگان خارجی بهره میبرد. تیم ملی با هدایت کارلوس کیروش طی ۷ سال اخیر به چنان ثباتی از لحاظ قدرت و نتیجهگیری دست پیدا کرده که مدتهاست دیگر خبری از شکستهای باورنکردنی مقابل تیمهای کوچک منطقه و شوکهای منفی نیست و تیم ملی با هدایت او تاکنون ۷ بار به مصاف تیم ملی قطر رفته و هرگز مغلوب نشده است. تیم کیروش که در 3 رویارویی نخست با قطر متوقف شده بود، پس از آن ۴ بار پیاپی این تیم را مغلوب کرده است و در ازای زدن ۸ گل به این تیم فقط ۳ گل دریافت کرده است. جالب اینکه تیم ملی طی ۵ رویارویی اخیر با قطر حتی یک گل هم دریافت نکرده است. اما در همین حال، ۴ باشگاه برتر ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان همین امسال در مصاف با ۴ تیم قطری هرگز پیروز نشدند و در ازای ۳ شکست فقط یک تساوی کسب کردند! تیمهای ایرانی برابر قطریها در ازای زدن تنها ۴ گل به حریفان ۱۱ گل دریافت کردهاند تا حالا منتقدان تیم ملی و کیروش بهتر بدانند قدرت واقعی فوتبال ایران در آسیا و حتی در منطقه حبابی بیش نیست و از این پس احترام بیشتری برای نتایج تیم ملی ایران به واسطه کیروش قائل شوند.

نتایج و کارنامه تیم کیروش مقابل قطریها

۶/۹/۲۰۱۱: قطر یک - ایران یک (مقدماتی جام جهانی- دوحه)

۲۹/۲/۲۰۱۲: ایران ۲- قطر ۲ (مقدماتی جام جهانی- تهران)

۱۲/۶/۲۰۱۲: ایران صفر- قطر صفر (مقدماتی جام جهانی- تهران)

۴/۶/۲۰۱۳: قطر صفر- ایران یک (مقدماتی جام جهانی- دوحه)

۱۵/۱/۲۰۱۵: قطر صفر- ایران یک (جام ملتها- سیدنی)

۱/۹/۲۰۱۶: ایران ۲- قطر صفر (مقدماتی جام جهانی- تهران)

۲۳/۳/۲۰۱۷: قطر صفر- ایران یک (مقدماتی جام جهانی- دوحه)

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین