۳ کشتی‌‌گیر ایرانی به دیدارهای فینال و رده‌بندی رقابت‌های کشتی فرنگی جام مربیان و کشتی‌گیران اوکراین راه یافتند.

۳ کشتی‌گیر ایرانی در فینال و رده‌بندی تورنمنت اوکراین

به گزارش خبرورزشی، به نقل از  روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات روز نخست  کشتی جام مربیان و کشتیگیران برتر اوکراین از ساعت 11:30 دقیقه امروز (جمعه) به وقت ایران و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست آغاز شد.
در پایان رقابتهای روز نخست کامران قاسمپور به دیدار فینال وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد راه یافت و رامین باستانی و فرشاد بلفکه نیز در دیدار رده بندی اوزان 55 و 72 کیلوگرم کشتی فرنگی حضور دارند.
نتایج کشتیگیران کشورمان به شرح زیر است:
کشتی آزاد:
در وزن 65 کیلوگرم مسعود اسماعیل پور در دور اول با نتیجه 3 بر یک ولودیا فرانگولیان از ارمنستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل البروس چرتکویف از اسلواکی با نتیجه 4 بر 8 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتیگیر مقابل حاجی علی اف قهرمان جهان از آذربایجان در دور بعد، اسماعیلپور از دور رقابتها حذف شد.، پیمان بیابانی نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل ادمی بولکوادزه از گرجستان با نتیجه یک بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتیگیر در دور بعد مقابل حریف بلاروسی، از دور رقابتها کنار رفت.
در وزن 74 کیلوگرم حامد رشیدی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر ایوان کوسیاک از اوکراین را شکست داد و در دور دوم ادلان باتایف از اوکراین را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. رشیدی در دور سوم مقابل اخساربر گولایف از کشور اسلواکی شکست خورد و با توجه به شکست این حریف در مرحله نیمهنهایی مقابل فرانک چامیزو قهرمان جهان از ایتالیا حذف شد.
در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسمپور در دور اول با نتیجه 11 بر صفر کانان علی اف از آذربایجان را مغلوب کرد وی در دور بعد الکساندر گوستیف از آذربایجان را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد تا در دور سوم  مقابل استفان ریچموث از سوئیس با نتیجه 5 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار نیمه نهایی شد. قاسم پور در این دیدار شامیل کودیاماگمدوف کشتی گیر روسی الاصل ایتالیا و قهرمان اروپا را با نتیجه 6 بر 2 شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار برای کسب مدال طلا به مصاف ریچارد پری از آمریکا می رود.
تیم ایران در اوزان 57 و 97 کیلوگرم نماینده نداشت.همچنین بهمن تیموری که قرار بود به دلیل شرایط وزنی اش در وزن 79 کیلوگرم کشتی بگیرد به دلیل اینکه نام وی در لیست اولیه اعلامی به کشور اوکراین در وزن 74 کیلوگرم ثبت شده بود با توجه به مخالفت نماینده اتحادیه جهانی تواند  در این مسابقات به میدان برود.
کشتی فرنگی:
در وزن 55 کیلوگرم، کشتیها به صورت دورهای و در 2 گروه سه نفره برگزار شد که رامین باستانی در مقابل نورایر هاخویان از ارمنستان در حالی که 6 امتیاز بدست آورده بود در نهایت با نتیجه 6 بر 4 و ضربه فنی و مغلوب شد وی در کشتی دوم خود نیز با نتیجه 8 بر صفر فرنی جیووانی از ایتالیا را شکست داد و با توجه به جدول سایت رقابتها وی به مرحله نیمه نهایی راه یافت. باستانی در این مرحله مقابل الدانیز عزیزلی کشتی گیر نخست گروه دوم از کشور آذربایجان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و به دیدار ردهبندی رفت. حریف وی در این دیدار نورایر هاخویان از ارمنستان است.
در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 فیروز تسولوکیدزه از گرجستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم مقابل اسلاویک گالستیان از ارمنستان با نتیجه 9 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمهنهایی، از دور رقابتها کنار رفت.
در وزن 72 کیلوگرم فرشاد بلفکه پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ایوری لومادزه از گرجستان با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمهنهایی در مصاف با دیمتیرو پینکوف از اوکراین با نتیجه 3 بر 6 (ضربه فنی) مغلوب شد و به دیدار ردهبندی رفت. حریف وی در این دیدار آنتون کورابا از کشور بلاروس است.
در وزن 97 کیلوگرم علی اکبر حیدری در دور نخست زلیم خان ژیحاسوف از اوکراین را با نتیجه 5 بر 4 مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل اورخان نورایف از آذربایجان با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد. این در حالی بود که داوران میتوانستند اخطار کمکاری را به حریف آذربایجانی بدهند. وی با توجه به شکست نورایف در دور بعد مقابل تیموچنکو از اوکراین از دور رقابتها کنار رفت.
تیم ایران در وزن 82 کیلوگرم نماینده نداشت.
مسابقات اوزان فوق امشب تا مشخص شدن نفرات راه یافته به دیدار فینال برگزار شد و کشتی گیران راه یافته به دیدار فینال، رده بندی و شانس مجدد صبح فردا مجددا وزن کشیکرده و رقابتهای خود را برای مشخص شدن نفرات برتر ادامه خواهند داد.
همچنین مراسم قرعه کشی مسابقات پنج وزن دوم نیز امشب برگزار می شود و رقابتهای آن پس از وزنکشی در صبح فردا (شنبه) آغاز می شود.
اسامی نمایندگان کشورمان در روز دوم به شرح زیر است:
کشتی آزاد:
79 کیلوگرم: امید حسن تبار- محمد متقی نیا
92  کیلوگرم: حسین شهبازی- ارشک محبی
125 کیلوگرم: یداله محبی
کشتی فرنگی:
77کیلوگرم: پژمان پشتام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین