۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

نماینده وزن ۷۹ کیلوگرم ایران،مدال طلای آسیا را بر گردن آویخت اما حاج‌آقا نیا و امامی با شکست برابر رقبای خود در دیدار رده‌بندی از رسیدن به مدال برنز بازماندند و به عنوان پنجمی آسیا بسنده کردند.

عزت‌الله اکبری قهرمان کشتی آزاد آسیا شد

به گزارش خبر ورزشی، در ادامه رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ در بیشکک پایتخت قرقیزستان ،عزت الله اکبری نماینده وزن ۷۹ کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم باید با آدام باتیروف کشتی میگرفت که کشتیگیر روسی الاصل بحرین به دلیل مصدومیت به روی تشک نیامد. در ادامه و در مرحله نیمه نهایی نیز اکبری مقابل گانبولد از مغولستان ۱۰ بر صفر پیروز شد و به فینال رسید.اکبری در دیدار نهایی نیز برابر رشید قربا اف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شد و به مدال طلای آسیا رسید.
اما در وزن ۵۷ کیلوگرم ایران نادر حاج آقا نیا در دور نخست برابر راحول از هند هشت بر پنج پیروز شد و در ادامه نیز حریف خود از مغولستان ۱۴ بر ۱۳ شکست داد، اما در نیمه نهایی در حالی که تا ۱۵ ثانیه به پایان مسابقه از حریفش پیش بود، ۱۰ بر ۹ برابر محمود اوف از ازبکستان شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.حاج آقانیا در دیدار ردهبندی به مصاف اسماعیلاف از قزاقستان رفت اما در پایان با نتیجه ۱۲ بر ۳ شکست خورد و به عنوان پنجمی بسنده کرد.
در وزن ۶۵ کیلوگرم، یونس امامی پس از استراحت در دور نخست برابر حریف مغولستان هشت بر سه پیروز شد، اما در دور سوم  و در مرحله نیمه نهایی برابر تاکاهی از ژاپن هشت بر چهار شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.امامی در ردهبندی نیز برابر باجرانگ از هند با حساب ده بر چهار شکست خورد و وی نیز به عنوان پنجمی این رقابتها بسنده کرد.
اما در وزن ۷۰ کیلوگرم، سید احمد محمدی، دارنده نقره  و برنز جهان در دور نخست ۱۴ بر ۱۲ مغلوب اوتوگورو از ژاپن شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

آخرین نماینده ایران در ۵ وزن نخست این رقابتها، مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم است که برای کسب مدال طلا به روی تشک خواهد رفت.
گلیج پش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس برابر ابراگیموف از قزاقستان چهار بر صفر پیروز شد و در نیمه نهایی نیز کیم از کره جنوبی را یازده بر صفر برد و راهی فینال شد.
 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی