هر روز مرا به زور به یک مراسم می‌بردند! محرومیت ٢ ساله‌ام با تلاش خادم ٦ ماه شد هشدارهای خادم را جدی نگیرند، ورزش ضربه بدی می‌خورد. این ها تازه ترین حرف های علیرضا کریمی است.

چرا مردم فکر می‌کنند پولدار شده‌ام؟

به گزارش خبر ورزشی، در ماههای اخیر کشتی ایران تحت تأثیر اتفاقاتی قرار گرفت که برای علیرضا کریمی در مسابقات جهانی زیر ٢٣ سال رخ داد. این آزادکار جوان برای روبهرو نشدن با حریفی از رژیم صهیونیستی یک دقیقه مانده به پایان مبارزهاش با کشتیگیر روس با دستور مربیان شکست خورد. این اتفاق تبعاتی را برای کشتی ایران به همراه داشت؛ اگر چه درنهایت با رایزنی رئیس فدراسیون کشتی خطر تعلیق رفع شد و محرومیت گریبان کشتیگیر و مربیاش را گرفت. علیرضا کریمی که به دلیل محرومیت ٦ ماهه مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داد و در جامجهانی هم نمیتواند شرکت کند، مثل سایر کشتیگیران این روزها نگران آینده این رشته است. رسول خادم حتی با وجود اصرار اهالی کشتی راضی به بازگشت نشده و آینده همه ملیپوشان تحت تأثیر این اتفاق قرار گرفته است. به همین بهانه مصاحبهای را با علیرضا کریمی که با وجود محرومیت ملیپوشان را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی کرد، ترتیب دادیم. در ادامه مشروح گفتوگو با علیرضا کریمی  میخوانید.


*همراه با آزادکاران برای مسابقات قهرمانی آسیا به قرقیزستان رفته بودی اما نتوانستی روی تشک بروی.


بله؛ با نظر کادر فنی من که تا چند روز قبل از مسابقات جزو نفرات اعزامی بودم، به عنوان همراه به قرقیزستان رفتم. کنار تیم بودم و مشکل خاصی هم پیش نیامد. همه بچهها زحمت کشیدند؛ حالا برخی با مدال برگشتند و برخی هم نتوانستند مدال کسب کنند. با توجه به شرایطی که داشتیم، به نظرم نتیجه بدی به دست نیامد.


*در چند ماه اخیر به چهره اول کشتی ایران تبدیل شدی؛ رسول خادم هم بعد از آن اتفاقات استعفا كرد و حالا کشتی بلاتکلیف است.


واقعا از اتفاقاتی که در این چند ماه رخ داده، خسته شدم. متاسفانه رسول خادم را زیر فشاری که وجود داشت، تنها گذاشتند و تمام تقصیرها گردن او افتاد. اصلا برای برخی مسئولان مهم نیست که کشتی چه سرنوشتی خواهد داشت و آیا تعلیق میشود یا خیر. حتی در روزهای اخیر دیدم که آنها حاضر نیستند در اینباره صحبت کنند و این نشان میدهد که کشتی برایشان اهمیتی ندارد.

 

*خودت در جریان ماجرای محرومیت و تعلیق بودی؛ واقعا صحبت از تعلیق کشتی ایران جدی است؟


بله؛ دقیقا صحبتهای خادم درباره خطر تعلیق کشتی جدی است. خودم در این ٢، ٣ ماه دیدم که خادم بارها به سوییس، مقر اتحادیه جهانی کشتی رفت و مذاکره کرد تا از محرومیتهایی که در نظر گرفته بودند، کم کند. محرومیت اولیه برای من ٢ سال و برای کشتی یک سال بود که با تلاشهای خادم محرومیت من به ٦ ماه رسید و کشتی هم که این خطر از سرش گذشت.

 

*تو به عنوان یک ورزشکار به دستور مربیان عمل کردی و به اعتقاد برخی قربانی شدی؛ به نظرت ممکن است محرومیت تو باعث شود راهکاری برای این فرار از محرومیتها در آینده اندیشیده شود؟


من که فکر نمیکنم اتفاق خاصی بیفتد. شاید رسول خادم تصور میکرد اگر این موضوع را با مسئولان ورزش و مقامات بالاتر در میان بگذارد، آنها بتوانند راهکاری ارایه کنند اما به نظر میرسد که برایشان اهمیتی ندارد. من فقط امیدوارم در سالهای آینده اتفاقات بدتر از این برای من و کشتی ایران رخ ندهد؛ چون در صورت تکرار چنین ماجرایی کشتی را تعلیق میکنند. باید بالاخره یک راهی پیدا شود وگرنه که ورزش ما ضربه سنگینی خواهد خورد.


*تا به حال به این فکر کردی که ممکن است برای سومینبار هم با قرعه نحس مواجه شوی؟


حتی نمیتوانم به آن فکر کنم؛ البته بیشتر از اینکه برای خودم نگران باشم، برای کشتی نگرانم که ممکن است تعلیق شود. در آن صورت آینده همه کشتیگیران تحت تأثیر قرار میگیرد.


*بعد از استعفا توانستی با رسول خادم صحبت کنی؟


من فقط یک روز قبل از استعفا با خادم در اردوی تیمملی صحبت کردم. متاسفانه دیگر خبری از او ندارم و فقط در رسانهها صحبتهایش را خواندم. در مسابقات قهرمانی آسیا هم کشتیگیران دوست داشتند خادم کنارشان باشد که این اتفاق رخ نداد.


*محرومیت ٦ ماههای که با آن مواجه شدی، دقیقا چه زمانی به پایان میرسد؟


طبق چیزی که به من اعلام کردند، محرومیت من اول خردادماه به اتمام میرسد. مسابقات قهرمانی آسیا را که از دست دادم و در جامجهانی هم اگر تیم اعزام شود، نمیتوانم حضور داشته باشم. امیدوارم بعد از آن بتوانم خودم را برای بازیهای آسیایی و مسابقات جهانی آماده کنم.


 *پس هنوز مشخص نیست که تیمملی به جامجهانی آمریکا میرود یا خیر؟

 

خیر؛ مشخص نیست. یک ماه دیگر این مسابقات برگزار میشود اما نه سرمربی مشخص است و نه برنامهای وجود دارد. کشتی در بلاتکلیفی قرار گرفته و بهتر است قبل از پایان سال تکلیفش را مشخص کنند. همه چیز روی هواست؛ با اینکه رسول خادم برنامههای درازمدتی برای مسابقات جهانی و المپیک در نظر داشت. اردوهای خیلی خوبی در چند ماه اخیر داشتیم که با این اتفاقات فعلا هیچ چیز مشخص نیست.


*در چند ماه اخیر نهادهای مختلف از تو تقدیر کردند. این ذهنیت در جامعه به وجود آمده که اگر کشتی نگرفتی، حداقل پول خوبی به دست آوردی؟


اصلا اینطور نیست. این ذهنیت مرا آزار میدهد چون آن چیزی که مردم فکر میکنند با واقعیت تفاوت دارد. به جز روزی که خدمت مقام معظم رهبری رفتم و به یکی از آرزوهای زندگیام رسیدم، سایر روزهایی که در چند ماه اخیر گذراندم، برای من خیلی سخت و بد گذشت. برخی از مسئولان به خانه آمدند یا به زور مرا جایی بردند تا از عکسگرفتن کنار من و برگزاری یک مراسم نفع خودشان را ببرند. در این میان برخی سیاهنماییها هم صورت گرفت چون اصلا پاداش آنچنانی در کار نبود. چه کسی گفته من پولدار شدم؟ هر مسئولی که در این چند ماه کاری برای من کرده، بیاید و بگوید تا مردم هم
متوجه شوند.


*حمیدرضا جمشیدی، مربی تو که ٢ سال محروم شد، حتی مورد تقدیر هم قرار نگرفت.


متاسفانه مربی من هم مظلوم واقع شد. در چنین ماجرایی فقط مربی و ورزشکار چوبش را میخورند و بقیه هیچ مسئولیتی را برعهده نمیگیرند.


 *در آخر اگر حرفی داری، بگو؟


من فقط امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که رسول خادم به فدراسیون کشتی بازگردد. کشتی قطعا از رفتن او ضرر میکند چون خادم به خوبی در این چند سال کشتی را اداره میکرد. تمام اهالی کشتی این موضوع را میدانند و فقط مسئولان باید پا پیش بگذارند و جواب درخواستهای خادم را بدهند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __