او نمي‌خواهد تسليم شود. ماركو رويس يك فوق‌ستاره در فوتبال جهان، يك مرد قابل اعتماد، يك بازيكن وفادار و نماينده‌اي از فوتبال زيبا در بوندس‌ليگاست.

ديگر نمی‌خواهم جام جهانی را از دست بدهم

به گزارش خبرورزشیف پس از آسيبديدگي براي چندمين مرتبه و بيرون ماندن براي 259 روز در آخرين دوران مصدوميتش بازگشته و نميخواهد ديگر تورنمنت بزرگي مثل جام جهاني را به دليل مصدوميت از دست بدهد. كاپيتان دورتموند در مصاحبه با سايت بوندسليگا از مصدوميت، بازگشت، دوستانش و جام جهاني ميگويد.

 * ماركو، الان چه احساسي داري؟

آرامش. خوشحالم ميتوانم به تيم خودم كمك كنم و دوباره در زمين باشم. خوشحالم كه دوباره ميتوانم از فوتبال بازي كردن لذت ببرم.

 * اين لحظه در دوران ورزشي تو چگونه پيش ميرود؟

همانطور كه گفتم، من خودم را نه با گلها بلكه با روشي كه بازي ميكنم تا در ديدارها تفاوت ايجاد كنم، ارزيابي ميكنم. اينكه در صحنههاي خوب بازي حضور داشته باشم. چيزي كه مهم است، اين است كه ميدانم فاكتورهايي در من وجود دارد كه ميتوانم بهتر شوم، به خصوص از لحاظ دقايق بازي، چراكه هميشه بعد از پشت سر گذاشتن مصدوميت 90 دقيقه بازي كردن سخت است. ميتوانم با اين مسئله مقابله كنم و مشكلي نيست. هر هفته همه چيز بهتر ميشود و خيلي از اين بابت خوشحالم.

* چقدر دشوار بود به بازگشت خودت سرعت ببخشي؟

اين يك رفتار متعادل است. به طور منظم بايد با مربي در ارتباط با اين موضوع صحبت كنم. بايد مراقب باشيد كه هيچ مصدوميت ديگري رخ ندهد چراكه عضلات شرايط متفاوتي دارند. من بازيهاي زيادي در هفتههاي اخير انجام دادم، بنابراين فقط نياز دارم خوب تمرين كنم و خوب بازي كنم. ديگر در اين لحظه نگران نيستم كه چه اتفاقي ميافتد اما مهم است كه مراقب باشم.

* يك مرتبه گفته بودي كه همه سرمايهات را بايد براي سلامتيات هزينه كني. هنوز هم به اين گفته اعتقاد داري؟

صادقانه بگويم، آن گفته واقعاً خالصانه بود. وقتي به عنوان يك فوتباليست حرفهاي با مصدوميت جدي مواجه ميشويد، كه البته منظورم آسيبديدگي است كه براي 6، 7 يا 8 ماه بازيكن را از ميادين دور ميكند، نه فقط آسيبديدگي 3 يا 4 هفتهاي همسترينگ، اين فقط يك مورد است. تو ميخواهي بازيای را بكني كه سالها از انجام دادن آن لذت ميبردي اما اين يك واقعيت است كه نميتواني براي 6، 7 يا 8 ماه پا به توپ شوي اما مصدوميتها فقط بخشي از فوتبال هستند، بايد ياد بگيري كه پيامدهاي آن چيست. بدن بازيكن در اين دوره تغيير ميكند. از ديد ديگري به آن نگاه ميكنم و اين مسئله هم من را به عنوان يك شخص شكل داده است. در هر صورت حالا خوشحالم كه برگشتهام.

 * آيا اين شكستها شخصيت تو را شكل داده است؟

بله، نه فقط به اندازه كم، بلكه به شكلي بزرگ. وقتي براي مدت زمان طولاني مصدوم هستي، نسبت به اينكه كل زندگي از تو چه ميخواهد، فكر ميكني. ميدانم كه اين فقط فوتبال نيست. مسائل مهمتري وجود دارد. به خصوص اينكه فقط تا زماني ميتواني بازي كني كه 35 سال سن داري، بعد از آن يك فصل جديد در زندگيات شروع ميشود. من فكر ميكنم خيلي مهم است كه در 33 يا 34 سالگي به زندگي بعد از فوتبال خودت فكر كني. چيزهاي شگفتانگيزي در دنيا وجود دارد و قبل از بازنشستگي مهم است كه به اين مسائل هم فكر كني. اين مورد براي همه بازيكنها دشوار است چراكه مثل اين است كه يك گودال بزرگ را بخواهي بعد از بازنشستگي پر كني. شهرت ديگر وجود نخواهد داشت و مردم هم كمتر تو را دوست دارند. اين البته خيلي خوب است چراكه به فوتباليست اجازه ميدهد برخي كارهايي كه قبلاً نميتوانسته انجام دهد را عملي كند. فكر ميكنم مهم اين است كه در زندگي شخصي و خانواده نه تنها وقتي كه بازنشست شدي بلكه در طول زندگي حرفهايات هم فكر كني. همچنين به كارهايي كه ميخواهي انجام دهي و ميتواني انجام دهي.

 * از بازي كردن دوباره كنار ماريو گوتسه و آندره شورله چقدر خوشحال هستي؟ همه چيز خوب پيش ميرود؟

همه چيز در مسير درست پيش ميرود. هر سهتاي ما خيلي خوشحال هستيم كه پس از مدت زمان طولاني ميتوانيم دوباره در زمين باشيم. اين براي ما و براي تيم خيلي مهم است. آنها بازيكنهاي بزرگي هستند كه در زمين هم آن را نشان ميدهند. اميدوار هستم و اعتقاد دارم كه در هفتههاي آينده بهتر هم ميشويم تا باز هم به تيم كمك كنيم.

* يوليان وايگل ميگويد كه تابستان در روزهاي مصدوميت خيلي به او كمك كردي.

قطعاً همينطور است. وقتي تازه به دورتموند آمده بود، در اردوها هماتاق بوديم. از روز اول با هم خيلي خوب بوديم و هنوز هم همينطور است. مصدوميت برابر آگسبورگ براي او سخت بود براي اينكه در مقطع مهمي از فصل رخ داد. او فينال جامحذفي را از دست داد و پيروزي در فينال هم به افتخار او بود. ما آن زمان به طور مرتب صحبت كرديم و دوستان خوبي هستيم. زماني بود كه هردو مصدوم بوديم و هر روز بعدازظهر با هم پلياستيشن بازي ميكرديم تا افكار مثبت داشته باشيم.

 * چقدر اميدواري يكي از اعضاي تيم ملي آلمان در جام جهاني باشي؟

خيلي. به جلو نگاه ميكنم و منتظر آن هستم. هيجان من براي بازيهاي ملي بيشتر و بيشتر ميشود. بايد ببينيم مربي چه تصميمي درباره من ميگيرد. خيلي آرام هستم و نميخواهم به دليل مصدوميت بازيها و جام جهاني را از دست بدهم.

 * يواخيم لو سرمربي آلمان در اين باره با تو حرفي زده است؟

البته، ما هنوز به طور منظم در ارتباط هستيم به خصوص به دليل آسيبديدگي من. به يكديگر پيام ميدهيم و تلفني درباره پيشرفت من يا مسائل ديگر صحبت ميكنيم. ارتباط نزديكي داريم.

* اهداف ورزشيات در ماههاي آينده چيست؟

براي رسيدن به هدفهايي كه به عنوان يك باشگاه تعيين كردهايم، تلاش خواهيم كرد. يكي از آنها راهيابي مستقيم به ليگ قهرمانان اروپا و رسيدن به فينال ليگ اروپاست. اينها اهداف ما هستند كه با كيفيتي كه داريم به دست ميآوريم. ميدانيم كه مجبوريم سخت كار كنيم چراكه رقباي قدرتمندي داريم و بعد از آن اميدوار هستم به جام جهاني بروم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک از گزینه‌های زیر رئیس فدراسیون فوتبال خواهد شد؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین