فاکس اسپورت در گزارشی از استقلال و پرسپولیس به عنوان دو تیمی یاد کرد که امسال به دنبال طلسم‌شکنی در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

فاکس اسپورت: وقت قهرمانی یک تیم ایرانی در آسیا رسیده است

به گزارش خبر ورزشی و به نقل از باکس اسپورت، تیمهای ایرانی چند سال است که در لیگ قهرمانان آسیا نتوانستند به موفقیت برسند. امسال چهار تیم پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و ذوب آهن امیدوار هستند که این طلسم را بشکنند و فوتبال ایران را بعد از سالها در آسیا سرآمد کنند.

فاکس اسپورت در گزارشی نوشت: اکنون کاملا زمان آن رسیده که موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در عرصه باشگاهی هم خودش را نشان دهد و تیمهای ایرانی بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا موفق شوند. فوتبال ایران به سرعت در حال رشد است. شاید تیم ملی فوتبال ایران در گروه سخت و دشواری در جام جهانی قرار گرفته و باید با تیمهای اسپانیا، پرتغال و مراکش بازی کند ولی با این حال شاید ایران تنها تیم آسیایی باشد که شانس صعود به مرحله بعد را دارد. ایران با هدایت کارلوس کیروش مدت زیادی است که سرآمد آسیا بوده است و شاید بتواند خیلیها را در جام جهانی شگفتزده کند.

در حال حاضر ایران بازیکنان زیادی در اروپا دارد. بازیکنانی نظیر کریم انصاریفرد و رضا قوچان نژاد، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون در اروپا عملکرد خوبی داشتند و شاید چیزهای زیادی از آنها در آینده بشنویم. در عرصه باشگاهی حالا چشمانداز مثبتی ایجاد شده است. بعد از چندین سال عملکرد پرفراز و نشیب دو تیم تهرانی پرسپولیس و استقلال، توانستهاند قدرت گذشته را بازیابند و فوتبال ایران نیاز دارد که این دو تیم را قدرتمند ببیند اگر میخواهد قدرتمند باشد. پرسپولیس آخرین بار در سال ۲۰۰۸ قهرمان لیگ شد و تا سال ۲۰۱۷ صبر کرد تا دوباره این جام را به دست بیاورد. امسال هم پنج هفته مانده به پایان رقابتها، سرخها با ۱۵ امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار دارند.

استقلال هم در طرف مقابل پیشرفت زیادی داشته است. آنها اخیرا داربی تهران را با موفقیت به پایان بردهاند. استقلال پارسال نایب قهرمان لیگ شد و اکنون به فینال جام حذفی راه یافته است. آنچه الان فقدانش احساس میشود موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا است. تیم ملی ایران بسیار خوب کار میکند ولی تیمهای باشگاهی در سطح قاره ضعیف عمل کردهاند. از آغاز لیگ قهرمانان آسیا هواداران ایرانی همیشه شادی تیمهای دیگر را برای قهرمانی دیدهاند. دو قهرمانی برای عربستان، سه قهرمانی برای ژاپن و پنج قهرمانی برای کره جنوبی در این سالها به دست آمده ولی فوتبال ایران هیچ قهرمانی نداشته است.

البته سپاهان در سال ۲۰۰۷ و ذوب آهن در سال ۲۰۱۰ به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتند ولی در آن مرحله شکست خوردند و از رسیدن به قهرمانی بازماندند. شاید یکی از دو تیم پرسپولیس و استقلال باشد که امسال این طلسم را بشکند. بهترین افتخار این دو تیم تاکنون حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بوده است. الان پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ و استقلال با وینفرد شفر شرایط بسیار خوبی دارند و میتوانند به مرحله حذفی راه یابند. هواداران ایرانی و فوتبال ایران بیصبرانه منتظر این هستند که تیمهای باشگاهی از جمله استقلال و پرسپولیس امسال بتوانند قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کنند.

استقلال از دقایق دیگر باید برابر العین به میدان برود و پرسپولیس نیز فردا شب (سهشنبه) مهمان الوصل امارات است.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین