روز چهارم ليگ قهرمانان آسيا 2018، سه‌شنبه 22 اسفند 96، ساعت 16:00، ورزشگاه يادگار امام(ره) تبريز داور: فو مينگ (چين) كمك‌ها: هو ويمينگ و وانگ دژين (چين)

تراكتورسازی ايران – الجزيره امارات/پرشورها در مسير بازگشت

به گزارش خبرورزشی،شكست طلسم ناكاميها در آسيا با كسب اولين امتياز در خانه الجزيره باعث شد تبريزيها همچنان براي صعود از اين گروه اميدوار باقي بمانند تا در نخستين تجربه ميزباني خود از بازيهاي آسيايي انگيزههاي فراواني براي ثبت نتيجهاي روحيهبخش و حيثيتي داشته باشند. تراكتوريها در پايان سال كابوس واري كه تجربه كردند بايد در خانه از عنكبوتهاي ابوظبي ميزباني كنند بلكه در اين بازي بتوانند خاطرات تلخ هفتهها و ماههاي گذشته را از ذهن طرفداران و پرشورهاي تبريزي پاک كنند. آرترول سائلام سرمربي تركيهاي برخلاف سر و صدايي كه در راه حضور روي نيمكت رهبري تراكتورسازي به راه انداخت در نتيجهگيري اصلاً انتظارات را برآورده نكرد با اين وجود حمايت قاطعانه سران باشگاه از اين مرد جوان و جاهطلب باعث شد تا انتقادات چنداني از او صورت نگيرد به اين اميد كه زمينه براي بازگشت تراكتور به روزهاي طلايي هموار شود. تراكتوري كه با تكيه بر سربازان اميدوار بود روزهاي تلخ نيمفصل نخست را فراموش كند همچنان با روند پرفراز و نشيبي دست به گريبان بود كه مانع اوجگيري و داغ شدن موتور آنها ميشد، در اين بين تلاشهاي سائلام نيز بيثمر باقي ماند تا تنها حسرت و سرخوردگي براي پرشورهاي تبريزي به جا بماند. بعد از تساوي هفته قبل مقابل الجزيره كه اولين امتياز را به حساب نماينده تبريز واريز كرد حالا شاگردان سائلام اين فرصت را دارند تا در سه بازي دور برگشت جبران مافات كرده و دوباره به كورس صعود بازگردند، هدفي كه برد مقابل الجزيره ميتواند استارتي براي رسيدن به آن باشد. الجزيره با تفكرات سرمربي هلندي در بازيهاي دور رفت از جمله تيمهايي بود كه روند يكنواختي نداشت و مدام در مسير نزول قرار داشت چون برد هفته اول با شكست و تساوي در دو بازي بعدي توأم شد تا مشخص شود اين تيم مثل ساير نمايندههاي امارات از قدرت چنداني برخوردار نيست و شكست دادن آنها نميتواند كار سختي باشد. هنك تن كاته با تجربه كار در باشگاههاي بزرگ اروپا از جمله بارسلونا و آژاكس اين روزها با وجود نتايج نااميدكننده در ليگ امارات تنها چشم به رقابتهاي آسيايي دوخته تا همچنان جايگاهش در نيمكت رهبري تيم را حفظ كند كه بازي امروز با تراكتورسازي در تبريز نقش پررنگي در آينده او خواهد داشت. عنكبوتهاي سفيد ابوظبي براساس عملكردشان در دور رفت نه قدرت تهاجمي ويرانگري دارند نه از ساختار تدافعي قدرتمندي بهره ميبرند كه اين كار را براي ميزبان تبريزي راحتتر خواهد كرد تا به اولين برد آسيايي برسد.

چهرهها

احسان پهلوان همچنان كليديترين چهره تراكتوريها قلمداد ميشود، سرباز جديد تبريزيها كه برخلاف دوران حضور در ذوبآهن با نمايشهاي دلنواز و تأثيرگذار خود توانسته به محبوبيتي خاص در ميان طرفداران دست پيدا كند امروز در يادگار امام ميتواند برگ برنده آرترول سائلام قلمداد شود. پهلوان با انگيزه دعوت مجدد به اردوي تيم ملي از بازيهاي ليگ قهرمانان به عنوان پلي براي جلب نظر مساعد كادر فني تيم ملي بهره ميبرد كه سود اين اتفاق به تراكتوريها خواهد رسيد.

روماريو ريكاردو داسيلوا ملقب به رومارينهو ستاره بيچون و چراي ساختار تهاجمي الجزيره چهره اصلي عنكبوتها در تبريز محسوب ميشود كه ميزبان بايد براي مهار او برنامه ويژهاي داشته باشد. بازيكن برزيلي با پيراهن شماره 10 الجزيره به عنوان قلب تپنده عنكبوتها نبض ميانه ميدان را در دست دارد تا بازيساز اصلي مربي هلندي لقب بگيرد كه از كار انداختن اين بازيكن باهوش و تكنيكي ميتواند نيمي بيشتر از قدرت تاكتيكي الجزيره را مهار كند.

در حاشيه... در حاشيه...

*پرشورهاي تبريزي و تشنه برد در آسيا امروز براي اولينبار در اين فصل طعم ميزباني را خواهند چشيد. اتفاقي كه ميتواند ركورد حضور تماشاگر در اين تورنمنت را بشكند و دوباره طرفداران تبريزي را بر سر زبانها بيندازد.

*محروميت چهار مهره كليدي الجزيره از سفر به تبريز و حضور در هفته چهارم ليگ قهرمانان آسيا باعث شد تا شانس تراكتوريها براي شكست دادن حريف اماراتي بيشتر از قبل شود. مهرههايي كه هر يك در برنامههاي تاكتيكي هنك تن كاته هلندي جايگاه خاصي داشتند.

* تراكتورسازي تنها تيم حاضر در گروههاي مختلف ليگ قهرمانان بود كه در پايان دور رفت موفق به گلزني نشد تا ركورد تلخ و نااميدكنندهاي براي تيم تبريزي به ثبت برسد. براي شكست اين ركورد تلخ مهاجمان تبريزي اين فرصت را دارند تا عقدههاي خود را مقابل دروازه الجزيره خالي كنند و جشنواره گلزني به راه بيندازند.

*برخلاف ادعايي كه رسانههاي اماراتي پيرامون شرايط نامساعد جوي و هواي سرد در آذربايجان به راه انداختند هواي تبريز شرايط بسيار خوب و بهاري دارد تا بازيكنان الجزيره برخلاف گفتهها دغدغهاي از بابت سرماي زمستاني تبريز نداشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین