۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

یادتان می‌‌آید در این دو ماه گذشته چقدر از فضای جام جهانی‌ و فقدان این حال و هوا در فوتبال ایران نوشتیم؟

خانه‌تکانی رؤیایی تیم ملی در شب عید

به گزارش خبر ورزشی، فضای جام جهانی متأسفانه به یک آب و هوای پر غبار در فوتبال ما تبدیل شده بود؛ تا جایی که با نگرانی تمام شرایط تیم ملی را در آیندهای نزدیک بررسی میکردیم.
از آنجا که همه چیز باید به صورت خودجوش دست به دست هم بدهد تا شاهد اتفاق تازهای باشیم جشن عروسی فوتبال ایران در روز درختکاری برگزار شد.
جو ملتهب حاکم بر فوتبال ملی فقط میتوانست با حضور دو چهره ملی و دوستداشتنی بشکند؛ علی پروین و علی دایی در روز درختکاری با کیروش مواجه شدند و برخوردها چنان صمیمانه بود که مایه تعجب سرمربی تیم ملی شد.
پروین که همه میدانند از پرواز چقدر گریزان است گفت به خاطر تیم ملی حاضر است به روسیه سفر کند و دایی که ما میدانیم چقدر تیم ملی را دوست دارد از خدمات کیروش به فوتبال ایران سخن گفت...
این حرفها قوت قلب سرمربی تیم ملی بود. در شرایطی که تیم ما نیاز دارد از نظر روحی و روانی برای جام جهانی آماده شود شنیدن چنین موسیقی روحنوازی شیرین و گواراست.
کیروش در یادداشتهای شبانه خود چنان تحت تأثیر این فضا قرار میگیرد که مینویسد: «علی دایی و علی پروین. دو بازیکن درخشان و دو قهرمان بزرگ برای تیم ملی و پرسپولیس.
روز ویژه، افتخار و امتیازی برای من بود که با این اسطورههای فوتبال ایران باشم. به خاطر حمایتها و اعتمادی که به من نشان دادید، قدردانتان هستم. این حمایت و اعتماد همیشه در قلب من باقی خواهد ماند.»
از این روزهای ویژه باید بیشتر و بهترش را برای تیم ملی ایران رقم بزنیم. در فاصله کمتر از 100 روز به حضور تیم ملی در جام جهانی، این تیم ملی ایران است که به کمک ما نیاز دارد.
دایی در تحلیل خود از فضای حاکم بر تیم ملی به واقعیتهایی اشاره میکند که فوتبال آسیا به خود دیده است؛ تغییرات تیم ملی در این 7 سال گذشته و اقتدار ایران در آسیا نشان میدهد راه را درست رفتهایم.
دایی به نکتهای اشاره میکند که دوباره به این ماجرا پی میبریم او بیدلیل علی دایی نشده؛ «کیروش در پرتغال، رئال و منچستر مربیگری کرده و مطمئناً علم و دانش او بالاتر از من و سایر مربیان دیگر کشورمان است.»
این تحلیل سادهای است اما همان واقعیتی است که خیلیها نادیدهاش میگیرند و دانش و تفکر خود را برتر از دیگران میدانند. دایی و پروین به درستی متوجه غبار این روزهای تیم ملی شدهاند؛ چه خانهتکانی خوبی بود این دم عیدی...  

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی