نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مجمع فوق‌‌العاده فدراسيون ‌كشتي به‌ منظور بررسي استعفاي رئيس‌ فدراسيون‌ تشكيل شد.

چرا يک ‌ماه؟ رسولِ‌ كشتی را يك ‌هفته‌ای برگردانيد

به گزارش خبرورزشی، در پايان اين جلسه مقرر شد اعضاي مجمع، طي يك ماه تلاش و رايزني، زمينه بازگشت مجدد رسول خادم براي به دست گرفتنِ سكان هدايت كشتي را فراهم كنند.

ضرورت الزامي و تسريع در تصميمگيري

اعضاي مجمع عمومي فدراسيون كشتي در انتخابات تعيين رئيس فدراسيون با مجموع كل آرا و بيشترين آراي ممكن براي دومين بار به رسول خادم اعتماد كرده و او را به عنوان رئيس فدراسيون كشتي انتخاب كردند. در مجمع فوقالعاده هم اعضاي مجمع به اتفاق آرا با استعفاي او مخالفت كرده و خواستار ادامه كار و انجام برنامههايي كه نيمهكاره مانده، شدند. هرچند رسول خادم بعد از خواندن بيانيه و ارائه سخنان و نظرات خود جلسه را ترك كرد ولي اعضاي مجمع تصويب كردند در فرصت و مهلتي يكماهه براي جلب نظر و بازگشت او اقدام كنند. اكنون كه قرار است براي بازگرداندن او رايزني شود، ضرورت الزامي و تسريع در تصميمگيري، مهمترين موضوع براي تعيين تكليف برنامههاي كشتي است.

منافع كشتي مهمتر از هر اختلافنظر

جامعه كشتي و شخص رسول خادم به خوبي ميدانند در بسياري موارد با رئيس فدراسيون كشتي اختلافنظر داشته و همان اختلافات را نيز از سر دلسوزي و كمك به اعتلاي كشتي مطرح كرده و ميكنيم اما وقتي پاي منافع كشتي در ميان باشد، چشمِ خود را بر روي اختلافنظرها بسته، براي كاستن از تنش و حاشيههاي تحميل شده به كشتي، با جان و دل به حمايت همهجانبه از كشتي پرداخته و ميپردازيم و شخص رسول خادم نيز امروز بايد متوجه شده باشد كه براي ما منافع كشتي مهمتر از هر اختلافنظري بوده و اولويت ما حمايت و دفاع از كشتي بوده و هست.

خدمات غيرقابل كتمان رسول به كشتي استانها

اعضاي مجمع به ويژه رؤساي هيئتهاي كشتي چه در انتخابات و چه در مخالفت با استعفاي خادم، براي حمايت از او سنگ تمام گذاشتند. هرچند اكثر قريب به اتفاق يا تمام رؤساي هيئتها حامي مديريت خادم در كشتي هستند ولي بدون شك  هيئت كشتي مازندران در كشتي آزاد و هيئت كشتي خوزستان در كشتي فرنگي، بدون شك موفقترين هيئت در جمع استانهاي كشور محسوب ميشوند. وقتي اصغر ثمربخش و سيدحسين مرعشيان رؤساي كشتي اين دو استان در كنار همه رؤساي هيئتها به حمايت همهجانبه از رئيس مستعفي ميپردازند، بايد پذيرفت كه خادم هم براي كسب اين موفقيتها، مساعدتها و حمايتهاي مناسبي از برنامههاي كشتي در استانها داشته و اين يكي از خدمات غيرقابل كتمان اوست.

چرا يك ماه؟ خيلي زود دير ميشود

اينكه اعضاي مجمع در تلاش هستند تا طي يك ماه رايزني و مذاكره با رسول خادم زمينه بازگشت او را فراهم كنند، بيانگر حسن اعتماد و تلاش آنها براي ادامه خدمت خادم در فدراسيون است اما با توجه به اينكه فرصتي تا شروع بازيهاي آسيايي نمانده و بايد هرچه زودتر مسابقات انتخابي را برگزار نمود و با شركت در اردوها و مسابقات بينالمللي مورد نظر مشكلات فني، روحي و انگيزشي مليپوشان را براي قدرتنمايي و كسب افتخار در بازيهاي آسيايي و مسابقات قهرماني جهان با فاصلهاي حدود 40 روزه فراهم كرد، لذا انتظار ميرود اعضاي مجمع به جاي تلاش يكماهه، فرصتي يكهفتهاي براي خود در نظر بگيرند و در مذاكرات تسريع كنند زيرا خيلي زود دير ميشود.

خادم، با داورزني مشكل دارد نه وزير ورزش

جمع كثيري از موافقان و حاميان رسول خادم معتقدند كه او با وزير ورزش هيچ مشكلي ندارد و حرفهاي او در مجمع فوقالعاده به داورزني معاون وزير ورزش بوده و منظورش اصلاً سلطانيفر وزير ورزش نيست. اين حاميان معتقدند مشكل از آنجا شروع شد كه داورزني با گروهي از مخالفان خادم جلساتي را برگزار نموده و همين اتفاق، آتش به هيزم اختلاف خادم و داورزني انداخته است. هرچند داورزني ميگويد هيچ مشكلي با رئيس فدراسيون كشتي ندارد ولي گويا واقعيت چيزي غير از سخنان منتشره است.

استعفا؛ فرار رو به جلو براي پاسخ ندادن به ناكامي

مخالفان رسول خادم هم معتقدند در شرايط فعلي كه تيم ملي كشتي آزاد در رده نهم مسابقات جهاني قرار گرفته و جايگاه تيم ملي كشتي فرنگي هم به رده پنجم آسيا تنزل يافته، استعفاي رسول خادم فرار رو به جلو بوده و براي گريختن از پاسخگويي به جامعه كشتي، دست به اين اقدام زده است. همين معترضان و منتقدان رياست فدراسيون كشتي معتقدند كه رسول خادم به عنوان رئيس فدراسيون و سرمربي تيم ملي كشتي آزاد، با رفتار و تصميمات غيرمنطقي، غيرفني و بدون آيندهنگري خود شرايطي را به كشتي تحميل كرده كه الان به واسطه همان تصميمها، به خوبي ميداند چند روز ديگر در بازيهاي آسيايي نميتواند توقعات و انتظارات را برآورده سازد و به همين دليل از راه استعفا وارد شده است.

معاون وزير، گزينه اول جايگزيني رسول

در حالي كه همه تلاشها براي بازگرداندن رسول خادم به فدراسيون انجام ميشود ولي احتمال عدم تمايل يا عدم توافق براي بازگشت او هم دور از نظر نيست. بر همين اساس شنيده ميشود برخلاف اسامي متعددي كه براي جايگزيني رسول خادم مطرح ميشود اما اميررضا خادم، برادر رسول و معاون وزير ورزش، گزينه اول و شانس اول جانشيني رسولِ كشتي محسوب ميشود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین ورزشکار زن ایران در سال ۱۴۰۱؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی