نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟
نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

بدون شک پس از پایان بازی با العین، مسئله بسیار مهم و نگران‌کننده برای استقلالی‌ها جدا از توقف خانگی مقابل حریف اماراتی، مصدومیت مامه بابا تیام بود.

معمای MRI مهاجم سنگالی

به گزارش خبرورزشی، مهاجم آفریقایی استقلال که این روزها آمادهترین چهره این تیم محسوب میشود، در نیمه دوم آسیب دید و کارش به جایی رسید که از زمین خارج شد و جای خود را به علی قربانی داد. یک تعویض اجباری که در رختکن نگرانیها را مضاعف کرد چون کادر پزشکی باشگاه به این نتیجه رسید که آسیبدیدگی تیام کاملاً فراتر از یک مصدومیت ساده است که با فیزیوتراپی محدود مرتفع شود. روی همین اصل قرار شد معاینات دقیق پزشکی روی او صورت بگیرد و این یعنی احتمال عدم حضورش در جدال مقابل الریان قطر!

MRI سرنوشتساز

مصدومیت یک هفتهای

استقلالیها دیروز ترجیح میدادند در رابطه با شرایط مامه تیام خیلی حرف نزنند و آن را به زمان پس از معاینات دقیق موکول کنند. البته نصرا... عبداللهی پیرامون شرایط مصدومیت تیام و زمان بازگشت او به خبرورزشی گفت: «قرار شده از تیام MRI بگیریم و کادر پزشکی آن را ببیند. پس از آن تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.» در همین خصوص یک مقام آگاه هم به همکارمان گفت: تیام بعد از ظهر دیروز (سهشنبه) در یک مرکز پزشکی واقع در شمال پایتخت MRI گرفت و تشخیص اولیه بر پایه آن استوار شده که مهاجم استقلال دچار کشیدگی همسترینگ شده است. این معضل باعث میشود تا تیام حداقل یک هفته با آن دست و پنجه نرم کند.

اگر تشخیص فوق درست باشد آنگاه مامه بابا تیام باید یک هفته آبدرمانی و فیزیوتراپی کند و پس از آن نرم دویدن دور زمین را آغاز کند تا مهیای حضور در میدان شود.

فیزیوتراپی در سنگال یا فرانسه

اما تکلیف روند بهبودی و فیزیوتراپی تیام چه میشود؟ او تا شنبه شب در ایران میماند اما پس از آن باید تصمیم نهایی اتخاذ شود که تهران بماند یا میتواند به خارج برود. یکی از مسئولان باشگاه در این رابطه به خبرنگار ما گفت: تیام با استقلال قرارداد دارد و باید تابع قوانین ما باشد. در روز پایانی تمرین پس از همفکری دکتر نوروزی با شفر تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد که به او اجازه خروج از کشور داده شود یا نه؟ اگر مقرر شود که در تهران بماند، فیزیوتراپیاش همین جا انجام خواهد شد اما در صورتی که مسافرت خارجی برایش مضر تشخیص داده نشود، او میتواند راهی سنگال یا فرانسه شده و طبق برنامه تدوین شده از سوی کادر پزشکی آنجا فیزیوتراپی و درمان شود.

سکونشینی در بازی نفت

هنوز تکلیف جدال استقلال - نفت در روز نهم فروردین به طور قطعی مشخص نشده اما به نظر میرسد مهاجم آفریقایی استقلال میداند در این بازی چه کاره است چون به احتمال زیاد حتی اگر مسابقه فوق لغو نشود، تیام از جدال مقابل شاگردان هومن افاضلی معاف شده و استراحت میکند تا به جدال روز سیزدهم فروردین مقابل الریان قطر که در ورزشگاه آزادی برگزار میشود و بسیار هم مهم است، برسد.

 

 

 

 

 

 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی