۰
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مهسا جاور، ملي‌پوش روئينگ سال بسيار شلوغي را داشت و بعد از كسب مدال‌هاي رنگين در قهرماني آسيا و اردوهاي متوالي حال خود را براي بازي‌هاي آسيايي جاكارتا آماده مي‌كند.

جاور: تنها برای طلای آسيايی می‌جنگم

به گزارش خبرورزشی او اظهار اميدواري ميكند: «در اندونزي ميخواهم مدال خوشرنگتري نسبت به اينچئون كسب كنم و تنها براي طلا ميجنگم.»

* از تمرينات تيم ملي بگوييد.

خدا را شكر با برنامهريزي مناسب فدراسيون اردوهاي مرتبي را پشت سر گذاشتيم. زمستان خوبي بود و تمرينات قدرتي را انجام داده و در آخرين مرحله تمرينات امسال كمي كارهاي تكنيكي و سرعتي را شروع كرديم. طبق اعلام كادر فني پنج اردوي ديگر پيشرو داريم و بعد از تعطيلات عيد هم فكر ميكنم 5 يا 6 فروردين به اردو برگرديم.

* قبل از بازيهاي آسيايي در تورنمنتي شركت نميكنيد؟

ارديبهشتماه كاپ آسياست و به سنگاپور ميرويم. اميدوارم تست انتخابي ما را هم تنها پيش از بازيهاي آسيايي بگذارند نه اينكه زودتر انجام دهند.

* چرا اين قدر روي زمان تست تأكيد داريد؟

تست اصلي تيم ملي بايد زماني گرفته شود كه اردونشينان به پيك بدني رسيده باشند. قاعدتاً يك ماه مانده به بازيها ورزشكاران به آن ميرسند. پس بهترين زمان تيرماه است.

* با شرايط درياچه آزادي و بدي آب و هوا چه كرديد؟

خدا را شكر هوا بهتر شده است اما الان تمرينات بايد به پيست بالاي 1000 متر برود كه متأسفانه در ايران موجود نيست. اميدوارم با فراهم كردن اردوهاي خارج از كشور اين امكان براي ما فراهم شود تا در اين پيستها پارو بزنيم.

* كمپ چين براي تيم ملي مؤثر بود؟

كمپ خوبي بود. با مربي كانادايي كار كرديم. خيلي تأثيرگذار بود. پيست بلندي دارد.

* چقدر پيست چين با اندونزي تشابه دارد؟

استاندارد پيست مسابقات 2000 متر است اما در چين بلند بود، ضمن اينكه پيست اندونزي يك تفاوت اصلي دارد و هواي شرجي و گرم آن است كه اميدوارم دو، سه هفته زودتر تيم ملي را به آنجا ببرند.

* شرايط بودجه اين اجازه را به فدراسيون ميدهد؟

از آنجا كه براي فدراسيون رنگ مدال بسيار مهم است، بنابراين بايد امكانات را براي قايقرانانش فراهم كند و فكر نميكنم در اين مورد مشكلي داشته باشد.

* روئينگ چقدر ميتواند در مدالآوري كاروان بازيهاي آسيايي نقش داشته باشد؟

قطعاً از حالا نميتوان رنگ مدال را تعيين كرد. همه كشورها كار كردهاند و قويتر از گذشته ميآيند. چين و كرهجنوبي در روئينگ هميشه حريفان قدري براي ما بودهاند. ما هم بايد بيشتر زحمت بكشيم. قهرماني آسيا به ما ثابت كرد تواناييهاي بسياري داريم، پس تنها بايد آن را رشد بدهيم.

* حضور محسن شادي در تركيب تيم ملي چقدر ميتواند از نظر روحي تأثيرگذار باشد؟

شادي، اعجوبه روئينگ به حساب ميآيد. نه تنها عملكرد خوبي دارد بلكه حضورش انگيزه بالايي به همتيميهايش ميدهد كه بايد بيشتر از قبل جنگيد.

* آيا شرايطي پيش آمده تا از فن و علم شادي براي خودتان استفاده كنيد؟

رابطهام با او بسيار خوب است و برادر من محسوب ميشود. در مورد تكنيك با او صحبت ميكنم. برخورد بسيار خوبي دارد و تجربههايش را در اختيارم ميگذارد.

* در سبكوزن پارو ميزنيد يا سنگين وزن؟

در هر دو بخش ميتوانم ولي براي انجام آن بايد ابتدا در تست انتخابي تلاش خودم را انجام بدهم.

* قايقراني مدالهاي زيادي دارد، سهم مدالآوري اين رشته در جاكارتا چقدر است؟

خب به خاطر ارنجهاي زياد و پتانسيلي كه اين رشته دارد، قايقراني ميتواند ثابت كند مدالهاي زيادي كسب ميكند. تنها بايد توجه بيشتري به آنها شود. اگر شرايط را براي آنها به نحو احسن فراهم كنند مطمئن باشيد قايقراني بيشترين سهم را خواهد داشت.

* فكر ميكنيد اين بار مهسا چه نتيجهاي ميگيرد؟

واقعاً سطح رقابتها نزديك است. هركس در هر ارنجي باشد به نظر من امكان مدال هست. با توجه به شرايط و روزهاي كم باقيمانده به بازيها بايد ديد چه پيش خواهد آمد. ولي من قطعاً مدال ميگيرم. خوشرنگتر از دوره قبل و تنها براي طلا ميجنگم.

 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی