نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی فینال جام حذفی؟
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

بیست و هشتمین هفته از رقابت‌های دسته اول لیگ آزادگان امروز با برگزاری ۷ دیدار در شهرهای مختلف کشور آغاز می‌شود.

فینال‌های ۷گانه و آخرین فرصت برای راه‌آهن و صبا

به گزارش خبرورزشی،با توجه به حساسیتهای بازیهای پیشرو نمیتوان نگاهی متفاوت به آنها داشت و هر ۷ بازی امروز برای تیمهای حاضر به نوعی فینالهای سختی  محسوب میشود. نفت مسجدسلیمان صدرنشین که هفته قبل در سیرجان مغلوب گلگهر شد و اکنون در وضعیت مخاطرهآمیزی قرار گرفته در یک شهرآورد خوزستانی میزبان شهرداری ماهشهر است که پس از شکست مقابل فجرسپاسی، توانست بادران را متوقف کرده و روحیه خود را بازیابد. در شهرآوردی دیگر فجرسپاسی میزبان برق جدید شیراز است. برخلاف نیمفصل اول که برقیها مدعی صعود بودند، اکنون این فجریها هستند که گام به گام به سوی لیگ برتر میتازند و در عوض برق پلهپله به منطقه خطر و سقوط نزدیک و نزدیکتر میشود. بادران تهران که در ۳ هفته گذشته یک باخت، یک برد و یک مساوی را تجربه کرد، این هفته در دیداری حساس میزبان اکسین البرز است. فاصله ۶ امتیازی دو تیم در جدول بر حساسیتهای این بازی افزوده به طوری که هم شاگردان محمد ربیعی و هم شاگردان علی لطیفی به کسب پیروزی در این دیدار میاندیشند. مس رفسنجان امروز میزبان تیم دوباره اوجگرفته نساجی مازندران است. هر دو تیم انگیزههای خاص خود را برای این بازی دارند اما طبیعی است نساجیچیها که شانس زیادی برای لیگ برتری شدن دارند مصممتر برای کسب پیروزی در این میدان باشند.  امروز همچنین در قعر جدول هم دیدارهای حساسی برگزار خواهد شد که مهمترین آن تقابل ۶ امتیازی ایرانجوان بوشهر و راهآهن تهران است. در واقع این بازی جزو آخرین فرصتهای این دو تیم برای بقاست به خصوص برای لوکوموتیورانان که با هر نتیجهای به جز پیروزی سقوط خود را قطعی کرده و اولین تیم سقوطکرده به لیگ ۲ لقب خواهند گرفت. صبای قم هم میزبان مس کرمان است و در واقع شرایط صبا هم مانند راهآهن بوده و شکست در این بازی میتواند آنها را نیز به دسته دوم رهنمون سازد.

و در نهایت در یک دیدار حساس دیگر ماشینسازی تبریز میزبان ملوان بندرانزلی است. شاید روی کاغذ ملوان شانس اندکی برای صعود داشته باشد اما برای حفظ اعتبارش به دنبال پیروزی در این بازی است و در سوی مقابل ماشینسازان هم برای فرار از منطقه خطر تنها به کسب ۳ امتیاز میاندیشند. در زیر نگاهی داریم به ۷ بازی امروز لیگ آزادگان.

فجرسپاسی شیراز- برق جدید شیراز

فجرسپاسی امروز یکی از جدیترین مدعیان صعود به لیگ برتر است و با پیروزیهای مداومی که پشت سر هم کسب کرده اکنون به فاصله ۴ امتیازی صدرنشین و یک امتیازی خونهبهخونه رده دومی رسیده است. کاکوهای زردپوش سومین خط حمله برتر رقابتها و دومین خط دفاعی مستحکم این بازیها را در اختیار دارند و همین عامل تقابل با آنها را دشوار میسازد و شاگردان کلانتری برای حفظ موقعیت خود و حتی صعود به رده دوم چشم به ۳ امتیاز شهرآورد شیراز دارند. در سمت مقابل برق جدید شیراز است که نیمفصل اول را با ایستادن روی سکوی چهارم تمام کرد اما از شروع نیمفصل دوم یک روند نزولی را آغاز کرده و اکنون در رتبه یازدهم است و چه بسا در صورت شکست در این بازی یک پله دیگر هم سقوط کند که اصلاً آمار خوبی برای رحمان رضایی و تیمش نیست. سرمربی نارنجیها برای اینکه از حرف و حدیثهای بعدی در امان باشد باید هر چه در توان دارد رو کرده و اجازه ندهد تیمش مقابل فجرسپاسی بازنده میدان را ترک کند.

بادران تهران- اکسین البرز

یکی از بازیهای حساس امروز و هفته بیست و هشتم، تقابل بادران و اکسین است، دو تیمی که شانسهای زیادی برای لیگ برتری شدن دارند. بادران در هفتههای اخیر امتیازات زیادی از دست داد که همین عامل سبب شد از رتبه دوم به رتبه چهارم سقوط کند و اکنون با یک لغزش دیگر ممکن است راهی سکوی پنجم شود به همین دلیل از دیدار با تیم چغر و سرسخت اکسین  فقط ۳ امتیاز را میخواهد. در سوی مقابل تیم کرجی که به رغم پیروزی هم نمیتواند از رده ششم بالاتر برود اما مصمم است ۳ امتیاز را به نام خود کند زیرا به شدت از سوی مس کرمان و گلگهر تهدید میشود و چه بسا همین رده ششم و شانسی که برای لیگ برتری شدن دارد را هم از دست بدهد. اکسین از جمله تیمهایی است که سخت گل میخورد اما بادران صاحب بهترین خط حمله لیگ یک است و تقابل مهاجمان تیم تهرانی با مدافعان باتجربه تیم کرجی میتواند صحنههای زیبایی را رقم بزند، ضمن اینکه شاگردان لطیفی در ضدحملات هم تیم قدرتمند و خطرناکی محسوب میشوند.

مس رفسنجان- نساجی مازندران

مس رفسنجان با اینکه در طول فصل هفته به هفته بهتر شد اما نتوانست بازیهای خوب فصل گذشته که سبب شده بود به عنوان یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر مطرح باشد را تکرار کند. مسیها امروز میزبان نساجی مازندران هستند، تیمی که از زمان حضور جواد نکونام دوباره اوج گرفته و با دو پیروزی پیاپی شانس لیگ برتری شدن خود را به نحو چشمگیری افزایش داده است. این بازی برای نکونام از جهات بسیاری حائز اهمیت است؛ یکی اینکه تیمش با این ۳ امتیاز نه تنها در کورس مدعیان باقی میماند بلکه شانس یکی، دو پله صعود هم خواهد داشت و از سوی دیگر مصمم است از علی سامره هم انتقام بگیرد زیرا آخرین بازی او به عنوان سرمربی خونهبهخونه مقابل این مربی استقلالی و تیم نارنجیپوش رفسنجان بود که با پیروزی یک بر صفر مس خاتمه یافت. نساجی مصمم است آخرین بازی سال ۹۶ را به سود خود تمام کرده و با هدیهای شیرین برای مردم قائمشهر، رفسنجان را ترک کند.

نفت مسجدسلیمان- شهرداری ماهشهر

نفتیهای صدرنشین پس از باخت مقابل گلگهر سیرجان به شدت احساس خطر میکنند و اکنون مصمم هستند در شهرآورد خوزستان از شهرداری ماهشهر یک بازنده بسازند. شاگردان فکری که روزی فاصله تقریباً مطمئنی با تیمهای تعقیبکننده داشتند، اکنون خونهبهخونه را در فاصله ۳ امتیازی خود میبینند و همین عامل سبب شده استرس بر آنها مستولی شود به خصوص اینکه برخی هواداران این تیم از عملکرد زردپوشان رضایت نداشته و فشار مضاعفی بر فکری و تیمش وارد میکنند. از سوی دیگر علیرضا مرزبان و شاگردانش هم دوست ندارند در این شهرآورد ناکام بمانند و آن را سکوی پرتابی برای خود میشمارند به همین دلیل همه تلاش خود را به کار میگیرند تا با امتیاز از مسجدسلیمان به ماهشهر بازگردند. ماهشهریها هفته گذشته بادران رده دومی را متوقف کردند و به رده چهارم سقوط دادند و اکنون مصمم هستند از نفت صدرنشین هم امتیاز بگیرند و بیش از پیش نام خود را مطرح سازند. همین انگیزهها میتواند بر زیباییهای تقابل دو تیم خوزستانی بیفزاید.

ایرانجوان بوشهر- راهآهن تهران

یک دیدار ۶ امتیازی در قعر جدول در انتظار دو تیمی است که به شدت خطر سقوط را حس میکنند. راهآهن پس از ۲ پیروزی پیاپی، هفته گذشته شکست سنگینی را مقابل فجرسپاسی تجربه کرد و همین عامل سبب شد در یکقدمی سقوط قرار بگیرد به طوری که هر نتیجهای جز پیروزی در بازی امروز شاگردان محسن بیاتینیا را به لیگ ۲ رهنمون خواهد ساخت و ۶ بازی پایانی این تیم برای راهآهن رنگ و بوی تشریفاتی به خود خواهد گرفت. اما ایرانجوان که هفتههاست خوب نتیجه نمیگیرد در این بازی یکی از آخرین فرصتهایش را پیش رو دارد زیرا فاصلهاش با تیم بالا سری به عدد ۷ رسیده و این عدد ممکن است پس از بازیهای امروز افزایش یابد که این به معنی نزدیکتر شدن تیم محبوب بوشهری به دره سقوط است. ایرانجوان مصمم است برای زنده نگه داشتن کورسوی امیدش به بقا، ۳ امتیاز این بازی خانگی را از آن خود کند و راهآهن هم چارهای ندارد جز اینکه با ارائه یک بازی انتحاری و تهاجمی به پیروزی دست یابد و همین عامل بر جذابیتها و حساسیتهای این بازی خواهد افزود.

ماشینسازی تبریز- ملوان بندرانزلی

ماشینسازی برخلاف انتظار اصلاً امسال چهره خوبی نداشت و کماکان در منطقه خطر قرار داشته و خطر سقوط این تیم قدیمی و ریشهدار را تهدید میکند. شاگردان عباس آقایی برای اینکه دچار اگر و اما نشوند در بازی خانگی امروز خود مقابل ملوان بندرانزلی به دنبال ۳ امتیاز هستند ولی در طرف مقابل انزلیچیها برای حفظ اعتبار خود به میدان میروند هرچند که محرومان و مصدومان زیادی دارند و به نوعی دستشان بسته است. تقابل دو تیم ریشهدار و قدیمی فوتبال ایران همواره حساس و جذاب بوده و با توجه به حضور نادر دستنشان در ملوان این بار به نوعی حساستر هم خواهد بود زیرا این مربی مازندرانی دو فصل پیش هدایت ماشینسازان را بر عهده داشت و در حالی که نتایج خوبی کسب کرد و نقش زیادی در لیگ برتری شدن این تیم داشت نامهربانانه کنار گذاشته شد و اکنون در پی اثبات توانایی خود است.

صبای قم- مس کرمان

صبا به عنوان یکی از جدیترین کاندیداهای سقوط امروز میزبان مس کرمان است که از زمان روی کار آمدن مربی خارجی کاملاً متحول شده و نتایج خوبی کسب میکند. صبا اگر در این بازی بازنده باشد و ماشینسازی از دیدار با ملوان حداکثر امتیاز را بگیرد، راهی دسته دوم خواهد شد به همین دلیل باید هر چه در توان دارد رو کند و از آخرین شانسهایش به بهترین نحو سود ببرد. مس هم چشم به جایگاه ششم دوخته و مصمم است با پیروزی در این دیدار از لغزش احتمالی اکسین برابر بادران نهایت استفاده را برده و به این جایگاه برسد و شانس صعودش را کماکان زنده نگه دارد. همین انگیزهها سبب میشود هم صبا و هم مس برای کسب ۳ امتیاز این بازی قدم به میدان بگذارند و به چیزی جز آن فکر نکنند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی فینال جام حذفی؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی