نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی فینال جام حذفی؟
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

حسین ترابپور گفت:تأثیر رحمتی روی حسین مشخص است.

ترابپور: حسینی می‌تواند در جام جهانی‌ بازی کند

به گزارش خبر ورزشی، حسین ترابپور درباره گلی که سیدحسین حسینی در دیدار برگشت با العین دریافت کرد هیچ تقصیری را متوجه او نمیدانست. مربی اسبق استقلال درباره شرایط دروازهبان جوان این تیم حرف زد.

*بازی العین در تهران را دیدید؟

بله، قطعاً اگر حسینی درخشش خوبی نداشت ممکن بود بار دیگر نتیجه تلخی برای استقلال رقم بخورد.

* یعنی تساوی برگشت را باید به حساب حسینی زد؟

اگر تساوی دیدار رفت را به حساب داور مالزیایی و قضاوت حرف و حدیثدارش بنویسیم باید تساوی در دیدار برگشت را به حساب حسینی بگذاریم. البته دروازهبان تیم العین هم روز خوبی را پشتسر گذاشت. عیسی هم در نیمه دوم چند موقعیت خوب را از بازیکنان استقلال گرفت ولی بیگمان دروازهبان استقلال نقش مهمتری در حفظ یک امتیاز خانگی برای تیمش داشت. در گزارش بازیها هم دیدم که همه حسینی را بهترین بازیکن زمین در نظر گرفته بودند.

* اما یک گل خورد؟

روی گلی که خورد به هیچ عنوان مقصر نبود. تازه به سمت توپ هم رفت.

* چه دلیلی باعث شد این دروازهبان این فصل تا این اندازه خوب کار کند؟

قطعاً پیش از هر چیز به خودش بستگی دارد. مادامی که خود انسان نخواهد به چیزی دست پیدا کند نمیتوان به زور چیزی را به او تحمیل کرد. البته قرار گرفتن در محیط مناسب نیز باعث پیشرفت میشود. الان حسینی دو فصل است با بهترین دروازهبان ایران تمرین میکند. همین که او ذخیره رحمتی بوده و الان میداند در بازیهایی که به زمین میرود، رحمتی روی نیمکت تیمش نشسته است این انگیزه را به حسین میدهد که با همه توان در زمین کار کند.

* یعنی کار با رحمتی هم برای او مفید است؟

قطعاً. رحمتی تمریناتی میکند که هر دروازهبانی نمیتواند آنها را انجام بدهد. من با حسین هم کار کردهام. این پسر میل به یادگیری بالایی دارد و با توجه به استعداد و آمادگی بدنی بالایی که برای خودش ایجاد کرده میتواند در این زمینه پیشرفت کند.

* میتوان او را کاندیدای دروازهبانی برای تیم ملی در جام جهانی دانست؟

البته که میتوان. گرچه کیروش ثابت کرده برای هر تصمیمی شرایط خاصی دارد. مثلاً در دور قبلی جام جهانی در نظر کارشناسان کمترین کسی که شانس دروازهبانی برای تیم ملی را داشت علیرضا حقیقی بود ولی در نهایت هر سه بازی او را به زمین فرستاد. این نشان میدهد که کیروش قابلیت غافلگیر کردن همه را دارد. با این همه حسینی باید با تمام توان تمرین کند و با تیم ملی راهی جام جهانی شود. او توانایی این را دارد با دیدارهای باقیمانده تا جام جهانی، دروازهبان فیکس تیم ملی شود. 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دربی فینال جام حذفی؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

بازرگانی