نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟
نظرات: ۰
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان اسامی 37 بازیکن را برای شرکت در اردوی تیم ملی که از 14 فروردین‌ماه شروع خواهد شد را اعلام کرد.

انتقادها از لیست تیم ملی والیبال بالا گرفت

لیگ ملتهای والیبال و مسابقات قهرمانی مردان جهان دو رویداد مهم پیشروی تیم ملی والیبال ایران در سال 97 است. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان اسامی 37 بازیکن را برای شرکت در اردوی تیم ملی که از 14 فروردینماه شروع خواهد شد را اعلام کرد که بازیکنان در سه مرحله به اردوی تیم ملی ملحق خواهند شد.

بر اساس اعلام کادر فنی، تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور در لیگ ملتهای والیبال، به دلیل فرمول جدید برگزاری این رقابتها، شرایط سخت و حساس سفرها و مسابقات پیدرپی در دو گروه الف و ب برگزار میشود و در جریان برگزاری مسابقات همیشه یک تیم در تهران تمرین میکند و تیم دیگر در مسابقات شرکت خواهد کرد.

در مرحله اول اردوی تیم ملی، 29 بازیکن در ساعت 17 روز 14 فروردین با حضور در سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی خود را به کادر فنی تیم ملی معرفی میکنند و تمرینات خود را پیگیری خواهند کرد که اسامی آنها به شرح زیر است:

محمدطاهر وادی، جواد کریمی، فرهاد سالافزون، سامان فائزی، مسعود غلامی، علیاصغر مجرد، علی شفیعی، رحمان تقیزاده، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، سلیم چپرلی، قاسم کارخانه، سعید جواهری توانا، امیر غفور، محمد رضیپور، امیرمحمد فلاحتخواه، مهدی جلوه، ابوالفضل قلیپور، پوریا یلی، محمدرضا حضرتپور، بهنام ابراهیمی، امیرحسین توخته، صابر کاظمی، میثم صالحی، مصطفی حیدری، مجتبی یوسفی، کیاوش حیدری، محمود رسولی و اکبر ولایی.

در مرحله دوم نیز بازیکنانی که در مرحله نهایی پلیآف لیگ برتر حضور داشتند، یک هفته دیرتر و صبح روز سهشنبه 21 فروردین ماه به اردوی تیم ملی اضافه خواهند شد که اسامی آنها به شرح زیر است:

میرسعید معروف، سیدمحمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، رضا قرا و مهدی مرندی.

همچنین در مرحله سوم محمدجواد معنوینژاد و میلاد عبادیپور که در حال حاضر در لیگهای باشگاهی ایتالیا و لهستان حضور دارند، پس از پایان مسابقات باشگاهی به دیگر اردونشینان اضافه خواهند شد.

امیر خوشخبر به عنوان سرپرست، ایگور کولاکوویچ به عنوان سرمربی، پیمان اکبری، دراگان کوبیلسکی و سعید رضایی (مربیان)، سیامک افروزی (پزشک)، دانیل میسیچ (بدنساز)، نوید مشجری (آنالیزور)، حمید احمدینیا (مدیر رسانهای) و علیرضا پیشیاره به عنوان ماساژور ملیپوشان را در تمرینات تیم ملی همراهی میکنند.

اعلام این خبر از سوی فدراسیون موجب شد تا موج انتقادها نسبت به لیست مدنظر ایگور کولاکوویچ آغاز شود. برخیها معتقد بودند که آقای سرمربی لیگ را به خوبی بررسی نکرده است و برخیهای دیگر اعتقاد داشتند که این لیست را ایگور نداده، بلکه اطرافیان وی این بازیکنان را به وی معرفی کردهاند.

آرش کشاورز، دریافت کنند سابق تیم ملی و عضو تیم شهرداری تبریز درمورد فهرست مدنظر کولاکوویچ اظهار داشت:  از خودم نمیگویم که طبق آمار خوب بودم، اما معتقدم حمزه زرینی، مصطفی شریفات، محمدرضا موذن از شهرداری تبریز، آرمین تشکری از شهرداری ورامین، حسین امیری و حسن صنوبر از اردکان، شایسته دعوت به تیم ملی هستند و نمیدانم معیار آقای ایگور برای دعوت چیست؟

حضور چند بازیکن از تیم ملی نوجوانان که عنوان قهرمانی جهان را هم کسب کردند در اردوی بزرگسالان نکتهای بود که انتقادهایی به همراه داشت. برخیها معتقدند که دعوت از 6-7 بازیکن تیم نوجوانان خطر بزرگی است، که احتمال دارد بازیکنان مستعد ما را دچار غرور کاذب کند. آنها اعتقاد دارند که جوانگرایی باید پله به پله باشد و این عمل کولاکوویچ، کار مربیان تیمهای ملی نوجوانان و جوانان را سخت خواهد کرد.

حضور بازیکنانی که در تیمهای باشگاهی خود گاهاً به عنوان ذخیره هم وارد زمین نمیشدند جای نفرات شایستهای را پر کرده که احتمالاً موجب سرخوردگی خیلیها هم میشود. شهروز همایونفر، پوریا فیاضی، حسین امیری، علی رمضانی، محمدرضا موذن، رضا صفایی، میکائیل تاجر، رضا عابدینی، جواد حسینآبادی، رسول آقچهلی، آرمین تشکری، ولی علیپور و ... بر اساس آمار از جمله این ستارههایی بودند که حداقل ارزش تست شدن در اردو و دعوت را داشتند.

جواد حسینآبادی که در نیم فصل تیم خود را تغییر داد و به خاتم اردکان رفت. هر بار برای تیمش وارد میدان شد موثر بود. او یکی از نفراتی است حالا ظاهراً از عدم دعوتش به تیم ملی ناراحت است. حسینآبادی در صفحه شخصیاش عکسی از حضور در اردوی تیم ملی منتشر کرد و در توضیح آن نوشت:«آخرین سنگر سکوته».

حال اگر از نفرات دعوت شده هم چشمپوشی کنیم موضوع دعوت بازیکنان در سه مرحله مطرح میشود؛ مگر سعید معروف، کاپیتان تیم ملی همراه با تیم باشگاهیاش در مرحله نهایی پلیآف لیگ برتر حضور داشت که در مرحله دوم به اردو  فراخوانده شده است؟ و نکته دیگر اینکه بازیکنانی مانند قاسم کارخانه، علی شفیعی، طاهر وادی، اکبر ولایی، رضا قرا که در فینال لیگ برتر حضور داشتند چرا در مرحله اول دعوت شدند؟

به عقیده برخی از کارشناسان چه خوب بود فرصتی فراهم میشد تا حداقل یک روز پس از معرفی بازیکنان، آقای سرمربی طی نشستی ملاک و معیارهای انتخابش را توضیح میداد و در جمع خبرنگاران پاسخگوی ابهامات آنها در مورد عدم دعوت از برخی بازیکنان شایسته میشد.

مرحله مقدماتی لیگ ملتهای والیبال سال 2018 مردان از چهارم خردادماه تا سوم تیرماه در مدت پنج هفته برگزار میشود و تیمهای ژاپن، استرالیا، فرانسه، ایران، کانادا، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان، بلغارستان و کرهجنوبی 16 تیم شرکت کننده در این رقابتها هستند.

همچنین نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از 19 شهریور تا 8 مهرماه 1397 با حضور 24 تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار میشود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی