نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

نصرالله عبداللهی چند سالی است که در کنار استقلال حضور دارد و به عنوان سرپرست تیم کارش را انجام می‌دهد. او که سابقه زیادی در استقلال دارد و در کنار مربیان زیادی چون رایکوف، مرحوم منصور پورحیدری و ناصر حجازی و ... کار کرده است، در سال‌های اخیر هم سرپرست استقلالی بوده که پرویز مظلومی، علیرضا منصوریان و وینفرد شفر هدایت استقلال را برعهده دارند.

وقتی شفر قرارداد نبسته، چطور می‌تواند لیست بدهد؟

در آستانه سال جدید گفتوگویی با عبداللهی انجام دادیم که در زیر میخوانید:

 این روزها بحث تمدید قرارداد شفر خیلی مورد توجه قرار گرفته است.

شفر و باشگاه قراردادی دارند که بندهای آن مشخص است. نه شفر عجلهای دارد نه باشگاه، چون قراردادی بین این دو بسته شده و برای تمدید آن هم صحبت خواهد شد.

چند روز پیش پندار توفیقی و شفر شام را کنار هم صرف کردند و معاون باشگاه اعلام کرد شام کاری بوده است. آیا باز هم میگویید صحبتی درباره تمدید قرار ندشده است؟

شام خداحافظی در آستانه سال جدید بود. هنوز فرصت زیاد است که بخواهند صحبت کنند.

 بحث لیست ورود و خروج شفر برای فصل آینده چقدر صحت دارد؟

وقتی شفر خودش قراردادی نبسته، چطور میتواند لیست بدهد؟ اینها شایعه است. شاید بازیکنی در ذهنش داشته باشد، اما مربی باتجربهای چون شفر وقتی خودش قراردادی ندارد، این کار را نخواهد کرد.

 بگذریم، سال 96 برای استقلال چطور گذشت؟

همه چیز متوسط بود و بد نبود. امیدوارم سال آینده شرایط بهتر شود، چون نتیجهها به سال آینده موکول میشود. همه چیز نیمه کاره است و ما فینال جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم.

چه پیش بینی از سال آینده استقلال دارید؟

باید تجربه را در نظر بگیریم. مدیریت و هیئت مدیره برای جذب بازیکن، روند بازیها و قراردادها باتجربه شدهاند و قطعا از ابتدای این فصل درس میگیرند. اگر هم اشتباهاتی داشتهاند، آن را برطرف خواهند کرد.

 بدترین خاطره در سال 96؟

شکست برابر العین بد بود. شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم و آمدیم تیم را به شرایط گذشته برگردانیم که ابتدای فصل هم دوباره شرایط بدتر شد.

 شب بازی با ذوبآهن که علیرضا منصوریان از استقلال کنار رفت، به همراه بهتاش فریبا به منزل او رفتید. در آنجا چه گذشت؟

شرایط بدی بود، تا قبل از آن همه چیز خوب پیش میرفت و حتی اشتباهاتی میشد و استقلال نتایج بدی میگرفت، هواداران صبر میکردند. منصوریان توقع داشت که هواداران باز هم صبر کنند. به او اصرار کردم که جا نزند و بماند، اما او با همه این حرفها بریده بود و توی ذوقش خورده بود.

 با آمدن شفر شرایط استقلال با شکست در دربی 85 بدتر شد؟

بحث بدتر شدن نبود، شفر تازه آمده بود و بچهها را نمیشناخت. اوایل حضورش کار سخت پیش میرفت، اما چون استقلال هوادار و پشتیبان دارد، میدانستم خیلی زود به شرایط عادی بازمیگردد.

 بهترین خاطره؟

در اهواز تیم فولاد خوزستان را با نتیجه 4 بر یک شکست دادیم که خیلی به من چسبید. آنجا فهمیدم که بازیکنان نوید روزهای بعدی را دادهاند و مقابل پرسپولیس به پیروزی رسیدیم. اگر بازی با فولاد را نمیبردیم، ممکن بود عواقب بدی برای ما داشت و با روحیه پایین دربی را بازی میکردیم.

 کمتر پیش آمده که کنار زمین شادی کنید، اما دربی به سمت نیمکت مشتهایتان را گره کردید.

در صحنه گل وریا غفوری، توپ را خوب نمیدیدم چون وقتی ضربه اول غفوری به تیر برخورد کرد و با شیرجه علیرضا بیرانوند توپ را نمیدیدم، وقتی توپ به تور خورد، ناخودآگاه از جای خودم بالا پریدم.

 در دربی رفت با حضور شما و محمود خوردبین میانگین سنی نیمکت استقلال و پرسپولیس خیلی بالا رفت!

من و خوردبین سه سال تفاوت سنی داریم و او بزرگتر است. من و خوردبین هم مدرسهای بودیم و در تیم جوانان کنار هم حضور داشتیم. سرپرست کار سختی نیست و با کار مربیان فرق میکند. اگر کمر محمود هم درد نمیگرفت، تا چند سال سرپرست پرسپولیس بود.

در آستانه سال جدید یاد چه کسانی میافتید؟

یاد کسانی که هم بازی ما بودند و اکنون نیستند. یاد مرحوم پورحیدری، حجازی، مظلومی و ...

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی