نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سرور جپاروف از سوي كارشناسان روزنامه خبرورزشي به عنوان بهترين خارجي ليگ برتر در سال 1396 انتخاب شد.

جپاروف: با هواداران الريان را شكست می‌دهيم

به گزارش خبرورزشی، او كه اواخر فصل قبل را در تيم سپاهان توپ ميزد، در تابستان به استقلال آمد و با اين تيم در جامحذفي به فينال رسيد. جپاروف در گفتوگوي آخرش با خبرورزشي درباره دليل آمادگي بالاي بدنياش در سن 35 سالگي حرف زد.

*ميداني به عنوان بهترين بازيكن سال 1396 خارجي ليگ انتخاب شدهاي؟

از اين انتخاب ممنونم. اين براي من افتخاري است كه توانستم در حضور تعداد قابلتوجهي بازيكن خارجي از كشورهاي مختلف از جمله برزيل به اين عنوان انتخاب شوم. اين وظيفه مرا براي ادامه مسابقات سنگينتر ميكند.

* فكر ميكني دليل اين انتخابت چه بود؟

قطعاً پارامترهايي وجود داشته است ولي بيش از هر چيز فكر ميكنم، زندگي سالم و حرفهاي كه دارم به من كمك كرده تا در اين زمينه جزو خوبها باشم.

* هم خوب گل زدي و هم خوب پاس گل دادي؟

هميشه در فوتبالم دوست داشتم گل بزنم. البته اصراري بر اين كار ندارم ولي بيشتر اوقات مثل همين فصل كه با منصوريان كار كردم يا با شفر هر دو از من خواستهاند كه اگر موقعيت شوتزني داشتم، گل بزنم. اين افتخاري است كه براي تيم بزرگي مانند استقلال گل بزنم.

* قبل از اينكه به استقلال بيايي، چقدر از اين تيم شناخت داشتي؟

خيلي نبود. به اندازه اطلاعات اينترنتي اما وقتي چند ماه كنار تيم تمرين كردم و مسابقه دادم، متوجه شدم در يكي از بهترين تيمهاي آسيا بازي ميكنم.

* براي ادامه راه در ديدار با نفت و الريان آمادگي داري؟

البته كه دارم. من در تاشكند هم تمرين ميكنم و نميتوانم يك روز بدون تمرين باشم. حتي در روز اول سال نوی ميلادي هم تمرين كردم. براي بازي با نفت و الريان هم با آمادگي بالا به تهران برميگردم و در خدمت تيم خواهم بود.

* ميداني بازيهاي مهمي هستند؟

در اين مدت به اين موضوع مهم هم پي بردم كه در استقلال هيچ مسابقهاي آسان نيست. نتيجه هر ديداري مهم است. دليلش هم هواداران زيادي است كه مثلاً بخشي از آنها را در ديدار برگشت با العين در استاديوم آزادي ديديم. هرچند كه آن شب شرمنده هواداران شديم و بايد بازي را ميبرديم.

* العين قويتر بود يا الهلال يا الريان؟

فكر ميكنم هيچ تيمي در اين گروه آسان نيست. الهلال و العين كه صدرنشين ليگ عربستان و امارات هستند و الريان هم تيمي آسياييباز است كه مهرههاي خيلي خوبي دارد. ما دو بازي سخت ديگر تا صعود به دور بعد داريم كه اولي در تهران است. بايد با كمك هواداران الريان را در تهران شكست بدهيم تا بتوانيم در دور دوم حضور داشته باشيم.

* فكر ميكني با استقلال جام بگيري؟

من هر لحظه آرزوي جديدي دارم و در اين مدت هم يكي از آرزوهايم شاد كردن هواداران استقلال با قهرماني در جامحذفي بود. برخلاف اينكه خيليها ميگويند جامحذفي اعتبار چنداني ندارد من معتقدم يكي از مهمترين جامهاست. اگر مهم نبود، همين الان اين همه تيم بزرگ ايراني در دورهاي قبلي حذف نميشدند. ما حتماً تيم خوبي بوديم كه به فينال رسیديم. براي اثبات صددرصدي اين خوبي بايد قهرماني را هم از آن خودمان كنيم.

* در آستانه سال نو پيامي براي هواداران استقلال نداري؟

ما هم در اين ايام به استقبال نوروز طبيعت ميرويم. در ازبكستان سال با تقويم ميلادي تازه ميشود ولي بخشي از جامعه ازبكها هم در اين روزها به مناسبت فرا رسيدن فصل بهار، نوروز طبيعت را جشن ميگيرند. سمنو ميپزند و آرزوهاي بزرگشان را از خدا ميخواهند. اميدوارم سال 1397 براي مردم ايران سال خوبي باشد. سلامتي و برطرف شدن مشكلات مالي از هر آرزويي براي مردم ايران بهتر است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی