امید نورافكن بار دیگر به روزهایی رسید كه سال قبل آنها را تجربه كرده بود. جوانی كه از تیم‌های دیگر پیشنهاد داشت ولی به توصیه علیرضا منصوریان و مسئولان باشگاه استقلال ترجیح داد در این تیم بماند و پس از دریافت پیشنهادات بهتر راهی لیگ‌های معتبرتر شود.

از استقلال کمک خواستم به اروپا بروم!

به گزارش خبرورزشی ، نورافکن روز گذشته در گپ بهاری كه با خبرورزشی داشت، درباره اتفاقات بازی با سپاهان، فحاشی اصفهانیها به خودش، پیروزی و سومی استقلال در جدول حرف زد. او درباره خونهبهخونه و فینال جام حذفی گفت و در نهایت به موضوع میلیون دلاری قیمتش در ترانسفرماركت رسید و البته انتقال احتمالیاش به اروپا! متن صحبتهای او را میخوانید.

*بازی سختی در اصفهان داشتید؟

كاملاً میدانستیم بازی با سپاهان به این شرایط میرسد. آنها بازی رفت را باخته بودند و خیلی دوست داشتند ما را در اصفهان شكست بدهند.

* پس چرا اینقدر عصبی و خشن بازی میكردند؟

شاید بازیكنان در این باره خیلی مقصر نبودند. آنها در لیگ خوب نتیجه نگرفته بودند و در دیدار با ما هم وقتی دقیقه 12 گل خوردند، از سوی سكوها به شدت تحت فشار قرار گرفتند. برای همین كمی خشن بازی میكردند.

* برای خودتان هم بازی سخت شده بود؟

ما در دیدار قبل هم در دقیقه 90 گل برتری را 10 نفره زده بودیم و از طرف دیگر آخر فصل هم هست و همه بچهها خستهاند. اینها همه به نتیجه دیروز هم ارتباط مستقیم داشت و یك مساوی میتوانست باعث شود ما در جدول چهارم شویم. از طرفی با این همه خستگی سه بازی سخت و حساس دیگر هم داریم كه باید آنها را هم با بهترین نتیجه پشتسر بگذاریم.

* دلیل درگیریات با بازیكن سپاهان بر سر اوت انداختن چه بود؟

همانطور كه گفتم بازیكنان سپاهان به دلیل اعتراضهای هوادارانشان به شدت تحت فشار بودند و وقتی آنجا من توپ را برداشتم که اوت بیندازم، بازیكن حریف اصرار كرد كه البته من باید شرایط بازیكن سپاهان را درك میكردم و تقصیر من بود كه آن اتفاق رخ داد. من شرایط آنها را درك نكردم و مقصر بودم. كارت زرد هم گرفتم.

* بعد از آن درگیری خیلی به تو فحاشی شد.

4 سال پیش كه من از جوانان استقلال كنار بزرگسالان میرفتم، میدیدم كه در برخی شهرها كه تیمشان تماشاگر زیاد داشت، علیه بازیكنان استقلال حرفهایی میزدند و در این دیدار متوجه شدم چرا این اتفاقات رخ میدهد. چون بعد از آن اتفاق هواداران اصفهانی كه از نتیجه تیمشان خیلی شاكی بودند، بخشی از حرصشان را هم سر من خالی كردند.

* برنامهتان برای نفوذ كانالهای كناری بود؟

قبل از بازی آنالیز دقیقی از سپاهان داشتیم. تاكتیكمان بیشتر روی پاسكاری بود و شكر خدا من در صحنه گل به موقع تعویض منطقه بازی كردم و آقا خسرو با یك پاس طولی جپاروف را صاحب توپ كرد و بعد وریا توپگیری كرد و به مامه داد و او هم زد. خوشحالم كه در این گل نقش داشتم.

* سومیتان چقدر به نتایج ابتدای فصل ربط داشت؟

امیدوارم در فصل بعد اتفاقی رخ ندهد كه در آخر فصل افسوس آن روزها را بخوریم.

* قبول داری با توجه به جمع امتیازات فصل قبل و نایبقهرمانی پارسال، امسال ضعیفتر نتیجه گرفتید؟

ما فصل پیش با یك سرمربی و كادر فنی كار كردیم ولی امسال تغییرات باعث شد یكسری ایده جدید و فكر تازه به تیم بیاید و تا آنها برای تیم جا بیفتد، تیم كمی از رقبا عقب افتاد.

* همه معتقدند خونهبهخونه را در فینال به راحتی میبرید و قهرمان میشوید.

به هیچعنوان! به هیچعنوان نمیتوانیم این بازی را یك مسابقه آسان تلقی كنیم چون فینال ربطی به لیگ دسته یك و دو ندارد. ما باید دو برابر لیگ برتر و باشگاههای آسیا تلاش كنیم. حریف مازندرانی هم در دفاع خوب است، هم در حمله. آنها دو برابر همیشه انگیزه دارند و این كار را برای ما سخت میكند.

* در خرمشهر بازی كردهای؟

نه! البته آن سال كه فینال در خرمشهر بود، روی نیمكت بودم. امیدوارم زمین بازی خوب و مسطح باشد تا بتوانیم بازیمان را انجام بدهیم.

* گفته بودی میخواهی از استقلال بروی؟

در اصفهان كه بودیم، هنگام برگشت با معاون باشگاه آقای توفیقی حرف زدم و گفتم اگر بنا بر جداییام از استقلال باشد، دوست دارم با هماهنگی باشگاه باشد. دوست دارم آنها كمكم كنند تا به عنوان یكی از بازیكنان پایه استقلال كه از اول در این باشگاه فوتبالم را استارت زدم، بروم تا هم بازیكنان جوان دیگر پشت من به تیم بزرگسالان بیایند و هم در اروپا نام باشگاه استقلال را بزرگ كنم.

* شفر گفته بود قیمت نورافكن یك میلیون دلار است. این را برای روحیه دادن به تو گفت یا...؟

...در نیمفصل وقتی باشگاه شارلوا مرا میخواست، شفر گفت برای انتقال من باید یك میلیون دلار به باشگاه بدهند. آن زمان نمیدانستم در ترانسفرماركت قیمت من تا این اندازه بالا رفته است ولی الان به حرف شفر رسیدم و امیدوارم آخر فصل كمكم كند تا اگر قرار است بروم، در بهترین شرایط از استقلال جدا شوم.

* انتظار داشتی قیمتت در این مدت كم 5، 6 میلیارد تومان شود؟

این را مدیون مربیان قبلیام در تیمهای ملی نوجوانان، جوانان و استقلال هستم كه در پیشرفت من تأثیرگذار بودند و از این طریق دستشان را میبوسم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __