معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت که صحبت‌های امروزش با سایت فدراسیون فوتبال پاسخ به حرف‌های روز گذشته کارلوس کی‌روش نبوده است.

به گزارش خبرورزشی، محمدرضا داورزنی در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری، درباره مصاحبه امروزش با سایت فدراسیون فوتبال که به دیدارهای تدارکاتی تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2018 اشاره کرده بود، اظهار داشت: من می‌دیدم که دوستان می‌گویند بازی دوستانه‌ای تدارک دیده نشده است، این در حالی بود که فقط یک بازی تدارکاتی با یونان لغو شد که آن هم شرایط خاصی داشت. قرار بود این مسابقه در ترکیه انجام شود، اما یونانی‌ها این موضوع را قبول نکردند و خواستار برگزاری دیدار در کشور دیگری شدند. در نهایت نیز این بازی لغو شد. پس از آن فدراسیون تلاش زیادی برای جایگزینی یک تیم دیگر کرد که این شرایط به وجود نیامد.
وی افزود: تیم ملی بدون بازی تدارکاتی به روسیه نرفته و 10 دیدار دوستانه را برگزار کرده است. همچنین کمپ‌های ترکیه و روسیه فراهم شد. البته باید به این نکته هم اشاره کنم که شرایط همیشه با آن شرایط مطلوب فاصله دارد و این برای همه کشورهاست. فدراسیون فوتبال هر زمان که خواست حمایتش کردیم و این حمایت تمام قد بوده است. من برای پاسخ دادن به حرف‌های کی‌روش این مصاحبه را انجام ندادم، بلکه برای آگاهی افکار عمومی صحبت کردم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص حضور نمایندگان مجلس در جام جهانی گفت: در طول اعزام‌هایی که صورت گرفته همواره وزارت ورزش کمترین تعداد افراد همراه را داشته است. برای جام جهانی هم به گونه‌ای شرایط تنظیم شده که یک بازی آقای سلطانی‌فر، یک بازی من و یک بازی آقای عبدالحمید احمدی در کنار تیم ملی باشیم، ضمن اینکه آقایان عباباف و رغبتی به‌عنوان انجام وظیفه سازمانی به روسیه می‌روند، نه توریست و در آنجا نگاه تحلیلی خواهند داشت. همچنین باید بگویم که به احتمال فراوان مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس به‌عنوان استانی که عملکرد خوبی داشته است، راهی جام جهانی می‌شود، ولی هنوز این موضوع قطعی نیست.
داورزنی ادامه داد: جام جهانی بزرگ‌ترین رویداد است و مقامات همه کشورها به کشور میزبان می‌روند تا از نزدیک شرایط را ببینند. چه اشکالی دارد که چند نفر از نمایندگان مجلس نیز به‌عنوان کسانی که در روند تصمیم‌گیری‌های کشوری دخیل هستند شرایط و روند برگزاری مسابقات را از نزدیک ببینند؟! من فکر نمی‌کنم بیش از سه چهار نماینده مجلس راهی روسیه شوند.
وی گفت: عنوان می‌شود که برای اعزام این نمایندگان نهایتاً 100 میلیون تومان هزینه می‌شود. من نمی‌خواهم بگویم که این، مبلغ کمی است اما در ورزشی که میلیاردی هزینه می‌شود تا حضوری قدرتمند در عرصه جهانی داشته باشیم آیا نباید کسانی که در فرایند توسعه ورزش و زیرساخت‌ها و... تصمیم‌گیری نقش دارند، اعزام شوند؟ به نظرم ما باید در نوع نگاه‌مان تغییر بدهیم. واقعاً چه اشکالی دارد که نمایندگان مجلس در کنار تیم ملی حضور داشته باشند؟!
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اعزام نفرات زیاد از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به جام جهانی اظهار داشت: تصمیم‌گیری شد که فدراسیون و سازمان لیگ با حداقل نفرات ممکن به جام جهانی اعزام شوند. همچنین شاید تاج هم به دلیل شرایط جسمانی که دارد به جام جهانی نرود.
داورزنی درباره تجمع تعدادی از هواداران پرسپولیس مقابل در ورودی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: علاقه‌مندانی از باشگاه پرسپولیس آمده بودند و احساس می‌کردند که وزارت ورزش به تیم رقیب بیشتر کمک می‌کند و فضا را برای فعالیت و یارگیری تیم رقیب باز گذاشته است. آنها همچنین می‌خواستند در خصوص مسائل مربوط به هزینه ارسال پیامک‌ها شفاف‌سازی شود که من نیز گفتم با توجه به اعلام شفافیت اپراتورها مدیرعامل پرسپولیس می‌تواند این موضوع را در اختیار هواداران بگذارد. به‌هرحال باید به این نکته توجه کرد که در این چند سال هواداران بار اصلی تیم را به دوش کشیده‌اند. ضمن اینکه هوادارانی که مقابل وزارت ورزش تجمع کرده بودند هیچ گله‌ای از مدیریت جدید نداشتند و اعتراض آنها ربطی به شرایط مدیریت باشگاه نداشت.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __