نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

تیم استقلال در حالی به استقبال لیگ برتر هجدهم و پس از آن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا می‌رود که هنوز هیچ اقدامی برای جانشینی امید ابراهیمی نکرده است.

به گزارش خبرورزشی،  بازیکنی که از قبل هم می‌شد حدس زد در پایان فصل هفدهم با تیم نماند و راهی لیگ‌های خارجی شود. مروری بر اسامی بازیکنان استقلال مشخص می‌کند این تیم با بحران جدی در فاز هافبک دفاعی مواجه است.
ابراهیمی که رفت!
امید ابراهیمی بهترین هافبک دفاعی تیم استقلال و به قول شفر فرمانده این تیم در کمربند میانی زمین بود که حالا برای همراهی تیم الاهلی در عمان و اردوی این تیم به سر می‌برد.
فرشید باقری هست!
فرشید باقری تنها بازیکن استقلال با تخصص ایستادن در پست هافبک دفاعی است که این روز‌ها با این تیم در اردوی ترکیه در تمرینات شرکت دارد. این بازیکن در نیم‌فصل قبل به مهره ثابت و مورد اعتماد تیم شفر تبدیل شد و بازی‌های خوبی هم برای استقلال انجام داد.
شجاعیان نیست!
داریوش شجاعیان یکی از بازیکنان در خط هافبک تهاجمی استقلال بود که در فصل گذشته بار‌ها در نبود بازیکنان اصلی در پست هافبک دفاعی در این قسمت از زمین برای شفر بازی کرد ولی او حالا با جراحی رباط صلیبی تا اسفند سال جاری قادر به بازی نیست!
نورافکن در بلژیک!
امید نورافکن هم در سه فصل گذشته در برهه‌هایی که استقلال با نبود هافبک دفاعی مواجه می‌شد، از این حیث کمک حال منصوریان و یا شفر بود تا جای خالی نفرات اصلی را پر کند ولی ابتدای این فصل راهی شارلوا و بلژیک شد.
چشمی آخر مرداد!
روزبه چشمی روز شنبه به همکار ما گفت: اگر (روی این اگر تأکید داریم) در استقلال بماند تا ۲۳ مرداد قادر به بازی برای تیم نیست و این یعنی ۴ دیدار اول. او قادر به بازی در پست هافبک دفاعی است ولی فعلاً استقلال او را ندارد.
سهرابیان شاید!
آرمین سهرابیان هم قابلیت بازی در پست هافبک دفاعی را دارد ولی این در شرایطی است که شفر نخواهد از او در پست دفاع میانی بازی بگیرد. با وضعیتی که سیدمجید حسینی دارد و نمی‌خواهد بماند، شاید او دفاع میانی فیکس استقلال در لیگ هجدهم باشد.
حسینی بازیکن می‌شود؟
«سیدمجید حسینی برای استقلال بازیکن می‌شود؟» سؤالی بود که روز شنبه بعد از خروج خشمگین این بازیکن از باشگاه از سوی هواداران مطرح شد. اگر او برود، دیگر بازیکنی که شاید بتواند در این پست بازی کند هم از دست رفته است.
علی کریمی مصدوم است؟
عباسی‌ملکی درباره گزینه اصلی شفر و استقلال که علی کریمی اصفهانی بود، آب پاکی را روی دست هواداران ریخت. او گفت: این فوتبالیست برای استقلال بازیکن نمی‌شود، چون مصدوم است. کریمی روز گذشته هم در ایفمارک تست داد تا تنها جایگزین استقلال برای این پست هم از لیست انتظار خارج شود!
منتظری تنها گزینه!
پژمان منتظری سابقه بازی در هافبک دفاعی را دارد و می‌تواند زوج فرشید باقری در چند بازی اول لیگ برتر شود ولی آیا کسی در استقلال هست که بتواند در دفاع میانی بازی کند و یا اگر شفر باز هم بخواهد وریا را در هافبک راست بازی بدهد، چه کسی جای منتظری در دفاع راست را پر می‌کند؟
السد و گابی و ژاوی را چه می‌کنید؟
السد حریف بعدی استقلال در لیگ قهرمانان آسیاست که گابی و ژاوی را در خط هافبکش دارد که هر دو جزو بهترین هافبک‌های اسپانیا بودند و هستند. قطعاً استقلال در صورت پر نکردن این خلأ در سبد خالی اش در شروع لیگ و لیگ قهرمانان آسیا به مشکل بزرگی از این ناحیه برمی‌خورد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها