طی چند روز گذشته برخی رسانه های عرب زبان حاشیه خلیج فارس با انتشار خبرهای حاشیه‌ای قصد به هم ریختن تمرکز تیم استقلال را دارند.

شفر: رسانه‌های قطری جنگ را آغاز کردند
به گزارش خبرورزشی، در شرایطی که طرفداران استقلال طی فصل گذشته و فعلی بیش از هر چیز امیدشان به بودن وینفرد شفر در تیم محبوب‌شان است، روز گذشته انتشار خبر حضور این سرمربی آلمانی در رأس کادر فنی تیم ملی عراق، باعث نگرانی بسیاری از آن‌ها شد؛ خبری که از سوی رسانه‌های قطری انتشار یافت و بلافاصله پس از آن سایت‌های عراقی به آن پرداختند و شایعه کم‌کم به خبر یک برخی از رسانه‌های ورزشی عراق تبدیل شد.
در گزارش مربوطه همکلام شدن شفر با همام طارق و تعاریفی که از این بازیکن کرده، به اضافه احتمال حضور ایمن حسین در استقلال، این‌طور برداشت شده که شفر تمایل زیادی برای کار کردن با تیم‌های عراقی دارد! این در حالی است که سرمربی آلمانی در اسفندماه سال گذشته قراردادش با باشگاه استقلال را تمدید کرده و در فروردین‌ماه پای برگه قراردادش را هم امضا کرد تا به مدت دو فصل تا پایان لیگ نوزدهم با این تیم باشد.
برای اطلاع از صحت و سقم ماجرایی که ابتدا سایت «الکاس» قطر خبرش را منتشر کرد، با «علی خطیر» معاونت ورزشی باشگاه استقلال صحبت کردیم که در این‌باره به خبرورزشی گفت: «اینکه مربی سرشناسی همچون وینفرد شفر هر لحظه پیشنهادی تازه برای کار داشته باشد، اتفاقی غیرمعمول و غیرممکن نیست. ضمن اینکه او فصل قبل در استقلال شرایط خوبی را برای خود و تیمش ایجاد کرده است».
خطیر در حالی این مطالب را با روزنامه خبرورزشی در میان می‌گذاشت که وینفرد شفر در کنارش نشسته بود. خطیر ادامه داد: «وقتی این موضوع را به اطلاع شفر رساندیم، خودش آن را تکذیب کرد و می‌گوید که این خبر اصلاً صحت ندارد».
اما چرا باید این اتفاق رخ بدهد؟ این سؤالی بود که از خطیر خواستیم درباره اش از شفر بپرسد و وقتی این موضوع مطرح شد، شفر با استناد به منبع اصلی و اول انتشار خبر که یک سایت قطری است، پاسخ داد: «وقتی یک سایت قطری این خبر کذب را مطرح می‌کند، به راحتی می‌توان دریافت که آن‌ها با در نظر گرفتن دیدار استقلال – السد که کمتر از یک ماه به آن مانده دنبال به راه انداختن جنگ روانی علیه تیم من هستند».
اشاره وینفرد شفر به دیدار ۵ شهریور در تهران بود که در دور یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف السد برود. گرچه پس از بیان این مطالب که خطیر درباره اش با شفر حرف زد، از ما خواست آن‌ها را از قول شفر ننویسیم.
وقتی از خطیر درباره موضوع پیشنهاد همکاری بیشتر سؤال کردیم، گفت: «جای تعجب دارد که چطور این گزارش در یک سایت منتشر شده است. در حالی که وینفرد شفر تحت قرارداد باشگاه استقلال است. در این قبیل موارد قاعده کار بر این است که فدراسیون عراق یا هر مجموعه‌ای که قصد همکاری با شفر را داشته باشد، باید از طریق مکاتبه با باشگاه این موضوع را پیگیری کند ولی تا این لحظه (عصر روز گذشته) هیچ درخواست یا ایمیلی در این‌باره به دست‌مان نرسیده است».
خطیر تأکید کرد این باعث افتخار باشگاه استقلال است که سرمربی تیم بزرگسالانش گزینه هدایت تیم ملی عراق یا هر کشور دیگری باشد ولی او تا پایان فصل بعد با استقلال قرارداد دارد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __