هافبک استقلال می گوید کوه انگیزه است تا بتواند توانایی خود را در ترکیب این تیم نشان دهد.

به گزارش خبرورزشی، جابر انصاری را می‌توان یکی از عجیب‌ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر نامید. بازیکنی که با وجود اینکه در ابتدای فصل نامش در لیست خروج استقلال قرار گرفته بود ترجیح داد با این تیم تمرین کند و در نهایت وینفرد شفر راضی شد که نام او را به لیست تیمش اضافه کند. انصاری صحبت‌های جذابی در مورد بازگشت به لیست استقلال انجام داد که در ادامه آن را می‌خوانید:
رفت و برگشت تو به استقلال عجیب نبود؟
راستش را بخواهید شرایط من خاص بود، اما در نهایت بسیارخوشحالم که به لیست برگشتم و دوباره می‌توانم پیراهن تیمی که دوستش دارم را برتن کنم.
چطور حاضر شدی با تیم فقط تمرین کنی و به تیم‌های دیگر نروی؟
همانطور که گفتم شرایط من با بازیکنان دیگر فرق داشت چراکه همان اول به بازیکنی مثل بهنام برزای گفتند که او را نمی‌خواهند، اما چنین حرفی را به من نزدند. در واقع من وقتی متوجه شدم که جایی در لیست تیم ندارم که پیشنهاد‌های خوبم از دست رفته بود و فقط چند تیم پایین جدولی مانده بودکه می‌توانستم به آن‌ها قرارداد ببندم.
ولی در همان پایان فصل خیلی از رسانه‌ها گمانه زنی کردند که تو را نمی‌خواهند؟
اصلا چنین چیزی نیست. یادم هست که روز شنبه چند ماه پیش بود که یک خبرنگار به من زنگ زد و گفت که پندار توفیقی به من گفته است که تو را نمی‌خواهد، من به آن خبرنگار گفتم چطور است که به مدیربرنامه‌های من یک چیز می‌گویند و به شما چیز دیگری. واقعا بعد از پایان فصل حرفی در مورد جدایی من نبود و من هم زمانی متوجه شدم در لیست این تیم جایی ندارم که دیگر فرصتی برای انتخاب تیم نبود.
یعنی تمرین کردن با استقلال را به بازی ترجیح دادی؟
من زمانی که متوجه شدم در لیست تیم نیستم، به دفتر آقای افتخاری رفتم و گفتم باشد اگر من را نمی‌خواهید یک نامه رسمی بزنید که بعدا من دچار مشکل نشوم. نمی‌خواستم بلایی که سر مجتبی جباری آمد بر سر من هم بیاید؛ چراکه اگر من تمرین نمی‌کردم می‌توانستند بگویند که تو با تیم نبوده‌ای و برای من مشکل درست کنند به همین دلیل هم تا وقتی نامه‌ای به من داده نشد، من سر تمرین حضور پیدا کردم.
واکنش افتخاری به صحبت‌هایی که با او داشتی چه بود؟
آقای افتخاری یک بار با من صحبت کردند و گفتند پیشنهادهایت را بیاور تا به تو رضایتنامه بدهیم، اما من به او گفتم که قرارداد دارم و دلیلی ندارد این کار را بکنم. همانطور که گفتم از آقای افتخاری درخواست کردم نامه عدم نیاز بدهند تا فردا برای من مشکلی درست نشود و ایشان بعد از این صحبت‌ها دیگر من را به دفترش راه نداد و هر وقت هم که به باشگاه مراجعه می‌کردم می‌گفتند جلسه است. با این شرایط من مجبور شدم در تمرین حاضر شوم. البته این را هم بگویم که تمرین کردن با استقلال با ارزش‌تر از بازی کردن برای خیلی از تیم‌های دیگر است.
چطور شد که دوباره نامت به لیست استقلال اضافه شد؟
خودتان می‌دانید که من در تمرینات شرکت می‌کردم، ولی برای اردوی ترکیه بلیتی برایم تهیه نشد. اما وقتی که آقایان خطیر و فتحی روی کار آمدند من با آن‌ها صحبت کردم و قبول کردند که دوباره نامم به لیست استقلال اضافه شود و بی نهایت از این اتفاق خوشحالم.
این درست است که مبلغ زیادی از قراردادت را کم کردی که در این تیم بمانی؟
بله، این درست است. من یکسری از مبالغی که در قراردادم بود را به حالت آپشن درآوردم تا در صورتی که آن‌ها را برآورده کردند بتوانم پولم را بگیرم. دوست دارم هواداران بدانند که چقدر دوست داشتم در استقلال بمانم و به همین دلیل انگیزه زیادی دارم که مثل دو سال اول برای استقلال خوب بازی کنم.
فکر می‌کنی شفر اعتقادی به بازی تو دارد؟
بعد از اینکه نام من به لیست اضافه شد آقای شفر با من صحبت کردند و گفتند که دیده است که چقدر در این مدت با وجود آنکه قرارداد نداشتم خوب تمرین کردم، ایشان به من گفتند اگر همین قدر خوب کار کنی و با قدرت به تمرینات ادامه دهی به طور قطع نامت به ترکیب استقلال دوباره اضافه می‌شود.
به نظرت برای فصل جدید با این همه هافبک بازی به تو می‌رسد؟
راستش را بخواهید من با کلی انگیزه به این تیم برگشتم و واقعا ثانیه شماری می‌کنم یک بار دیگر پیراهن استقلال را برتن کنم. آماده ام حتی اگر شده دو یا سه دقیقه هم بازی کنم و تمام توانم را بگذارم تا آقای شفر از عملکردم راضی باشد؛ و سوال آخر؛ فکر می‌کنی استقلال می‌تواند در دوحه شکست ۳ بر یک برابر السد را جبران کند؟
چرا نشود! فوتبال است و من انگیزه بازیکنان را که در تمرینات می‌بینم مطمئنم چیزی برای این تیم غیرممکن نیست. ما استقلال ایران هستیم و همه بازیکنان هم قسم شدند از نام ایران دفاع کنند و ان شاالله دوشنبه هفته آینده نتیجه‌ای می‌گیریم که در تاریخ فوتبال ایران ثبت شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک از گزینه‌های زیر رئیس فدراسیون فوتبال خواهد شد؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین