پیشکسوت فوتبال ایران گفت:فدراسیون وظیفه دارد با چند جلسه پیاپی هم‌اندیشی بین مربیان اختلافات را برطرف کند.

به گزارش خبرورزشی، بهتاش فریبا در خصوص دیدار تیم ملی فوتبال ایران و ازبکستان و همچنین اختلافات به وجود آمده بین کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ صحبت‌های زیر را انجام داد:
* تیم ملی در نیمه اول هماهنگ نبود، ولی در ادامه خوب شد
بازیکن سابق تیم ملی در ابتدای صحبت‌های خود، گفت: ما بازی خوبی مقابل ازبکستان انجام دادیم و شاید در نیمه اول بازیکنان کمی هماهنگ نبودند، ولی در نیمه دوم مالکیت بازی در اختیار ما شد و سرعت خوبی گرفت. تغییرات کی‌روش هم خوب بود و تنها نکته منفی برای تیم ملی مصدومی مجید حسینی بود که انشاءالله مشکل خاصی نداشته باشد. در نیمه دوم هم با اضافه شدن محرمی، طارمی و قدوس موج حملات تیم ملی دو چندان شد.
* حضور قلی‌زاده در تمرینات قبل از جام جهانی به او کمک کرد
مربی سابق استقلال در خصوص اینکه ارزیابی‌اش از حضور نفراتی مثل قلی‌زاده، محرمی، امیر عابدزاده در ترکیب اصلی تیم ملی چیست، گفت: برنامه کی‌روش در این چند سال این بوده که نفرات غیراصلی را به عنوان پشتیبان در تیم ملی استفاده کند. دیدید که قلی‌زاده به جام جهانی نرفت، اما در تمرینات تیم ملی و خود مسابقات حضور داشت، اما در لیست تیم ملی قرار نگرفت. سالی که خود ما به جام جهانی رفتیم، چون پرواز چارتر بود چند بازیکن که اسمشان در لیست نهایی نبود به جام جهانی آمدند و همین موضوع باعث شد به تجربه آن‌ها اضافه شود در مورد قلی‌زاده این اتفاق افتاده و او در تمرینات تیم ملی در جام جهانی بود و همین موضوع به عملکردش در ترکیب تیم ملی کمک خواهد کرد.
*تیم ملی با کی‌روش بی نظم بازی نمی‌کند
فریبا در ادامه تأکید کرد: ازبکستان تیم خوبی شده که یک مربی کاربلد را استخدام کرده و میانگین سنی آن تیم هم پایین آمده است. در وسط زمین ما ابراهیمی و عزت‌اللهی خوب توپ می‌گرفتند و نکته‌ای که از زمان حضور کی‌روش در ایران مشخص شده نظم در بازی تیم ملی است. مثلاً وقتی عزت‌اللهی جلو می‌رود ابراهیمی وسط زمین می‌ماند و این نشان از تمرینات تیم ملی است. ما در مسابقات مقدماتی شاید کار سختی نداشته باشیم و شاید عراق کمی حریف جدی باشد، ولی در ادامه باید هدف‌گذاری ما برای قهرمانی آسیا ترسیم شود.
*فدراسیون با جلسات هم‌اندیشی اختلاف کی روش و مربیان را حل کند
پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص اختلافاتی که بین برانکو و کی‌روش به وجود آمده و سرمربی تیم ملی در مصاحبه امروز خود اعلام کرده این گونه حملات سیستماتیک باید از تیم ملی دور شود، گفت: هدف‌گذاری همه افرادی که الان در فوتبال ما سمت دارند یا ندارند باید قهرمانی آسیا باشد ما سال‌هاست که قهرمان جام ملت‌ها نشده‌ایم، اما یک بار همین حرف را زده‌ام بر سر سفره‌ای که مردم چیزی داخلش ندارند برانکو و کی‌روش می‌توانند لقمه خود را بردارند. این وظیفه فدراسیون است که با چند جلسه پیاپی هم‌اندیشی بین مربیان اختلافات را برطرف کند.
*کی‌روش و برانکو از فوتبال ما می‌روند، اما آمار‌ها می‌ماند
فریبا ادامه داد: به قول ما فوتبالی‌ها، در آن جلسه حتی مربیان خواستند بر سر هم بزنند، ولی خروجی آن جلسه باید منافع ایران باشد. کی‌روش و برانکو از این فوتبال می‌روند، ولی این آمار‌ها است که باقی می‌ماند به خصوص که کی‌روش از روزی که به ایران آمده آمار خوبی داشته و باید آن را حفظ کند به نظرم با گفتمان می‌شود مسائل را حل کرد و باید در نظر بگیریم که زمان زیادی تا جام ملت‌ها نداریم. از طرفی کی‌روش هم باید حواسش به خیلی از مسائل باشد. ما همیشه گفته‌ایم او از لحاظ فنی مربی خوبی است، ولی در مورد مسائل جانبی با او حرف داریم. احترام مربیان ایرانی باید حفظ شود، چون آن‌ها هستند که این جوانان را تحویل تیم ملی داده‌اند مثلاً همین علی قلی‌زاده در سایپا ساخته شده و به تیم ملی رسیده و حالا در شارلروا بازی می‌کند پس کی‌روش باید به این مسائل اهمیت بدهد و حرمت مربیان ایرانی را حفظ کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین