سعید ملایی و جواد محجوب از شانس‌های مدال در رقابت‌های جهانی باکو هستند.

خبرورزشی/فتح‌الله فتحی؛  تیم سه نفره ایران بامداد امروز راهی می‌شوند تا با قرعه‌کشی رقابت‌ها از فردا مبارزه جودوکاران شروع شود، اما ایرانی‌ها از شنبه روی تاتامی می‌روند. محمد محمدی‌بریمانلو اولین جودوکار ایرانی است که روی تاتامی می‌رود. یک‌شنبه سعید ملایی است و روز آخر هم جواد محجوب مبارزه می‌کند. سعید ملایی مرد نقره‌ای بازی‌های آسیایی حالا خودش را آماده می‌داند، آماده برای طلا. او می‌گوید‌: «بازی‌های آسیایی با همه فراز و نشیب‌هایش برای من تمام شد و حالا فقط به مدال طلای مسابقات جهانی و جایزه فدراسیون جهانی فکر می‌کنم.»
نایب‌قهرمان بازی‌های آسیایی به آمادگی‌اش اشاره می‌کند‌: «پس از بازی‌های آسیایی جاکارتا و با یکی، دو روز استراحت تمریناتم را شروع کردم و از نظر بدنی در فرم ایده‌آلی هستم و دنبال بهترین عملکرد در جهانی باکو.»
او می‌گوید‌: «اتفاقات بازی‌های آسیایی را وقتی از سکو پایین آمدم، فراموش کردم. می‌خواهم به نیمه پُر لیوان نگاه کنم و جاکارتا تجربه خوبی بود تا علاوه بر مدال، نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنم.»
ملایی به حریفانش اشاره می‌کند‌: «فرانک دی‌ویت جودوکار هلندی که در رنکینگ جهانی با من در رتبه دوم قرار دارد، مهم‌ترین رقیبم در مسابقات جهانی محسوب می‌شود و به احتمال زیاد در فینال باید با هم مسابقه دهیم. امیدوارم روز مسابقه در شرایط خوبی باشم و بتوانم به راحتی مبارزه کنم و با مدال طلا برگردم.»
او به جایزه ویژه فدراسیون جهانی فکر می‌کند‌: «اگر دو ماه دیگر صدرنشین رنکینگ جهانی بمانم، جایزه ویژه ۵۰ هزار دلاری فدراسیون جهانی را می‌گیرم و این مهم می‌تواند مشکلات مالی‌ام را برطرف کند.»
ملایی به المپیک توکیو فکر می‌کند‌: «در حال حاضر تنها به حضور در المپیک فکر می‌کنم و به ادامه فعالیت بعد از المپیک ژاپن فکر نکرده‌ام. اگر شرایطم بعد از توکیو خوب باشد ادامه خواهم داد، در غیر این صورت راه را برای جوانان باز می‌کنم.»
جواد محجوب با اشاره به شرایطش برای حضور در مسابقات جهانی می‌گوید‌: «با برگشت از بازی‌های آسیایی تمرینات فشرده‌ای نداشتم و تنها تلاش کردم آمادگی‌ام را برای مسابقات جهانی حفظ کنم تا دست خالی برنگردیم.»
محجوب خودش را برای مبارزه آماده می‌داند‌: «هیچ چیز از سنگین‌وزن‌های دنیا کم ندارم و در این مدت با بهترین‌های سنگین‌وزن دنیا مسابقه داده‌ام. مقابل تمامی نفرات با رنکینگ بالا به برتری دست یافتم و با اینکه تنها ۹ ماه است تغییر وزن داده‌ام، مدال جهانی برای من زود است، اما با تمام وجود در باکو می‌جنگم.»
جودوکار سنگین‌وزن تیم ملی درباره خداحافظی اش از دنیای قهرمانی می‌گوید‌: «باید ببینم بعد از مسابقات جهانی چه شرایطی رقم می‌خورد. یک بار عجولانه خداحافظی کردم، به همین خاطر دیگر نمی‌خواهم این‌گونه تصمیم بگیرم.»
محجوب درباره حذفش از بازی‌های آسیایی حرف می‌زند‌: «توقع داشتم در جاکارتا فینالیست شوم و به مدال طلا دست پیدا کنم. شاید همین توقع باعث شد انگیزه‌ای برای مدال برنز نداشته باشم. بعد از شکست در دیدار نیمه‌نهایی از لحاظ روحی و روانی کاملاً به هم ریختم و به مربیان اعلام کردم شرایط حضور در دیدار رده‌بندی را ندارم و تنها به احترام مربیان در دیدار رده‌بندی حضور پیدا کردم و با این شرایط مغلوب شدم. پیش از این در آنتالیا حریف ازبکستانی را در ۵۹ ثانیه شکست داده بودم، اما عدم انگیزه کافی باعث شد در جاکارتا بدون مدال بمانم.»
محجوب برای المپیک هنوز تصمیم نگرفته و ادامه می‌دهد‌: «در حال حاضر تنها به مسابقات جهانی فکر می‌کنم تا ببینم بعد از این مسابقات در ورزش قهرمانی می‌مانم یا اینکه می‌روم.»

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __