پس از ابلاغ قانون خداحافظی با مدیران بازنشسته دولتی در تمام سطوح، شایعات پررنگی در مورد کنار رفتن حمیدرضا گرشاسبی از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس به گوش می‌رسد.

معمایی که پشت هوادران پرسپولیس را می‌لرزاند!
به گزارش خبرورزشی، شایعه برکناری گرشاسبی از مدیرعاملی پرسپولیس می‌تواند برای این باشگاه شرایط تازه‌ای را بسازد.
بی‌ثباتی در بازار مدیریت!
درست در شرایطی که بی‌ثباتی اقتصادی، شرایط سختی را برای مردم ساخته و مسئولان دولتی نیز به این موضوع اعتراف می‌کنند، بحث بی‌ثباتی در باشگاه پرسپولیس هم می‌تواند بر دغدغه‌های فکری هواداران پرسپولیس اضافه کند. اگر بنا به عمل به قانون باشد، از آنجا که باشگاه پرسپولیس، یک باشگاه دولتی بوده و رئیس مجمع آن، شخصِ وزیر ورزش به شمار می‌رود و از قانون تجارت برای هیئت مدیره خود بهره برداری می‌کند، باید طبق تمام مصوبات دولتی نیز عمل کند. این مصوبات تأکید می‌کند که گرشاسبی بازنشسته بوده و دیگر حق همکاری با باشگاه را ندارد. مصوبه‌ای که روز شنبه از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی برای رسیدن به مرحله اجرا به ریاست جمهوری ابلاغ شد.
خداحافظی زودهنگام با گرشاسبی
درست اول آذرماه ۱۳۹۶، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با پنجمین استعفای رسمی علی‌اکبر طاهری، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس موافقت کرد و همان روز بعد از اتمام جلسه هیئت مدیره، حمیدرضا گرشاسبی به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب شد. گرشاسبی سپس روز ۳۰ مرداد سال ۱۳۹۷ از وزیر، حکم مدیرعاملی دریافت کرد تا فعالیت‌هایش را رسمی کند، اما حالا قرار است بعد از ۱۰ ماه، خداحافظی زودهنگامی با باشگاه پرسپولیس داشته باشد.
یادگاری‌های گرشاسبی در پرسپولیس
از وقتی گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شد، سرخپوشان به دستاورد‌های جذابی رسیدند؛ تکرار قهرمانی فصل قبل، تمدید قرارداد برانکو تا پایان لیگ نوزدهم (پایان فصل آینده)، پیروزی در بیش از ۱۸۰ پرونده داخلی و خارجی، عقد قرارداد با مهدی ترابی، مهدی شیری، سروش رفیعی، مهدی شریفی و...، حفظ بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند، کمال کامیابی‌نیا، علی علیپور، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، محمد انصاری و...، برگزاری سه اردوی خارجی، جذب بیش از ۴۵ میلیارد تومان از اسپانسر، افتتاح تلویزیون باشگاه پرسپولیس، درآمدزایی از انتقال اجباری مهدی طارمی، تسویه حساب با طلبکارانی که از باشگاه شکایت نکرده بودند، گرفتن میانگین ۵۵ درصد تخفیف از تعداد زیادی از طلبکاران باشگاه و... البته عدم پیگیری پرونده میثاق معمارزاده، مسعود همامی، علی دایی و از دست دادن ستاره‌ای مثل وحید امیری یا عدم مدیریت مناسب در جریان جدایی محسن مسلمان، قدرت گرفتن دوباره بوقچی‌ها، برخورد دوباره پرسپولیس با مشکلات مالی در تابستان جاری و... از جمله نقاط ضعف مدیریتی گرشاسبی بود که نتوانست آن‌ها را حل کند.
پشت هواداران لرزید
بحث اصلی، موفقیت یا عدم موفقیت گرشاسبی نیست، حضور او باعث ادامه ثبات در هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس بود. بعد از فصل چهاردهم که با هر عطسه، یک مدیر در باشگاه جابه‌جا می‌شد، طاهری توانست به مدت ۳ سال مدیریت باشگاه را به دوش بکشد و انصافاً تیم و باشگاه خوبی هم ساخت، اما اشتباهات مدیریتی و محاسباتی گسترده‌ای هم داشت تا اینکه او را از پرسپولیس جدا کردند و به جای یافتن مدیری خارج از دایره هیئت مدیره، به سراغ گرشاسبی رفتند تا او، ادامه دهنده راه موفقیت‌های پرسپولیس باشد، اما حالا اگر بنای جدایی گرشاسبی گذاشته شود، معلوم نیست چه کسی جانشینش خواهد شد و این، همان معمایی است که جوابش، پشت هواداران را می‌لرزاند!
گرشاسبی می‌تواند بماند
طبق اخباری که از اطراف باشگاه پرسپولیس به دست آوردیم، احتمالاً در ۱۰ روز آینده زمان خداحافظی با گرشاسبی به عنوان مدیرعامل باشگاه فرامی‌رسد و او به همراه حداقل دو عضو از هیئت‌مدیره رفتنی می‌شوند. وزارت ورزش باید افراد جدیدی را برای حضور در هیئت‌مدیره معرفی کند. البته گرشاسبی همچنان می‌تواند در دو پست به کارش ادامه دهد؛ طبق قانون جدید، مدیران بازنشسته می‌توانند به صورت پاره‌وقت و به مدت ۶۰ ساعت در ماه به باشگاه‌ها کمک کنند. با این حساب دو پست مشاور باشگاه و عضویت در هیئت‌مدیره به صورت پاره‌وقت نه رسمی، برای گرشاسبی باقی مانده که در صورت عدم دریافت حقوق، می‌تواند به همکاری اش با باشگاه ادامه دهد. البته گرشاسبی گفته بود: «اگر رفتنی شود، تحت هیچ شرایطی به پرسپولیس برنمی‌گردد؛ یا مدیرعامل یا قطع همکاری کامل!»

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __