سرمربی تیم سپاهان با بیان اینکه نگرش بعضی بازیکنانش اذیت کننده است، گفت: مدیریت فوتبال ما به امثال دادکان و مصطفوی نیاز دارد.

به گزارش خبرورزشی، امیر قلعه نویی در خصوص دلایل موفقیت سپاهان در هفته‌های اخیر لیگ برتر گفت: موفقیت باشگاه‌ها به چند مسئله بستگی دارد. نخستین موضوع بحث مالی است. باید بگویم از لحاظ مالی تیم چهارم یا پنجم جدول هستیم. مورد دوم هواداران هستند که با حضورشان باعث بالارفتن انگیزه شده اند سپس مسائل فنی اهمیت دارد که به ما بر می‌گردد. شاید همین مشکل فنی به خودم بازگردد.
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان که با برنامه تهران ورزشی صحبت می‌کرد، ادامه داد: این تیم در دو سال گذشته ضعف‌هایی داشته است که سعی کرده ایم آن‌ها را تغییر دهیم. مهمترین موضوع هم نگرش بازیکنانی است که خواستیم، آن را تغییر دهیم. متأسفانه وقتی دو گل می‌زنیم شرایط فنی تیم به طور محسوسی تغییر می‌کند. نگرش برخی بازیکنان اذیتم می‌کند و روی روح و روان من و هواداران است.
قلعه نویی تصریح کرد: البته به نظرم چنین نوسانی طبیعی است. منچستر یونایتد هم پس از رفتن فرگوسن دچار مشکل شد. آن‌ها مشکل مالی و مسائلی نظیر چمن تمرینی ندارند بلکه نگرش آن باشگاه تغییر کرده است. مورد دوم تعطیلات لیگ است. کجای دنیا تعطیلات لیگ اینچنینی دارد؟ تا تیم‌ها می‌آیند شکل بگیرند باید به تعطیلات بروند.
قلعه نویی درباره حضور هفت ساله کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی و انتظار فوتبالی‌ها از وی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: سوال خوب و سیاسی‌ پرسیدید. به نظر من اگر در امور مملکت قرار است اتفاقی رخ دهد باید همه چیز طبقه بندی و موضوعات به طور صادقانه مطرح شود. متأسفانه تصمیمات در فوتبال ما، باری به هر جهت شده است. هیچ نگاه آینده نگرانه‌ای وجود ندارد و به نحوی مدیریت می‌کنند که در حال رفع روزمرگی هستند. فوتبال ما مدیرانی مثل دادکان و مصطفوی را می‌خواهد که مقتدر و آینده نگر باشند. مدیری که کارمند دیگری نباشد. در زمان دادکان با آن همه امکانات ضعیف، دیدید که چه نتایجی گرفتیم.
وی افزود: من تجربه تیم ملی را دارم. باید بگویم راه رسیدن به جام جهانی بسیار راحت‌تر از جام ملت‌ها است. زیرا در جام جهانی ۴+۱ تیم صعود می‌کنند، اما در جام ملت‌ها فقط تیم قهرمان است که قهرمان می‌شود.
قلعه نویی تصریح کرد: اتفاقاتی مثل اخراج مهرداد پولادی در دور قبلی جام ملت‌ها جزو حادثه است. واقعا از دست کادر فنی هم کاری بر نمی‌آمد. بازی در پلی آف هم شرایط خاص خودش را دارد و نمی‌توان هیچ پیش بینی‌ای داشت. البته مربی با تجربه‌ای که ۸ سال هم در تیم ملی وقت داشته است می‌تواند دلیلی باشد که به قهرمانی در جام ملت‌ها فکر شود، اما به نظرم نباید فشار به تیم ملی بیاوریم. البته در طول این ۸ سال هزینه‌های زیادی شده است.
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان یادآور شد: در طول ۸ سالی که آقای کی روش سرمربی تیم ملی بوده است، هزاران برنامه درباره تمدید قرارداد ایشان صحبت کرده اند. این نشان از ضعف مدیریت فوتبال ایران دارد.
وی در ادامه تأکید کرد: البته فراموش نکنید دوستان قبل از جام جهانی استاندارد لیگ را قبول نداشتند، اما بازیکنانی لژیونر شدند که از داخل همین لیگ بودند. قبول دارم کیفیت برخی بازیکنان لژیونر و شرایط جسمانی آن‌ها با داخلی‌ها هم فرق دارد.
قلعه نویی درباره عدم حضور کادر فنی تیم ملی برای تماشای بازی‌های لیگ برتر، گفت: زمانی که ما مسئولیت داشتیم از هر تیم، یک پرونده تهیه کردیم و جلسات فنی متعددی را که با حضور آقای احمد ابراهیمی یا آقای کاظمی که مسئولیت دبیری جلسه را عهده دار بودند و همچنین با حضور مربیان تیم ملی که به شهر‌های مختلف می‌رفتند، برگزار می‌کردیم. مثلا مارکار آقاجانیان مسئول لژیونر‌ها بود. هر دوشنبه عملکرد بازیکنان شاغل در لیگ‌های خارجی را بررسی می‌کردیم. اگر وحید هاشمیان بازی نمی‌کرد همان جا تماس می‌گرفتیم و دلایلش را می‌پرسیدیم؛ بنابراین به نظرم باید بازی‌های لیگ دیده شود. سردار آزمون از کجا به این جا رسیده است؟ افرادی مثل رضا شکاری و وحید امیری را چه کسی به فوتبال اول مملکت معرفی کرد. آن‌ها از طریق مربیان تیم‌های پایه که بدون چشمداشت کار می‌کنند به اینجا رسیدند.
سرمربی سابق استقلال تهران در خصوص دربی ۸۸ پایتخت نیز اظهار نظر کرد و گفت: در مورد مسائل فنی صحبت نمی‌کنم، چون مسئولیتی ندارم، اما درباره استقلال باید بگویم در چنین دیداری نباید به آمار جدول نگاه کرد. دربی شرایط خاص خودش را دارد. اولین بار که به عنوان مربی استقلال به دربی رفتم، پرسپولیس تیم‌های قبلی اش را با ۶ یا ۸ گل می‌برداما ما موفق شدیم که در آن بازی ۲ بر یک پیروز شویم. امیدوارم استقلال این بازی را ببرد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما